Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Лично аз.... не ме грабват с нищо.

Както се казва "Щум за нищо"... Това е мое мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Технически - ако кварцът е ЕТА(Швейцария) или Miyota( Japan), значи е качествен и точен, ще работи 20-тина години. Останалото е въпрос на вкус и колко време ще издържи фасадата да изглежда добре.

П.П. Изобщо не ми харесва този.

Edit: Сега съм с тази антика и търся още от същата марка:

250420101343.th.jpg

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можете да ми кажете някакво впечатление за верига магазини GIULIAN защото в Бургас имат няколко магазина и се чудя дали продават оригинали

Двата магазина Giulian и Juliany са на двама братя с фамилия Гюлиян. От който и да пазаруваш няма да сбъркаш. Аз лично предпочитам Juliany (а и картата ми за отстъпки е с максимални отстъпки и за часовници, и за бижута :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес си купих часовник и много се раджам. Купих го от Gullian, както ме посъветвахте, само марката на часовника ми е малко неизвестна - MORELLATO, продавачката ми каза че били от Италия, ако някой може да каже някакво впечатление за тази марка. Иначе цената му не беше висока 221лв. с намаление си го взем, много ми харесва, от всичките часовници в Бургас които гледах този направо все едно аз сам съм си го правил точно такъв какъвто търсех. Ето и една снимка: http://melir.hit.bg/28042010081.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.morellato.com/#/home/11/P9/eng

А ето нещо интересно от Romain Jerome ;)

MOON-INVADER-EMINENCE-GRISE-CHRONOGRAPHE.jpg

Редактирано от LUBECA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

нещо много красиво

на приличната цена от 4500 лв

d156c4ed5c474c0568d782c5a613052e_120x90.jpg

Редактирано от pe6o666
Чаршаф
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Бихте ли ми дали някакви впечатления от марката Emporio Armani, харесал съм си - http://www.primawatch.eu/emporio-armani2/armani-chasovnici/majki-chasovnici/emporio-armani-ar0143.html . Ако може да ми препоръчате нещо в този ценови диапазон и като стил близък до този модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше поразгледал последните две страници от темата - щеше сам да разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

хубаво, че темата след първата страница е станала сериозна :p

искам да си взема някакъв часовник до няколко месеца, като съм готов да дам 2000 лв., айде може и малко повече, но само ако си струва много. Искам часовник, който да мога да нося с официални и по-спортни дрехи. Фаворити са ми Таг Хойер Карера и Омега Сиймастър Планет Оушън, въпреки че втория вече със сигурност ще ми е много скъп майче, дори и още 1000 да извадя. Все пак нека моделите са със сапфирено стъкло и бъдат механични. Кои марки попадат горе долу в тоя сегмент? Кои модели?

Мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 2000 - 3000, мога да препоръчам Longines (Hydro) Conquest(по - спортен, няколко модела) или някой Rado - всички са със сапфир, като има избор м/у механика и кварц(препоръчвам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Приятели!Доста неща прочетох в темата,но май никъде не видях да се споменава моята любима марка Candino.Аз лично имам 3 различни модела на тази марка и съм много доволен,приляга както за официални събития,така и за ежедневието,а и са на прилични цени...Моля някой ако му се занимава да отдели няколко реда за този вид часовници и да сподели мнение.

Поздрави!:p)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един изключителен модел на HUBLOT за изплакване на очите :D

Hublot-Tourbillon-Manufacture.jpg

И едно дамско бижу от NUBEO:

NUB_02842494L.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, определено и мен :D Ето един пример от тази марка.

Tourbillon Steampunk a la Grande

tourbillon_steampunk-post.jpg

Доста сложен модел, турбийон, изработен от титан и автентична стомана от корпуса на "Титаник". Ръждата е обработена по специален начин за да има този вид но и да не цапа ;) Лимитирана серия от 9 броя за целия свят. Цената е потресаваща!

Редактирано от LUBECA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LUBECA, ами то при "твоите" часовници, ако в сряда решиш да видиш колко е часът, докато погледнеш... и то станало петък!

Много са точни, всичко им е много хубаво, само дето най-трудното е да видиш колко е часът!

Аз на това му казвам нефункционална вещ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LUBECA, ами то при "твоите" часовници, ако в сряда решиш да видиш колко е часът, докато погледнеш... и то станало петък!

Много са точни, всичко им е много хубаво, само дето най-трудното е да видиш колко е часът!

Аз на това му казвам нефункционална вещ.

Ами какво да ти кажа..... Часовниците отдавна се превърнаха повече в бижута, отколкото в часовници ;)

Това което ви показвам са най-добрите достижения на часовникарското изкуство. Не случайно подчертах тази думичка. Тъй че това са уникални произведения, в повечето случаи с художествена и колекционерска стойност, при които най-малкото е това че измерват времето. Ако искаш машинка която да ти показва часа и да не е нищо особенно, това е друг въпрос :)

Ето специално за теб ;)

1962_Hamilton_Pulsomatic_Small.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко примера за този ценови клас, който те интересува, може би малко отгоре, за определени модели.

22005000-og-29095038-stor.jpg

TX watches:

tx-800-linear-chronograph-watch.jpg

TX-Linear-Duo-2-thumb-450x414-2402.jpg

tx_watches1.jpg

TX-WORLD-TIME.jpg

650-series-pilot-fly-back-chrono-tx-watch.jpgabout_watch.jpg

Tag Hewer:

tag-heuer-formula-1-grande-date-watch.jpg

като TX са с кварцов механизъм, но за сметка на това са доста атрактивни като модели и на добри цени.

Надявам се да съм помогнал поне малко ;)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

62pict1206jПомогна и още как. Благодаря и на двама ви, които ми предложихте разни модели. Всъщност - Omega Seamaster и Tag Heuer Carrera реално са 2та часовника, които най-много ми харесват. Така че да Ви поразпитам за тях, предида съм отишъл да ги видя...

1. Каучук / Кожа / Верижка - например и за двата модели какво бихте избрали Вие?Кое се води най-универсално и кое най-комфортно? Каучукът запарва ли?

2. Имате ли идея колко вървят двата в България?

3. Бихте ли купували от интернет заради по-ниската цена? Има ли това значение за по-нататъчните ремонти?

4. Струват ли си 500-1000 лв. повече, които струва Омегата? Май най-малкото е по-точна.

5. Струва ли си долния модел на снимката - на 4 месеца е, и ми го дават за 1800 Евро с доставката от Германия.

pict1206.jpg

62pict1206j

62pict1206j62pict1206j

Редактирано от bgpower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Покупките от интернет нямат гаранция! Само от official retailer е три години. Аз лично нося само с метална гривна - каишки не ползвам. Сиймастера идва фабрично с каучукова, като можеш да спазариш и метална - запарване няма и в двата случая.

П.П. Заради гаранцията си заслужава - най-евтината такса за service maintenance е 300лв, така че сам прецени.

П.П. Относно точността - Омега-та е с Co-axial chronografic escapement и място за сравнение няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми той alxx доста изчерпателен отговор ти даде :) Няма какво да добавя и се присъединявам към мнението му :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В кой магазин в София мога да видя и закупя този часовник - http://www.vostok-watches.com/start.php?d_2432_6105120_Vostok_Europe_Red_Square_2432_6105120.php Бих го поръчал и от интернет, но първо искам да видя как ми стои.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...