Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръка за слушалки


Haunted

Recommended Posts

Хич не е сериозна, да знаеш. Питай в някое звукозаписно студио за марката.

http://en.wikipedia.org/wiki/AKG_Acoustics

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тука много си хвалят техните Аудио-техника ама пусто едни големи канчета, а мойта тиква малка :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Относно акг-тата и аз имам едни модел к514. Взех ги преди 5-6 г. от ТМ за 80, в момента гледам в dice, че са 100.. Странна работа. Доволен съм. Звукът е доста качествен и 'истински', липсва им бас :) ползвам ги напоследък повече за гледане на филми от ТВ нощно време. 3м. кабел си е доста добре. Не бих ги помъкнал навън обаче - освен, че ще се препъвам в тях, доста силно се чуват от околните като се поусилят. Малко на x-mini бие :)

Понеже една ми гепи верните zagg smartbuds тапи, от няколко месеца карам с Apple EarPods. Липсва ми обаче шумоизолирането и дълбокия бас, така че в момента се оглеждам за други - микс от двете. Да са удобни за носене (а и на самото ухо по-продължително време), да не падат, да имат същото дистанционно като епълските (3 бутона) и да имат поне 3 размера удобни тапи.. In-ear за по-плътен бас. :) някакви предложения? До 100-тина лв.

Хвърлил съм око на a-jays four черни за 80 лв. Скоро щели да пуснат и five, но не разбрах каква е особената разлика - освен, че ще бъдат доста по-скъпи..

Sent from my iBrain using iFingers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз да попитам харесал съм си:

https://www.ozone.bg/multimedia/slushalki/razer-hammerhead-pro?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цената си a-jays-a вадят хубав звук. Недостатък е, че кабелът е по-широк и каучукът е малко по-твърд според мен. Зараду това понякога падат от ухото, ако искаш да спортуваш с тях.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз да попитам харесал съм си:

https://www.ozone.bg...hammerhead-pro?

Винаги съм имал рейзър за надценени, но тук вече се оляха. За тая цена, показателите са направо мизерни. Потърси новите модели акг, ще останеш доволен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цената си a-jays-a вадят хубав звук. Недостатък е, че кабелът е по-широк и каучукът е малко по-твърд според мен. Зараду това понякога падат от ухото, ако искаш да спортуваш с тях.

Aми именно кабелът ми беше един от плюсовете, понеже пишат, че не се оплитат, което е доста важно за мен. Няма да спортувам с тях, но все пак не ми се иска да падат при ходене..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че не се оплита. Кабелът е плосък, широк около 5мм. и материалът е малко по-твърд, което обаче създава шум при вървене и триене на кабела в тялото или дрехите. Този шум се предава в самите слушалки, което е минус според мен.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е лошо.. Май пак ще си търся zagg smartbuds, освен ако някой не предложи нещо подобно или по-добро в същия ценови диапазон..

Sent from my iBrain using iFingers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай JBL j33. Звукът бива, а този "ефект" от кабела е по-малък. От 3 месеца ги ползвам и нямам оплакване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Рейзъра. (въпреки, че наистина са се оляли с цифрата за портативни слушалки)

В случая със слушалките всичко е персонално и допира до честоти, които можете да чуете и изолация от околните шумове плюс комфорт. Като добавим и дизайна, май станаха много факторите....

Важното е - как ти харесва на тебе!

Имам един Рейзър, който си купих преди десетина години за 150 кинта - още е жив и му се кефя във всяко отношение.

А за слушалки - не искам да споделям колко пари общо съм изръсил, че е страшно.

Редактирано от Tarashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едит: Добре, че не не купих нищо до сега :tooth:

Днес случайно попаднах в един форум на тези гуми, които мисля ще ми свършат перфектна работа за тапите на Apple, които на звук не са нищо особено, но за работа са без грешка, обаче не можех да ги нося щот след 2 секунди ми падаха от ушите, зле направени, както всичките им тапи.

Дори ще си взема и едни гуми за старият модел, който имам някъде забутан.

Четох, че раздавали код за покупка, не знам как и защо го раздават, но вторият брой при покупка ти излиза на половин цена, били около 16€ с доставката на 2 броя. Не е скъпо и ако ми допаднат ще ги ръчкам яко :guitarred:

Между другото производителят е бил спонсориран от kickstarter.

http://shop.earskinz.com

orange-earskinz.jpg?format=1000w

==============

Имам тези тапи и по спомени, някои колеги тук също ги използват. Много са ми добри, но моят модел нямат бутони за песни или разговори, така че някога скоро ще ги сменям и търся нещо също толкова добро при звук и качество включително кабел, издържливост т.н. + бутони за контрол на песни, което ми е по-важно, а ако има и за тел. разговори няма да ми е излишно.

Също да не забравя, че ме интересува да е със сменящи гуми или нещо подобно и с няколко поне 2 големини.

