Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

baseband-a на 2G не е променян от време оно и няма да се променя в бъдеще :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос. Сложих CFW 3.1 za 3G с активация но когато сварши рестора не ми работи с мтелската карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ръчно? http://bgiphone.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=1425

Ако Да, то това би трябвало да ти помогне, за да се върнеш на 3.0. След това трябва да направиш jailbreak и чак тогава да си качиш custom FW 3.1

А ако не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ts_Antov, ако ли Не, чакаш blackra1n

blizzard, сайта е паднал. Ще го оправят.

И как да ти работи като не си му инсталирал ultrasn0w за да го отключиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ми изтрихте мнението, но поне да бяхте проверили дали наистина работят линковете?!

Първият за 2G, който на мен ми трябва, не работи.

Вторият за 2G, е с къстъм лого, а и се сваля много бавно, от около 40 мин се сваля и е все още на 12%.

Третият за 2G, въобще не тръгва да се сваля.

Не бих писал без да съм проверил.

Моля отново, след като вече съм се обосновал, ако някой има възможност да постне работещ линк, така и на други хора би могъл да им свърши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега го качвам. До 2-3 мин. давам линк :Wink:

Едит:

FW 3.1 за 2G

Оригинално лого

768MB root

Activate, Unlock

http://dox.bg/files/dw?a=1715901823

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане . Като съм си купил Iphone 3GS от Глобул с тяхна карта той какъв е? Фабрично отключен или заключен. Сега съм с FW3.0 и чета как да мина на 3.1 . Как да го напрявя или още не става. Какво означава това DFU ?

Sladichuk:

"–Пенчо бре, чети!

Пенчо не чете.

–Пенчо бре, търси!

Пенчо пак не ще.

Пенча го мързи,

гледа да лежи..." Пенчо Славейков style

Въпреки, че получи вече предупреждение, продължаваш да пренебрегваш както правилата, така и самото предупреждение. БАН ли си просиш?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е всичко хубаво написано си е така, обаче не намерих фърм за фабрично заключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени. Както разбрах ако ползвам фърм за фабрично заключени и за телефони неизползвани със SIM картата с която са закупени няма push. Може ли някои да направи къстъм фърмуер за този вариянт със оргинално лого. имам 3g ФЗ купен от T-Mobile и го ползвам със тяхната карта, обаче щото патувам искам да мога да ползвам и други сим карти. Колкото разбрах Т-мобиле сим картата трябва за да са направи активация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E добре де. Като тела ми е от Глобул с карта на Глобул която си ползвам и след това съм го джайлбрейкнал кое да избера? С 3GS съм.

Custom FW 3.1 за iPhone 3GS by tonywoolf

* root: 780 Mb

* Оригинално boot logo

* Активация (т.е. за фабрично заключени и за телефони неизползвани със SIM картата с която са закупени)

Custom FW 3.1 за iPhone 3GS by tonywoolf

* root: 780 Mb

* Оригинално boot logo

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не го ъпдейтнеш от iTunes s 3.1.2 и после не го джейлнеш с blackra1n? Чети тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не го ъпдейтнеш от iTunes s 3.1.2 и после не го джейлнеш с blackra1n? Чети тук!

Ако в момента е момчето със jailbraked/unlocked 3.0 FW няма да може да ползва друга карта със обикновен ъпдейт, та изчакай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E добре де. Като тела ми е от Глобул с карта на Глобул която си ползвам и след това съм го джайлбрейкнал кое да избера? С 3GS съм.

Custom FW 3.1 за iPhone 3GS by tonywoolf

* root: 780 Mb

* Оригинално boot logo

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо там пише: `Пак напомням ----> собствениците на ФЗ 3G и 3GS НЕ ТРЯБВА да ползват този метод за джейлбрейк!`

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До тук разбрах

за да го направя на 3.1 трябва да си сваля

Custom FW 3.1 за iPhone 3GS by tonywoolf

* root: 780 Mb

* Оригинално boot logo

* Без активация т.е. за фабрично отключени

и там да го ресторна с този файл.

Ако го ъпдейтна през Itunes до 3.1.2 и после ползвам blackra1n става ли.

Кой метод е за предпочитане? :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bobygbg, след като си с ФО (фабрично отключен) iPhone, спокойно можеш да сложеш 3.1.2 от iTunes и след това blackra1n.

Veljance, ако не слагаш оригиналния софтуер, който ти предлага iTunes, а custom от тази тема ще можеш да си отключиш телефона с ultrasn0w и да си го ползваш с каквато искаш карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

Имам проблем с телефона си (3GS 16 White, FW 3.1.2, Ф3 - фабрично заключен)

Въпросът ми е, как да го отключа, така че да мога да го ползвам и с други SIM карти.

Телефонът е купен в Холандия ако това има някакво значение.

Телефонът беше jailbrake-нат, но за нещастие го ъпдейтнах към 3.1.2

П.С.

Пробвах с blackra1n, но какво стана, приема други SIM карти, но не мога да се обаждам.

Ако някой по-компетентен от мен може да ми помогне, моля да го направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо не е ФО-фабрично отключен а е ФЗ-фабрично заключен

Второ-няма отключване засега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега не намерих отговор по никъде и за това пиша... Инсталирах си 3.1.1 на Ipod Touch 2g с custom firmware. От начало работеше, започнах да му инсталирам каквото трябва от Cydia и в крайна сметка заби. Сега iTunes не го засича и не може да се мине в DFU режим. Дисплея или е загаснал, или има ананас, или един чичко с вдигнати ръце и от устата му излиза думата "ПРЕВЕД!".

Някой сеща ли се какво пропускам?

Предварително благодаря!

Edit: оправи се с минаване под safe mode, там си инсталира драйверите за устройството и при седващия рестарт се restore-на

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер обяснение - "започнах да му инсталирам каквото трябва от Cydia"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dev Team пуснаха PwnageTool 3.1.4 (само за Mac), който вече поддържа направата на custom FW 3.1.2 за iPhone 2G/3G/3GS & iTouch 1G/2G.

Ако сте с iPhone 3GS и вече сте качили оригинален FW 3.1/3.1.2 и нямате jailbreak ще можете да качите custom FW 3.1.x

Но ако сте качили оригинален FW на заключен 3G/3GS означава, че няма да можете да го отключите.

Ако сте направили jailbreak с blackra1n и имате проблеми с mobilesubstrate, winterboard, diskaid или ifunbox може да качите custom FW 3.1.x направен с PwnageTool 3.1.4 за да оправите тези проблеми.

[download:1pvept1y]http://old.bielsipod.de/Daten/PwnageTool_3.1.4.dmg[/download:1pvept1y]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...