Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone от A1, Telenor и Vivacom


Kaloyan

Recommended Posts

1160 e 6, плюса е 1319. Това са Мтел-ските цени с договор 24 месеца и трансфер M,L или XL

Edit: Сега видях сайта им, от утре може да има и по-добри цени

Редактирано от drjivago
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че смятате спорът ни за аргументиран!

Примерът даден от мен е за IPhone 6Plus, който вчера струваше точно 1319,90 с план Ментел Трансфер L или XL. За съжаление синковците от оператора си ъпдейтват сайта и не мога да постна линка.Цената бе такава за всички планове от М или L нагоре ако не се лъжа.

Не отричам,че Свиваком може да дават повече трафик и разговори,но лично мен не ме устройват като скорост в моя район.

П.П. Колегата @drjivago ме е изпреварил с тази информация. :tooth:

Редактирано от shemesh
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло за мен е много погрешно калкулирането на стойността на тарифния план в цената на апарата, все пак нали използваме същия този апарат с някакъв план, нали плащаме тази такса за предоставените минути, мегабайти и съобщения, това си е съвсем отделно от самия телефон. Лично аз съм ползвала и план 49.99 поради нуждата от много минути към други оператори и интернет на висока скорост. Сега съм на 29.99, но ако имам възможността да взема желаното телефонче следващата година, не бих се поколебала да давам 5 лв повече на месец, за да използвам преференциална цена 799 лв, реално 24х5 са 120 лв повече за две години, а разликата в цените е около и над 400лв. Мъка е с малък тарифен план, поне за мен, мразя да пестя минути и да чакам да ми се зареди страницата, защото съм си изхабили мегабайтите на висока скорост, спомням си времето когато нета беше ограничен, имахме по 200 мисля мегабайта и след това започваше тарифиране, при това цените не бяха никак малки...то не бяха програми, сметки, изчисления и ограничения. Не, мерси, спокойно ми е да знам, че дори и да ми се наложи по-голям разход, сметката ми няма да набъбне драстично! Говоря много, не съм успяла до сега да изговаря 2000-те минути на Глобул/Теленор, но съм правила по 1600 + 250-те към други оператори, което напълно оправдава тарифния план. Някой ще кажат, че мога да заместя човъркането през телефона с компютър - не, не мога, работата ми е такава, че интернетът е ограничен, имам достъп само до няколко новинарски сайта и толкова, а през телефона съм модерирала, редактирала, винаги имах връзка с колеги и приятели чрез месинджърите, това беше моя начин на живот. Сега вече не работя, но навика да следя новините си остана, както и слабостта към социалните мрежи и месинджърите, затова за мен лично цената на апарата е една, а на тарифния план не влиза в сметките, без него просто не мога, а и всеки смартфон би се обезсмислил. Единственото лошо на субсидираните апарати може би е заключването към оператор, но пък от друга страна - колко пъти годишно сменяте оператора? Аз лично преди една година,поради стечение на обстоятелствата имах избор между трите наши оператори и не намерих по-подходящи за мен и навиците ми от тези на Глобул, сега може би наистина има наченки на конкуренция, но разликите са минимални и винаги има подводни камъни, тъй че нямам намерение скоро да се местя, а това пък от своя страна би ми позволило да сключа спокойно двугодишен договор. Същият, избран от мен вече оператор, предлага и възможност за смяна на плана на 6 месеца, а при преподписване и към по-нисък, което е абсолютно приемливо за мен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1160 e 6, плюса е 1319. Това са Мтел-ските цени с договор 24 месеца и трансфер M,L или XL

Edit: Сега видях сайта им, от утре може да има и по-добри цени

Благодаря, не съм видял, че слизат още. Ако се лишат от още 20-тина% от цена апарат при 30лв план, ще заприлича на истинско субсидиране.

П.П. Деси, права си, че не е редно да се смята план+телефон, обаче:

Нали идеята на субсидията е именно да се калкулират разходи за апарата + плана през времето в което ще го ползваш? То ако нещата опираха само до план, нямаше да има субсидирани апарати. Схемата е да ти продадат обемна услуга и да ти продадат апарат с който да я ползваш. Изненадващо звучи, но адски много хора не разбират от техника. Сухите цифри в проспектите, както и упоменатите технологии на даден апарат, само им носят главоболие. Вместо това, хората гледат какъв пакет(апарат+телефон) ще си вземат изгодно за период от време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при тях тази година е в изплащането. Искат 25 вноски по 60 лв, което си е 1500, а кеш е 1160. Преди почти нямаше лихва при вземане на апарат на лизинг. Може би точно това ше се промени утре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, може би точно това е разликата в гледните точки, аз знам какво търся и защо го искам, не търся непременно най-евтиното и затова разсъждавам така. Не ме разбирай погрешно, не съм се затрупала с пари, дори напротив, но телефоните са ми хоби и когато купувам, искам да е наистина най-доброто. Надали някога ще доживеем истински субсидирани телефони, както е примерно при един план на Теленор - за 89 евро взимаш телефона за 1 евро. Ако тук имаше подобен план за 89лева, не бих се поколебала.

https://www.telenor.me/en/Consumer/Mobile-devices/Mobile-phones/Apple/iPhone_6_Space_Grey

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също споделям мнението на Деси, че не бива да се меша история с география - тоест цена на апарат да се събира с цена на план.

