Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Нищо не съм запазвал.След като го купих го ъпдейтнах.Прочетох доста коментари,но са ми като китайско писмо.

В такъв случай НЕ, не можеш да го jailbreak-неш (за сега)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,Миро! А колегата по-отгоре да се поуспокои малко.Просто не са ми ясни тези работи.Вещ съм в други неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В какво си вещ точно ти извън това място е ирелевантно тук точно толкова, колкото е ирелевантно в какво съм веща аз извън тази материя! Ако обичаш, спести си усилията да даваш "наставления", и спазвай правилата както всички останали, като се вслушвай в това, което ти казвам.Получи едно, но второто предупреждение е най–прекия път към БАН–а. Мързелът тук не се толерира!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така това е за всички които получават error 1600

Това: To put your iPhone into recovery mode, first disconnect your iPhone from USB cable and power off your iPhone= на ТОВА: Изкл. телефона от кабела, след което задържате Power/Sleep button + Home button за около 40 сек

през това време диплея ще стане черен ще светне логото на телефона и след това пак ще стане черен екрана, постигнете ли това нещо пуснете двата бутона, след което внимателно прочетете следния материал

http://www.simonblog.com/2008/10/07/iph ... 600-error/

Then hold the “Home” button and connect USB cable again. Keep holding the “Home” button until you see a dock cable pointing to the iTunes icon (or yellow triangle for older version of iPhone or Steve Job logo for pwned iPhone). Now you are in recovery mode. ==> След това задръжте Home Button и свържете телефона към USB кабела, продължете да държите Hold Button, докато на дисплея несе появи кабела и логото на Itunes, след което ITunes ще засече вашият телефон(устройство) в recovery mod дайте Ok и задръжте Shift+Restore, изберете Custom FirmWare , който сте свалили и след около 5 минути ще имате устройство с FirmWare 3.1

П.С Може да изглежда, че е написано като за малоумни, но около 10 часа се лутах докато си оправя моя телефон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да попитам кой е правилния фърм за 3GS от Гл*бул заключен към тях.

С активация или без ? И също ако нещо се скапе трябва да се направи рестор до 3.0(.1),

но само ако имаш предварително съхранени SBSH? файловете ?

Също с тези фърмове от първа страница дали се качва верията на baseband-а,

понеже ми се иска да имам възможност за unlock ако ми се наложи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Вече и аз минах на 3.1 iPhone 3GS. iTunes 9.0.1 win xp

бях на 3.0 оригинален и при опит за рестор от DFU mode ми даде error 1600.

Ресторнах го в Safe mode (изключваш телефона, задържайки home бутона го свързваш към компютъра, чакаш малко да излезне иконката на safe mode и готово) и всичко се оправи.

Сustom firmware за iPhone 3GS: [download:aq6ofcpe]http://dox.bg/files/dw?a=c04acd9441[/download:aq6ofcpe]

-неактивиран ( за ФО телефони , и за такива от глобул с глобулска карта)

- 1 GB размер на партишъна

- cydia (без icy)

- custom boot logo :

3245831405_6c0b172102.jpg

( както й съм сложил няколко сорса към cydia, но нещо не ми излезнаха при рестор)

ТОЗИ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да повторя един участник в предишните постове споделям моя успешен опит за ъпдейт.

Аз съм с 3G купен от Глобул и бях с версия 3.0. При опит за ъпдейт от DFU ми даде грешка 1600. След това рестартирах телефона, махнах си пин кода и направих директно шифт+рестор с cfw от първа страница:

(Custom FW 3.1 за iPhone 3G by Aveliky

* root: 900 Mb

* Custom boot logo (Изображение)

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

* Инсталирани OpenSSH, Backgrounder, BossPrefs, SBSettings и сорса на SOSiPhone)

По този начин стана и след ъпдейта телефона се активира автоматично през iTunes.

Благодаря на Aveliky и на останалите знаещи, които споделят своя опит!

Правя и едно предложение: да се добави в секцията "Въпроси и отговори за начинаещи" кой телефон е заключен, кой е отключен и как най-лесно може да го проверим. Предполагам, че това ще е от полза за всички, които сега навлизат в материята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mupo предполагам, че повечето от грешките са заради това, че restore-а се прави от DFU mode. И аз вчера по навик тръгнах да ресторвам custom firmware 3.1 на 3GS и ми даде греша 1600. След това опитах в Recovery и мина.

Има ли някой който е направил restore на 3GS с custom firmware 3.1 от DFU mode?

Шантава работа, преди 2 дни един 3GS, FW 3.0.1 след като му сложих базови програмки (SBSettings, AppSync, BG Phonetic и Mtel Logo) спря да се синхронизира с РС-то - "iTunes cannot read the contents of the iPhone "iPhone". Go to the Summary tab in iPhone preferences and click Restore to restore this iPhone to factory settings."

1a.jpg

Опитах в нормален режим, Recovery Mode и DFU mode - без успех. И в трите случая резултата беше тази грешка:

"The iPhone "iPhone" could not be restored. This device isn't eligible for the requested build."

4a.jpg

Писна ми и го зарязах, след като не открих нищо подобно във форума. Днес видях че са отключили 3.1 за 3GS и от рекавъри мод всичко мина нормално.

---------------

Днес още един 3GS, FW 3.0.1 заби и започна да се рестартира сам през 3 мин, опитах в рекавъри мод - даде ми error 1600.

Ресторнах го в Safe mode (изключвих телефона, задържайки home бутона го свързваш към компютъра, чаках малко да излезне иконката на safe mode и готово) и всичко се оправи - инсталацията мина за 8-9 мин.

