Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

Това е информацията,която намерих в сайта на Apple.

Не зареждай докрай устройството и не го изтощавай напълно — зареди го до около 50%. Ако оставиш устройство с изцяло изтощена батерия, тя може да изпадне в състояние на дълбок разряд, а резултатът ще бъде неспособността й да задържа заряд. Съответно, ако оставиш устройството си заредено докрай за дълъг период от време, възможно е батерията да загуби от капацитета си, което пък може да скъси живота й.

Изключи устройството, за да избегнеш допълнително изтощаване на батерията.

Линк към официалната статия - http://www.apple.com/bg/batteries/maximizing-performance/

П.С.Тук ясно пише,че заредена батерия не трябва да се държи в тока,но пак казвам това е само препоръка всеки има право да си зарежда телефона както иска.Аз уважавам вашето мнение щом казвате,че досега не сте имали проблем,аз ви вярвам.

Също така,вместо да разконспирирате метода ми на зареждане,което си е моя работа,щеше да е хубаво да споделите вашите впечатления,предполагам. :)

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 2008-ма ползвам iPhone. В 99% от случаите е зареждан по цяла вечер при достигнато ниво на батерията под 20%. В доста от случаите е изгасвал и до край. Винаги е зареждан само с оригинални зарядни и кабели. До сега винаги ми се е държала батерията без проблеми. Имам iPhone 4 на 4 години, който и сега си се ползва като втори телефон и продължава да кара по 2-3 дни. Имам и iPhone 5S на две години, който продължава да се ползва и да кара по 2 дни. За мен няма никакъв проблем да се зарежда телефона по цяла вечер на зарядно. А това пък да закачам телефона където сваря в юсб на компютър или кола или където и да било другаде е най-големия убиец на батерии според мен. Да не говорим и за използването на не оригинални кабели и зарядни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с Асен, без последното. Не смятам, че кабели ментета влияят на живота на батерията.

Никола, има цяла тема за калибриране на батерията, погледни я.

Относно това, че си е твоя работа, така е, твоя е. Обаче ти сам ни я навря нали! А ние правим това, което искаш от нас! Споделяме своите впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитираното от сайта на Apple обаче е за случаите, в които батерията ще се съхранява дълго време, с главни букви над цитираното пише: Ако дълго няма да го ползваш, остави го зареден наполовина.

Не видях никъде да пише да се изключва от тока, това за изключването е когато ще оставяш устройството без да го използваш, за да се избегне падане на батерията. Както и да е, наистина не спорим, а споделяме впечатления и опит. Мисля, че темата се изчерпа, всеки се грижи за техниката си, както намери за добре, за едни е навик, за други - неприятно задължение, все пак хората са различни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никола прочети пак статията. Отнася се само ако не ползваш тел дълго време - "не зареждай докрай............."

И стига си ни внушавал никъде не пише че заредена батерия не трябва да се държи в тока.

Едит: засякли сме се с колежката

Редактирано от koksibg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под впечатления имах впредвид да споделите как се държи при вас батерията,защото аз бях изненадан от резултата и реших,че това,което споделих може да бъде полезно например за хора,които се чудят дали да ъпдейтват или пък имат проблем с батерията и се чудят дали проблемът е от софтуера или в телефона.Все пак темата е "Колко ви издържа батерията?" ,а не "Кой,кога и как си зарежда батерията?".Както Алекс каза аз споделям как е по моя начин и не задължавам никой да го използва,но gorgior ме попита,защо така,а не така и аз му дадох адекватен отговор,при което започнаха да се включват хора,които започнаха да пишат кое е правилно и кое не,изкарахте ме,че бдя над телефона да го спра,и накрая аз съм този,който е провокирал всички?Не мисля,че е адекватно да ме обвиняваш,че съм ви "наврял" това.

Както и да е не мисля да пиша повече,исках само да изкажа впечатлението си,но виждам,че провокирам хората и "създавам" проблеми.Ще продължа активността си в темата за фотография,надявам се поне там да не ви провокирам с нещо.

