Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

ipwntrolz според мен не би трябвало да ти дава грешка 1601 ако си в DFU, но пък казваш, че когато си в Recovery Mode ти дава грешка 20, за която решението което знам е DFU, но тогава ти дава грешка 1601 и се получава въртене в кръг. :)

На друг компютър казваш пак същата работа....

gandjaaaaa ти няма как да се върнеш на 3.0 освен ако не си си запазил файловете чрез Cydia, така че опитай да направиш рестор от DFU Mode.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ми то аз рестора поначало от DFU го правих... а файловете си ги запазих на 3.0.1 в cydia. тоест сега да преправя да се връзва с сървъра на saurik и да ресторна 3.0.1 ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gandjaaaaa, в момента си с jailbreak-нат 3.0.1 нали?

Ако е така не би трябвало да ти дава грешка...

С минаване на 3.0.х и правене на jailbreak се избягва грешка 1601, тъй като custom FW не може да се качва на устройство на което не е направен jailbreak преди да тръгне да се качва custom-a.

П.П. К'во става днес на всички им дава грешки. :neutral:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи бях с 3.0.1 jailbreak-нат и неотключван, щото си го ползвам с картата на глобул. Вкарах телефона в DFU mode и с shift i restore тръгнах да ресторвам с втория къстъм фирм. и ми даде грешка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам какво мога да правя вече, изгледах хиляди tutorials правех стъпка по стъпка всичко.

Това ще помогне ли с нещо?

img0007w.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

вече съм с 3.1 !!!! :) оказа се че не е трябвало да restore-вам от DFU mode, а директно, така както си е :biggrin: и стана; единствения проблем, по точно за мен не е проблем, но ми е странно, че горе вляво го няма надписа BG GLOBUL

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се държи батерията при тези с 3GS ъпгрейднали до 3.1 ?

Тук според проучване се оказват долу-горе на кантар отговорите по същия начин и по-зле.

http://www.theiphoneblog.com/2009/09/15 ... iphone-31/

Ако батерията държи по-малко в сравнение с предишната версия,

каквито и нововъведения и фиксове да има в този фърм не мисля

че ще си заслужават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно да тти кажа - батерията издържа доста повече... При положение, че съм с абсолютно същите неща както преди, батерията издържа цяла нощ разцъкване, докато преди издържаше до макс 3 часа и после играех още 3 часа с кабел :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има случаи, при които телефоните греят много и батерията пада бързо след рестор с нов FW. Най-вероятната причина за това е проблем при рестора. Вече на няколко телефона ми се случва да греят след рестор и обикновено нов рестор, веднага след загряването, оправя нещата. На 2G, 3G и 3G(S). На моя телефон се е случвало поне 2 пъти. Така че - пробвайте, ако ви се играе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. К'во става днес на всички им дава грешки. :neutral:

@mupo предполагам, че повечето от грешките са заради това, че restore-а се прави от DFU mode. И аз вчера по навик тръгнах да ресторвам custom firmware 3.1 на 3GS и ми даде греша 1600. След това опитах в Recovery и мина.

При правенето на други custom-и забелязох, че след изготвянето на custom-a Pwnage Tool казва "Сега мини в Recovery mode и направи restore..". Нямам спомен в предходините версии DFU ли пишеше или Recovery.

Има ли някой който е направил restore на 3GS с custom firmware 3.1 от DFU mode?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво намерих по моя въпрос

I just got my iPod touch 2g, it already has the 3.1 firmware on it. I tried to downgrade it but it always gives me error 1601. I am so sure that it is in DFU mode. I really want it to be downgrade so that I can jailbreak it!!

Any help would be greatly appreciated !!

Thankx!

Hi Adeel. As mentioned in the first line, You cannot downgrade your iPod touch 2G if it came pre-installed with firmware 3.1

Sorry. I cannot help you with this.

-Mohit Dhanjani

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имали тестван Custom FW 3.1 за 3G-ФЗ(с активация)

Сега съм с Custom FW 3.1,който качих от сайта на SinfuliPhone,но мисля че от него ми събаря батерията мн.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ipwntrolz, твоя iTouch с 3.1 ли беше когато го купи?

don Baro, на предната страница съм писал по този въпрос. Четете мамка му! :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е щом се е инсталирал 3.1, значи не е бил с него щом си го извадил от кутията, а е бил с по-стара версия.

А това което си намерил го пише и на страницата на Dev Team, че iTouch 2G закупен с инсталиран 3.1 няма начин за jailbreak.

=> трябва да може да се jailbreak-не твоя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, някой ако може да направи за 3G Custom с активация и по-малък root - 500mb , ще съм благодарен :Wink:

Понеже не погледах за активацията и сложих един без активация , сега като ресторна с custom с активация ще се активира нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам iphone 3gs закупен от Глобул. Направих му ъпдейт 3.1 чрез itunes(незнайно защо). Мога ли да му направя jailbreak? Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ruud, запазил ли си си "файлчетата" в Cydia за 3.0 или 3.0.1

viewtopic.php?p=30116#p30116

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също направих тази глупост с iPhone 3gs закупен от Глобул, но не запазих iBEC и iBSS файлчетата сега какво може да се направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм запазвал.След като го купих го ъпдейтнах.Прочетох доста коментари,но са ми като китайско писмо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заглавие: Re: Jailbreak на iTouch 1G/2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win) Публикувано на: 04 Окт 2009, 17:33

Ако след толкова изписани страници и в тази, а и в другите теми, още някой, без да си направи труда да чете, зададе идиотския въпрос

Демек няма джейл?А не мога да доунгрейдна.
или
....сега какво може да се направи
, ще хвърчат санкции!

Това, че на някой всичко му звучи като китайско писмо не е оправдание, а само доказва, че нищичко от основните неща не е прочел!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...