Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Суровият материал може да не е скъп, но обработката му не е евтина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм запознат в детайли с обработката на металите, но съм убеден, че не е десетки пъти по-скъпа от тази на стоманата, златото или среброто. Просто всичко е маркетинг. Иначе един самолет щеше да струва милиарди, а не милиони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесът на производство на титан има 4 основни фази: извличане на метала от рудата и преобразуването му в т. нар. “гъба”; стапяне на гъбата и евентуалните примеси за получаване на слитък; изливане на слитъка в определени стандартни форми, като плочи, листове, тръби или пръти; вторична преработка за получаване на завършения продукт.

Поради свойството си да реагира с кислорода при високи температури металът не може да бъде произведен с редуцирне на неговия диоксид. По тази причина се произвежда чрез процеса на Крол, който е значително скъп и трудоемък, а също така по време на производството се консумира друг скъп метал — магнезий, което допълнително оскъпява производството. При процеса оксидът се преобразува в титанов тетрахлорид (TiCl4) чрез подаване на хлорен газ към нажежена рутилна или илменитна руда в присъствие на въглерод. След това следва пречистване и концентриране, като се използва нагрят до 800 °C магнезий в среда от аргон.

В последно време процесът на Крол все по-често се заменя с процес, разработен от екип от университета в Кембридж. Той използва прах от титанов диоксид като изходен материал. Титановият диоксид се извлича от минерала рутил. При нужда да се получат титанови сплави се добавя съответно прах от други вещества. Процесът значително облекчава производството на материала и навлиза все повече в продукти, които до момента са използвали различни стомани или алуминий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последна "молба" да минете на лични!!!

Ок, The Shaman, това е последният ми пост по по диалог с колегата, но е видно, че пиша по темата и не мисля, че излизам от рамките на добрия тон, поне аз де. Решението за това, какво ще правиш е твое, разбира се.

Дааа....предпазвам се!!!И страх че взе

Ако си навит да се видим?Хем да видиш часовника дали е менте?Говоря за 18 каратово злато!!!!

Модел на Ролекс Дайтона, в комбинация на такъв циферблат (бял), диаманти над часовете, червен надпис Daytona и с черни кръгове около хронографите не е произвеждан НИКОГА. Би било странно, ако това изделие е от 18к злато, но знае ли човек, може да притежаваш уникат. Препоръчах ти съвсем добронамерено да отидеш до представителният им магазин и да провериш това, което притежаваш, ако разбира се си мислиш, че е оригинал. В момента там се предлага един, който е с доставка и е в подобно изпълнение, струва малко над 23 хил. Евро, както и предположих по-горе.

Погледнах профила ти и видях, че не си от София. Когато идваш насам пиши на лична и ще направя всичко възможно да се видим. Или пък на срещата на форума, ще изпием по нещо, ще се посмеем...

Надявам се да си пооправиш правописа, пунктуацията и изказа, че трябва време да се вникне в това, което си написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pety123.Това е снимка на оригинала.Направете сравнение със "златото" .

4yzemu4e.jpg

a8ypy4ag.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Редактирано от cezare
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако разрешавате, аз само ще се посмея. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах такова менте на Дейтона, злато 24 карата/183 грама но вътре машината беше ETA 7750, с която Ролекс не работят, разликите са очевадни: стрелките, циферблата, и отливката на корпуса са много смешни......иначе мен така го платих на 4500 кинта и го шитнах на мангал(богат)на дубъл:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе,много сте смешни!Казвам че часовника е златен!!!Ако иска някой да спорим нека се видим на живо и да ходим на златар!!!За кво ми е да споря тука с вас !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава недей да спориш и престани да пишеш. Не е много трудно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че много лесно може да се разбере дали е оригинален или реплика като се отвори и се види механизма кой калибър е. Оригиналите се знаят кой са. От там и извода. А иначе какво като е златен и има (ако наистина има истински) диаманти, ако е менте. По-добре си купи златна верижка с диаманти от бижутерията и си я носи, по-голямо визуално удоволствие ще е, отколкото такъв менте часовник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пети, не знам смешен ли съм или не, но ще ти кажа, че бившият ми работодател е Мехмед Чакър(Ovaras Swiss). Гугълни кой е той и си вади сам изводите. Съвсем отделно, колегата @dedil е предостатъчно в час за материята по която е писал, повярвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим настрана това, дали този часовник е наистина Ролекс или напазарувана в Турция реплика

(казвам Турция, защото напоследък турските имитации могат да бъдат установени само в оторизиран сервиз ...),

мисля, че изказването на колегата @dedil е малко смело :-) Особено при този клас Ролекс (ако не се лъжа, това е дейтона реф. 16520, дядото на реф. 116520) можеш да си поръчаш всякаква комбинация от елементи, включително камъни на мястото на числата, цвят на хронометричните кръгове, циферблата и т.н.

А иначе да, мнението ми за горния часвоник е, че не е точно оригинален ... хронометричните рингове са доста тънки и прекалено раздалечени един от друг, надписите отвън не са чисти и симетрични, с отстояния на буквите (осбено "Units per hour" изглежда все едно е дълбано с пирон) и т.н.

Най-лесно е, колегата да отскочи до Ролекс. Там ще го отворят и затворят херметично и дори и да няма документи, могат да му издадат сертификат (струва около 35 евро) ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама , не......ако е краден ще му издадат сертификат на куково лято и най-много да му го конфискуват, придружено със съответния сертификат за изземване:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел купува-продава старинни предмети. Днес ме изненада с този сребърник.

yqe5ytad.jpg

u5u2y4u3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте, колеги! :)

От няколко седмици съм се мераклисал да си взема часовник (нещо стилно и елегантно) до 500 лв

Главните ми колебания са между:

http://vip-watches.net/product/8987/vostok-gaz-14-limousine-chrono-os22-5611131.html

http://vip-watches.net/product/1750/casio-edifice-alarm-chronograph-eqs-500c-1a1.html

http://www.fossil.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=12052&langId=-1&catalogId=25005&categoryId=341111&cm_vc=341111&pn=&productId=22345432&imagePath=FS4735

Критериите, които изисквам са: функционалност и здравина(надеждност). Бих се радвал ако ми помогнете в избора с точни и коректни мнения и преценки, става и да препоръчате нещо друго в тоя дух и таван 500 кинта. Благодаря предварително! :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Edifice и съм изклюително доволен от точността. Зависи и за какъв стил ти трябва де. Ако си падаш повече костюмарче, препоръчвам Vostok.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е изказването за ментета. Все пак малко инфо защо това се отнася и за Востока?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ezupaqum.jpg

Да се разпиша и аз в темата.

От известно време съм този брамбалник.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо Востока е ментак?!? Защото е с японската машина MIYOTA, която струва 25 кинта....четете малко характеристиките, де......впрочем сина ми има магазин за часовници, аз му го оставих бизнеса, съответно мога да ви кажа само по снимка дали е менте или оригинал.....оригиналния Восток е с ETA механика, SWISS MADE!!! Цената му варира между 3000/3800 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами бюджета ни стига само за "ментаци"! Miyota, не е лош вариант, както знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ментак разбирам, нещо направено в гаража, с откраднат бранд. Това ми беше мисълта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...