Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Така и не можах да разбера, защо, аджеба, когато вече има наличен софт и способ за чист ъпгрейд с чист фърм все още се хвърляте на къстъми, колкото и добри да са те...

Времето за четене по темите тук ли, за инстал на приложения, или извършване на настойки ли си спестявате, не мога да разбера, като е ясно, че по–добро от чисто новото няма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично пропуснах в поста си по-горе да кажа, че започнах точно с опита с наличния фърм 3.1.2 през iTunes, а после продължих с описаното в поста.

Знаех, че нещо не съм споменал, за което се извинявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да качиш custom FW на устройство което не е jailbreak-нато!

Насочи се към темата за jailbreak с blackra1n.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Основният ти проблем е грешка 1604,

скромния ми опит от минаването ми от

3.0 до 3.1.2 къстъм и сега до 3.1.2 ориг.

и постоянното 1604 е следното:

решението при мен, без да обобщавам,

е слагането на сим карта на AT&T по време

на рестора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боже мили, чак сега разбрах какво правиш...

Защото не се придържаш към правилата, ти явно просто не можеш да опишеш разбираемо нещата и манипулациите, които извършваш...

Мupo, признах те, въпреки, че често им казвам, че не сме екстрасенси, ти явно имаш такива дарби, щом прозря какво се е опитвал да направи..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми помогнаха тук, на ЛС и в скайп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, ако мога да ви помоля да ми направите подобен на този FW:

root: 700 Mb

Custom boot logo (Изображение)

Активация и Отключване

Инсталирани Backgrounder, BossPrefs, Cycorder, MobileTerminal, MultiIconMover, OpenSSH, Qik, SpotSMS, iCkrack и сорса на SOSiPhone и iFon Norway

Само, че с 2 условия да е FW 3.1 и, да е с нормалното лого(т.т с ябълката) !

Ще съм ви много признателен. Знам, че всеки иска нещо от вашия екип така, че няма проблем и да ми откажете !

:imnewhere:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Понеже темата (спрямо заглавието) се отнася и до iPod Touch, реших да ви метна няколко линка за CFW 3.1.1 и 3.1.2 (iPod Touch 2G - и двата със Cydia и всичко останало по софта - Default)...

1. iPod 2G Custom Firmware 3.1.1 + Cydia

[1част] http://rapidshare.com/files/287938286/s ... .part1.rar

[2част] http://rapidshare.com/files/287935930/s ... .part2.rar

или сглобен -> http://www.zshare.net/download/6643872058f4e65c/

2. iPod 2G Custom Firmware 3.1.2 + Cydia

http://www.zshare.net/download/669292809a2369fc/

Надявам се, съм помогнал :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим. Добавени са в първия пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Извинявам се много, но имам "лекичък" проблем ,който от доста време ме тромози. Донесоха ми 3GS от австралия май е, НО е ъпдейтнат до 3.1.2 и успях да го джейлна и отключа само с блекрейна (евала на фродо гений е!!! ), но на всеки рестарт трябва пак да го пускам през рейна, а това не е опция понеже няма да го ползвам аз. Въпроса ми е има ли начин да го жърна поне на 3.0 за да няма проблем и ако може как?

Благодаря предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е ъпдейтнат, а е купен с 3.1.2 и новия буутром. На прост език: спасение засега няма, компютър за всеки старт, или се отказваш от джейла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яко!!! Ами мерси все пак. Ще си чакам някой с повчко гънки да измисли нещо мойте не стигат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На 2.1.2 съм с Фабрично отключен 3Г , искам да мина на 3.1.2 . Въпросът е , кое е по добре да ползвам blackra1n или къстъм фирм на Авелику , и ако ползвам къстъм мога ли директно от 2.1.2 на 3.1.2 да мина или къстъма няма да ми ъпдейт бейс банда на такъв за 3.+ и трябва ли да слагам 3.0 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къстъма не ъпдейтва бейзбенда.

Щом си с фабрично отключен телефон, какъв ти е проблема да сложиш оригинален FW 3.1.2 ?

Има си джейл и всичко необходимо за да ти работи телефона!

Малко ти е объркан въпроса и се надявам да съм разбрал какво искаш да сътвориш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:hmmm:Пешо, имам подозрение, че не знае изобщо каква е разликата м/у джейл и отключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 2.1.2 съм с Фабрично отключен 3Г , искам да мина на 3.1.2 . Въпросът е , кое е по добре да ползвам blackra1n или къстъм фирм на Авелику , и ако ползвам къстъм мога ли директно от 2.1.2 на 3.1.2 да мина или къстъма няма да ми ъпдейт бейс банда на такъв за 3.+ и трябва ли да слагам 3.0 ?

Минаваш на 3.0 и после дигаш на 3.1.2. И нямаш никакви проблеми.:mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 2.1.2 съм с Фабрично отключен 3Г , искам да мина на 3.1.2 . Въпросът е , кое е по добре да ползвам blackra1n или къстъм фирм на Авелику , и ако ползвам къстъм мога ли директно от 2.1.2 на 3.1.2 да мина или къстъма няма да ми ъпдейт бейс банда на такъв за 3.+ и трябва ли да слагам 3.0 ?

1. - Минаваш директно на 3.1.2 с оригиналния фирм на Apple за да ти се вдигне бейзбанда до последна версия.

2. - Изчакваш iTunes да ти активира телефона.

3. - Пускаш blakra1n за да ти джейлне телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам за въпроса. Но с фабрично заключен 3Г доколкото разбрах трябва да изтегла къстъм. С 3Г съм фабрично заключен. FW 3.0. За да мина на 3.1.2 трябва да е с къстом ли? Беисбанда ми е стария там 4. нещо си. С кое ще е най добре да джеилбрейкна с блекрейн или някоя друга. Помогнете моля :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш 3.1.2 за 3G от тук и правиш Shift+Restore от iTunes, след което правиш jailbreak чрез blackra1n и unlock чрез blacksn0w. Има теми и за двете в този раздел.

В никакъв случай не натискай само Restore в iTunes, защото ще ти качи 3.1.3, а начин за jailbreak и unlock за него няма!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам и аз-помогнете ми:Телефона е 3g 8г модем 04.26.08 фабрично заключен. Беше на версия 2.2 и минах направо на 3.1.2 джейлнах го чрез blackra1n но не се отключи с blacksn0w. Знам че blackra1n и blacksn0w отключва модем версия 05.11.07 какво да направя сега , доста четох , но не можах да се справя и за това потърсих помощ. Благодаря ви предварително. Телефона не е мой а на жената на един мой приятел!

Редактирано от krasives
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си сложил 3.1.3?

Blackra1n джейлва а blacksn0w отключва!

пп.гогата се е намесил :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не на 3.1.2 сам, джейнал сам с костюма на АВЕЛИКИ а не от аитунес, защото видях че е 3.1.3 и прочетох че не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Послушай го!

А за смотаното ти писане имаш награда!

И защо си му взел костюма :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неграмотното писане.

Оправих се като минах първо на 3.0 и след това на 3.1.2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казал, че за да го джейлнеш и отключиш с blackra1n трябва да си ресторнал телефона с къстъм(костюм :D ) фирмуер. Ресторни го с оригинален 3.1.2 фирм, не 3.1.3 за да не останеш без телефон и повтори процедурата с blackra1n.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...