Сега плащам по 60 лева такса на месец на единия оператор и 50 на другия.

Не ползвам апарати от оператора, но по пътя на логиката след 2 години като съм дал 1500 лева плюс и не съм взел апарат, значи съм на голяма далавера, тъй ли?

В същото време и адаша е прав, че като ще дават субсидия, то нека е такава, а не само така да наричат продажбата на апарата.

Всеки си знае него си и е грешно да убеждаваме някой с по-различно мислене и сметки, че нашето мнение е правилното.

Някой по-горе беше писал за Англия как е и не съм много съгласен със сметките, защото се изисква първоначална вноска (от 50 до 200 паунда) само за най-ниските избрани месечни планове, а те са 2-3.

От там нагоре първоначалната вноска за апарат е 0 паунда и си плащаш само месечната такса, която (при повечето оператори) е от 45 паунда нататък.

Е, да не говорим, че в пакета влиза и абонаменти за Скай, Нетфликс, Спотифай и прочие, ама ние сме мнооооооооого далече от работеща пазарна икономика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като аз дадох примера с Великобритания искам да обясня ,че съзнателно посочих Giffgaff,защото така телефонът излиза доста евтино- 1050£ или около 2600 лв. Мога да дам пример и с най-евтиния план на о2 , при който не плащате нищо- 53£ или 1272£ , което е малко под 3150 лв.Сметката е значително по-голяма.Включените услуги също.

Без да съм специалист в тази област считам че план с 0 лв телефон и 100 лв такса в България ще бъде катастрофа. Вероятно операторите няма да могат да избият и разходите за хартия за реклама. Колегата @Alxx някъде споменаваше за лична статистика от всичко 3000 бройки от модел, доставени по всички канали. Съжалявам,но не съм сигурен за числото.

Просто за съжаление IPhone не е продукт за масовия българин. Потенциалните купувачи в развитите страни са многократно повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Визирах продадени нови, от новия модел годишно. Нищо де, ти си схванал какво имам предвид - редовият юзър в България може само да въздиша за ново айфонче, просто защото няма пара, а опциите за план + изплащане са непосилни на фона на средната работна заплата за страната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има мнооооооооого осезаема промяна в предлагането на iPhone 6 от Мобилтел!

На фона на всичко, което сме виждали до сега от тях и телекомите в България мога само да възкликна - "Егати, истина ли е?".

:cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На физическите лица им е през крачола голямата промяна :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еееееее, стига де, все от някъде се почва. Но бас ловя, че ако го бяха пуснали за физ. лица крайни потребители вероятно някой щеше да възкликне "че му е през крачола за корпоративните". Стига де, profusion, не го мислиш сериозно, нали? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де малко емоционално беше от моята душа на физическо лице :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях казал, че Мтел няма да оставят теленор да си развяват коня там където Мтел жънат от години :)

Е не точно с тия думи де...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има мнооооооооого осезаема промяна в предлагането на iPhone 6 от Мобилтел!

На фона на всичко, което сме виждали до сега от тях и телекомите в България мога само да възкликна - "Егати, истина ли е?".

:cheers:

А някой знае ли цените за бизнес в Теленор? Н сайта инфо никакво, по телефон казаха, че се предлага но не ми казаха нищо конкретно щото съм частно лице :fart:

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2011-та през фирма си взех четворката и цените бяха точно такива. А, да свалят и за частни лица: "аз, не съм ли хора бе?".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те веднъж да направят нещо и за бизнес клиентите си. Така вече е по-нормално. Миналата година 5S го взех на тази цена

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една малка подробност. Само за нови карти или предстоящопреподписване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че това е коректно от страна на телекома. Все пак и те трябва да имат полза от сделката, нали?

new SIM + new device = good deal :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бароне, има отметки за избор, т.е. би трябвало и за двете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова сложих "или", но гледам че съм го слял от телефона. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата по горе офертите са само за нови карти или предстоящо подписване. Преди 10 минути говорих с акаунта. Демек за мене греда колкото и да ми се обяснява новата карта за 35 кинта на месец колко била на оферта. Като няма кой да я ползва не ми трябва ако ще и златна да е. Отделно новата и. Простотия за лизинг , която е, на лизинг не могат да се взимат устройства ако общия ви лизинг надхвърля 3500 лв . Затова като се счупи 5-цата( а тя натам е тръгнала) ще се взима кеш!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...