7397-bose1.jpg

Идеи ?

Някой може ли да направи сравнение на звука с този следващият модел, който все още се продава ? Достатъчно добре лие, повече или по-зле!?

mie2i_bl_med.jpg

Последният им модел не ме интересува поради цената.

А друг производител има ли подобен звук и басове ?

Мерси ;)

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

В крайна сметка си поръчах AJays 4.

Накратко плюсовете - впечатляваща опаковка, шведска му работа; 5 размери тапи (от обикновените силиконово-гумени); кабелът наистина не се оплита; звукът е на ниво (макар, че не забелязвам да са по-добри от zagg smartbuds), звукоизолацията е добра, микрофонът също е много добър; дистанционното е удобно и работи както с iPhone/iPod/iPad, така и с Mac (на андроид телефони работи само play/pause), жакът е под формата на L и е по-удобен като че ли за носене в джоб на панталон.

Минусите - няма кейс в комплекта (дори и не бях забелязал, мислех, че вече идва като стандартен в почти всяка окомплектовка на по-скъпи слушалки); наистина леко се чува шум от кабела при мърдане и допиране, но не е фрапантен (може би при тичане ще е по-дразнещо, но при ходене не дразни); като цяло малко ми евтинеят, виждат ми се като играчка, кабелчето лесно се огъва и ме притеснява да не се прецака с времето, използвана е изцяло пластмаса, макар и матирана, седи евтино на пипане; за момента не са ми максимално удобни, но може би не съм свикнал още (днес ги получих); нямат държач за настройване по средата, като Епълските и доста други..

Малко със смесени впечатления съм, но главният плюс е, че не се оплитат и това хич не е малко. Звукът е добър - в ниските и високите. Басът ми идва малко по-лек. Връща ми се усещането, че ще си скапя ушите с тия in-ear-canal за отрицателно време, така че гледам да не ги усилвам над 65%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш - златното правило за здрави уши е 60%/60 минути на ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече ще знам :)

Иначе преди 2 г. една докторица в ИСУЛ ме наплаши, че до 7-8 г. съм щял да бъда наполовина оглушал.. По принцип не слушам много и най-вече - не всеки ден.. Ама друг си е кефа от музиката със слушалки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За всички, които изповядват максимата "Кеф цена нЕма!" и могат да се бръкнат 140 GBP, направени от Bang & Olufsen специално за i дивайси и имат пълната функционалност с всички такива на Apple.

qape8y9u.jpg

Официален сайт - bang-olufsen.com

Редактирано от dedil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Някой знае ли от къде мога да си купя тапи за akg k350?

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте искам да Ви попитам някой ползва ли такива слушалки http://www.parrot.com/zik/usa/ ? Хвърлил съм им мерак и се чудя дали да не ги поръчвам. Нещо повече да кажете за марката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Здравейте

Моля за съвет от къде в София мога да намеря качествени слушалки на BOSE /не тапи/

Благодаря предварително на отзовалите се.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има магазин на Bose в мол Парадайс. Предполагам, че там могат да се вземат оригинални слушалки. Намира се на етаж 2 срещу храните.

http://paradise-center.com/bg/interactive-map_l.im_sid.689

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал този магазин да го ползваш само за да си харесаш модел, след което да си го поръчаш от някой европейски амазон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съвета така ще направя

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които изповядват максимата "Кеф цена нЕма!" и могат да се бръкнат 140 GBP, направени от Bang & Olufsen специално за i дивайси и имат пълната функционалност с всички такива на Apple.

qape8y9u.jpg

Официален сайт - bang-olufsen.com

Бях си ги взел тези БиО за 100$ , ама наистина много са добри. Всъщност вътре са Audio-tehnica ако а някой им говори тази марка нещо :smile:

Като казах аудиотехника на този които му се дават около 100$ за мид-размер слушалки с 4 ръце препоръчвам ATH-ES700, проблема е че се произвеждат в Япония и май само от там има доставка. В един техен мол за електроника прослушах поне 100-150 слушалки и за тази цена нищо друго не им се опъна.

Driver Diameter: 42 mm

Maximum Input Power: 1,000 mW

Frequency Response: 5 - 30,000 Hz

Sensitivity: 104dB/mW

Impedance: 56 ohms

Weight: 160g

Connector: 3.5mm gold-plated stereo mini plug (L shaped)

Cable: 1.2m (Y-Type)

http://eu.audio-tech...=38&prodID=4389

ПП

за електронна музика за манна небесна хахахха :tooth:

ПП2

стават и за навън не са големи, "канчетата" им са точно колкото ухо но не го захлупват

ПП3

ако някой е комшия може да ги чуе

medium_ATH-ES700.jpg

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тези и вадят уникален звук

http://www.elpoint.bg/monster-cable-turbine-pro-gold.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...