Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Абе не ме ли разбра, бре, ментак означава, че от фирмата Восток не знаят за този модел, демек MADE IN CHINA, защото Мийотата се прави в братски Китай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето новия ми ментак, с който се сдобих наскоро. Искам да благодаря на Миро за съдействието.

ve9a7egy.jpg

y6y4e5un.jpg

u8anemup.jpg

beqy2yga.jpg

naquvama.jpg

a6e6a6av.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С молба към колегата Anthony да разясни 'ментак' ли е часовника му? Според написаното в неговия пост, оставам с впечатлението че е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ментак го използвах като ирония за постовете над моя, тъй като за Alex.7777 всичко е фалшиво. Часовникът е оригинален, със сертификат за произход и регистриран по сериен номер в сайта на Oris.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свети като локомотив бре. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ментак го използвах като ирония за постовете над моя, тъй като за Alex.7777 всичко е фалшиво. Часовникът е оригинален, със сертификат за произход и регистриран по сериен номер в сайта на Oris.

Не искам да се намесвам в чужди дела, но някак си се доверявам на * "арменския поп " ;) като стане дума за часовници .....

* Алекс мисля и от хумор да разбираш нали :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее, де, не всичко е фалшиво....например това на ръката ми.....:D

post-11783-0-60228200-1393942810_thumb.j

post-11783-0-22138400-1393943047_thumb.j

post-11783-0-30224700-1393943081_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее, де, не всичко е фалшиво....например това на ръката ми..... :biggrin:

Виждам, че ги разбираш, работата е там, че тоя Casio ми се струва малко претрупан с екстри, нещо по-изчистено и същевременно не-ментак? Към коя марка да се ориентирам, като се има предвид бюджета, който съм предвидил (500лв) ? Или ще трябва да го разширявам :biggrin: :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност....разширявай.....днес ще се поразтърся за да ти дам съвет, какво да си купиш качественно и за по-малко средства и ще ти пиша на лични за да не товарим темата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Victorinox. Сдържан дизайн, здрава изработка, ЕТА кварц - има прилични за 400 - 500лв. За механика ще трябва сериозно да разшириш бюджета(независимо от марката), ако държиш да купиш качествена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж Seiko и Orient. От тях за тези пари може да вземеш дори механичен. Имат чудесни модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!

Тъй като съм върл фен на спортните часовници (особено diver) си имам един любим:

http://www.omegawatc.../23232462101003

(предпочитам да е хронограф, но вече ми идва прекалено скъпо, мисля че разликата е около 3000 лв.)

Лично мое мнение, че на този часовник му отива повече да е хронограф, въпреки, че всички ми казват, че изчистения вариан е по-добре за часовник на OMEGA. Вие какво мислите?

Събирам пари в момента и това ще е бъдещата ми инвестиция.

Наскоро един приятел си закупи ето това:

http://www.giulianwa...=76&prodid=8001

(за съжаление изобщо не съм се интересувал до сега от TAG и дали си заслужава като подобна сериозна инвестиция)

Никак не е зле на външен вид, а и цената му е доста по-ниска от на OMEGA-та, което автоматично го прави по скоро достижима цел. Моля Ви за съвет, тъй като не искам да правя компромис с подобно нещо, което никак не е евтино само защото единия струва да речем 40% по-евтино от другия .

Поздрави на всички и приятен ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Планет оушън серията е по - ексклузивна. От нея се правят специалните серии Муун уоч, Джеймс Бонд едишън и т.н., затова и цената е по - сериозна. Иначе и двата модела са автомати на ЕТА(Омегата със собствени патенти), и двата са с хелиеви клапи(което силно стеснява кръга сервизи за поддръжка и настройка). Смятам, че е въпрос на вкус кой от двата ще вземеш. Имай само предвид, че квалифицираният човек от Омега(Оварас) не е при Giulian, а при по - старият брат, чиято верига е Juliany ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля с току-що придобитото "schatzi"....

7y8y3esu.jpgd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че и двата са с ЕТА, поне за OMEGA си мислех, че са си с техен механизъм. За TAG също смятах, че си имат свои механизми. Иначе чисто професионално, коя марка от двете е по добро, като инвестиция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна там е индустрия, като макдоналс или VW. Едни и същи л@йна в различна опаковка. Каквото си избереш...

Може и да не съм прав за еднаквите механизми, но все са индустриален тип, от един от двата масови производителя на такива. Моделите с индивидуално разработен механизъм са от 15к евро + като цена.

http://en.wikipedia....ki/Swatch_Group - ето ти часовникарския фолксваген, собственик на Омега и още куп фирми. :smile:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tag_heuer - и там е подобна работата, но TAG Heuer си остава по - особенна марка луксозни стоки. Лично за моя вкус е по - ексклузивна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, аз си харесвам часовника по външноста. Ако работи добре, супер! Какво ме ебе, машината японска ли е, танганайска ли е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако падне "Златното" покритие на ментака, к'во прайш тогава, Жорка?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не купувам такава стока, всичките са подарени или наследени. Един, единствен съм купил, но ще го продам на пенсия :tooth: Джобен Longines от 1870-та, с гравиран ловец и хрътки.100% запазен и работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

2a0m.png

http://casioshop.bg/GA-120BB-1A

Не разбирам от часовници или нещо, обаче този изглежда уникално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с това Casio -спортен дизайн,на една година е вече,не е механичен и е адски удобен.Подарък е от баща ми :)

ereme4eb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...