Така че искам да благодаря на всички които описват опита си и споделят как са излезли от дадена ситуация, затова и аз описах моите проблеми.

П.П. При 3GS, FW 3.1, мога ли да сложа папката 28401, която да ми оправи логото и настройките за ММС. Интересува ме основно ММС-а как да го активирам, че сега имам опция в менюто, а немога да изпращам ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което наричате Safe Mode всъщност е Recovery Mode.

Safe Mode има само на jailbreak-нати телефони и е режим добавен от saurik при крашване на Mobile Substrate.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Новак съм, но изчетох FAQ и тези тук 23 страници.

Имам iPhone 3G 16MB (ФЗ) с FW 3.0 (7A341). Искам да мина на FW 3.1.

Виждам обаче, че има 2 комплекта custom FW 3.1:

1) На 'tonywoolf', цитиран на първия пост и тук http://bgiphone.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=2719&start=210. Но на първият пост пише, че е за 3GS.

2) Намерен от 'миро' за 'aliencheto', цитиран тук viewtopic.php?f=9&t=2719&start=285.

Въпрос: Кой е тестван, че работи без проблеми и/или препоръчвате да използвам?

(Да съзнателен съм също, че не трябва да ъпдейтвам baseband-a)

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези на tonywoolf са за 3GS и на двете места пише, че са за 3GS => не е за теб.

На теб ти трябва за 3G с активация (т.е. за заключен) => ползваш един от двата който съм дал аз или чакаш някой друг да ти направи ако нямаш Mac.

П.П. Телефона ти е 16Gb, a не Mb ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Миро, за бързия ти отговор!

Да, и аз се усъмних за този на 'tonywoolf', обаче нали на по-вътрешния пост пише 3G(S):

Направих един FW 3.1 за 3G(S). ...

А за този дето си дал, има ли отзиви дали е читав? Мога ли да омажа нещо безвъзвратно? Ако някой ми "направи" build, какво евентуaлно ще се различава от този дето намери?

Да, 16GB :beamup:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писал е 3G(S), защото самото S на кутията на телефона е в квадратче и всеки го пише различно - 3GS, 3G S, 3Gs, 3G(S), 3G. Има ли S след 3G значи става въпрос за 3GS.

Би трябвало да е читав, но както казах не мога да дам гаранции, тъй като го намери от друг сайт.

moonwalker искаше такъв FW на ЛС и аз му дадох този, освен той да даде отзиви или някой друг ако го е ползвал.

Не зная по какво ще се различава, тъй като друго освен това което съм написал за него не зная, дори не зная дали е наистина е custom, но се съмнявам да не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, сега разбирам. Ще подпитам Moonwalker по ЛС дали е доволен, преди да правя експерименти. Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, и аз минах на 3.1 custom fw и проблем със самото флашване нямаше.

Обаче се оказа че макар че съм с Гл*Булска карта заключен към Гл*Бул,

мрежа не намираше и трябваше да инсталирам ultrasnow, което ама въобще

не ми се нрави. Възможно ли е да върна телефона до състоянието си, в което

няма да има проблем гаранцията, ако евентуално (не дай си Боже) се наложи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tова ли сложи?

Custom FW 3.1 за iPhone 3GS by tonywoolf

* root: 780 Mb

* Оригинално boot logo

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Custom FW 3.1 за iPhone 3GS by tonywoolf

  • root: 780 Mb[/*:m:268g5xby]
  • Оригинално boot logo[/*:m:268g5xby]
  • Активация (т.е. за фабрично заключени и за телефони неизползвани със SIM картата с която са закупени)[/*:m:268g5xby]

[download:268g5xby]http://dox.bg/files/dw?a=2326bf19d7[/download:268g5xby]

Този ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искарах си очите , не съм минал още на 3.0.1, кажете моля ви да ресторвам ли този файл:

Custom FW 3.1 за iPhone 2G by Koko

* root: 500 Mb

* Оригинално boot logo

* Активация и Отключване

или не ?

с 2G съм и ми е фабрично закючен . Кажете на прост език ?

Ще трябва ли да го отлючвам после?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Root-а на фирмуера към който съм дал линк е 768MB

Ако ресторнеш с този файл телефонът ти ще е напълно отключен :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря КоКо това чукане чакЪх, както се казва :smile:

Sladichuk: И не само май, изглежда и Пенчо също чакаш... :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@joshua1982 Не си прочел добре и си ресторнал неправилния custom firmware. На теб ти трябва този, който е като за фабрично отключени телефони, защото ползваш телефона с глобулската карта.

Не съм го пробвал, но предполагам, че можеш така както си с този firmware да направиш restore към правилния firmware (този, който е без активация).

Иначе винаги можеш да направиш restore към оригиналния firmware (ако избереш само Restore без да натискаш Shift), и да не се притесняваш за гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами направих "рестор" с правилния custom fw и всичко изглежда наред,

благодаря на колегите за отзивчивостта и най-вече на mupo за отзивчивостта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз направих рестор на 3GS с custom fw-ра, който сте дали, и всичко мина перфектно.Само едно нещо ме учуди. След restore-а телефонът ми беше jailbreak-нат със Cydia и оставаше само да го отключа, както и стана. Т.е въобще нямах нужда от Pwnage, та въпросът ми е Pwnage в случая само за създаване на Custom Firmware ли е или пък много се бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към всички с 3.1. И при вас ли липсва опцията AutoFill, даваща възможност за запомняне на пароли? При 3.0.x си я имаше в Settings/Safari.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...