@koksibg не ви внушавам,обратното е вие искате да си докажете,че сте прави,въпреки че мен това не ме касае,защото аз ще си продължа моя начин,но вие продължавате да дълбаете темата.

Лек ден!

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това да изкажеш мнение а друг/и ти казват, че има и друга истина е създаване на проблеми, да...

Не виждам да е станало нещо кой знае какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес ползвах за 3 мин едно приложение за управление на дрон при -5 градуса. iPhone 6+. Батерията беше на 65%, след 3 мин ми изписа, че батерията е под 20% и веднага след това показа, че е под 10% - остана на 1%. Държа така 20 мин, а като го сложих на зарядното показа 35%. Махнах го, направих 2-3 снимки, да видя дали няма да падне и след повторното включване към зарядното, стана на 65%. Дали този проблем е от студеното време или батерията е здала багажа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята 5-ца всяка вечер си е на зарядно (~8 часа) и не се оплаквам, държи си по 5:30-6:00 часа използване без проблем. Вече 2 години използвам апарата и съм сменил две батерии, като последната беше профилактично подменена.

Колеги, силно Ви препоръчвам да не им робувате толкова, сигурно на здравето си не обръщате такова внимание, а то е доста по-важно от един телефон, батерия или каквото и да е! Със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

iPhone SE, беше на 80% заряд, като го взех от магазина днес в 9:00ч.:

hj5WdPy.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втори цикъл, мисля, че е много добре батерията на SE-то:

9e81d2dcae612d81dd026c6656e65118.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали може да пуснеш да видимкак са процентите нагоре?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, SpAwN написа:

 

Втори цикъл, мисля, че е много добре батерията на SE-то: 

7 часа дисплей?!?!

Аз в момента на 6S Plus-а съм на 5.41 часа и имам още18% батерия, а ти ме уби с показаното.

c8aadb7093ab815d7077725da82d57e7.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Usage със сигурност ли означава SOT?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията на 6s+ не струва!

Назад в страниците съм качил screenshots от 6+, където се вижда че батерията му държи 8 часа при интензивно ползване на игри и 10-11 часа при сърфиране, филми и музика.

image.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста е наивно да си мерите пишките с тези скрийншоти. Това на кой колко му държи батерията е едно много относително понятие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Факт. Относително понятие е, но 6+ и 6s+ са с по-голями батериИ и е нормално да карат повече. Тези показатели са крайно незадоволителни ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, dedra1 написа:

Доста е наивно да си мерите пишките с тези скрийншоти. Това на кой колко му държи батерията е едно много относително понятие.

:offtopic:

Колега, наивно и даже глупаво е да се изразиш, че си мерим...носовете.
Обсъждаме апаратите и издръжливостта на батериите в натоварен режим и сме далече от типа разговор "Е, да, ама моята батерия държи повече от твоята".
Не виждам някой от нас да се мери с който и да е друг, затова ще те помоля да си мерим приказките.
Защото са обидни.
Понякога...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм целял обида, или нещо подобно, затова се извинявам публично, щом е прозвучало така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, предположих това и по този повод ти написах и аз като на човек, който не му е целта да обижда.

Иначе, както казахме и по-горе, тези показатели по 3-4-5 часа екран са неоправдано малко за претенциите, които има 6S Plus-а.
Затова и реагирах така на 7-те часа на SE и се впечатлих приятно, а батерията е 1624 mAh.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения всичко зависи от това кой как и по колко си ползва телефона през деня, дали е повечето време закачен за wifi или не и колко мобилен нет и GPS се използва. 
С 6s Plus изкарвам с нормално смесено ползване винаги по 8-10 часа usage, standby-ът е обикновено 24-30 часа. Но все пак напоследък всяка нощ го слагам на зарядно, дори като е на 40-50%, понеже ползвам Sleep Cycle. 

Миналият модел Plus ми изкарваше малко повече (~10%).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...