Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone от A1, Telenor и Vivacom


Kaloyan

Recommended Posts

и са защитили пред Apple изискванията им

Не са, по нито един параметър. Епъл НЕ позволява сервизиране от външни фирми. При проблем Епъл сменят, но година време. После евродирективата за потребителска гаранция чука по канчето.

Точка 2 ми убягва каква ти е идеята. Ментел не плащат кеш на ябълката(преди, сега цакат на знайни и незнайни посредници), защото крайната цена(когато бръмчаха официално) зависи от броя субсидирани/кеширани апарати.

По точка 3 - нямат сервиз, но персоналът им доближава максимално Apple genius, що се отнася до качество на обслужване и подготовка(визирам старшите им служители). Питай @roll2puff ;) Смело да се изтъпанча, че и ние се бутаме в тази посока. Аз поне се старая защото го желая и ми е кеф.

Не изопачавам нищо - бил съм на две дела срещу ментел в качеството на свидетел за отказана с измама гаранция - и двете спечелени безапелационно от ищеца. Както каза адаша по - горе, много от малките фирми са в пъти по - коректни. Не коментирам далаверите които върти самият сервиз зад гърба на ментел - единият го фалираха именно поради тази причина.

П.П. Ако искаш можем да покоментираме и отношението към клиента, от страна на гаранционния отдел? Питай г-н Шопов, да ти поразказва за г-жата Шипкова(май беше).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М@мицата им на М@кдоналдс, сега влизам и изедниците продават една малка бира 3 лв. а в магазина до нас е 1 лв. Това не е ли 300% надценка, даже повече, те и в магазина до нас печелят нещо.

Предлагам да ги затворим, никой да не стъпи там, да фалират до нова година с тая ценова политика. Не стига че от хамбургерите печелят, ами надули цената на бирата. Да я пуснат по 1 лв ще продават по няколко стотин и ще печелят повече.

П.п. Цената е вярна, останалото са коментари за телефона, отнесени към съответния пример.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое е смешното ли? ...

Това, което исках да кажа е, че визираш цени, които са предлагани на корпоративни клиенти (термина е супер смешен, защото в България има точно толкова корпорации, колкото ииии…, ама ни става някак си много топло на душичката, когато минем в една друга графа… нейсе. Не е към теб, разбира се). А, когато взаимоотношенията са между компании, т.е. юридически лица, това би следвало да се разглежда, като взаимоизгодна сделка, а не услуга в чистия и вид, както би била към физическо лице. Така, че тук цени няма, има предложение с определени условие, т.е сделка и поради тази причина мисля, че няма как да бъдат сравнявани те. Най-малко поради причината, че дори и само коректността не би ти позволила да коментираш реални числа, не мислиш ли? Самият ти казваш, че ти дават съвсем друга цена но не споделяш каква и при какви условия… Затова и казах, че ако цената, която цитираш е супер за теб, за друг била неприемлива и дадох пример.

А, факта, че ти предлагат добра цена, да речем и ти пак им се присмиваш за мен е неразбираем.

Та… къде е смешното?

А, ако искаш да кажеш, че БТК има повече корпоративни клиенти или че може да си позволи да субсидира дивайси в по-голяма степен от Мобилтел… зарежи. Аз лично очаквам повече от Глобул, но дано не продължат в посоката от миналата година, че следващия модел Мобилтел ще го продават с още по-голям марж, а не мисля, че има смисъл да си обясняваме, защо, нали… ;)

...

Саше, добре де, но… това,което пишеш по никакъв начин не се различава, нито от предишния, нито от последният ми пост, който цитираш?!?! Изключение е само това, че казваш, че iStyle имат сервиз, кояето е ясно, че не е така, другото...

Затова и казвам, че не е не е зле да прочетеш и после да напишеш, може и аз нещо да не вдявам, ама…

Това, което писах ПС не е конкретно към теб, затова и написах към всички и наистина го мисля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си пропуснал аз какво пиша. Дай си малко време и четни бавно, и двата поста. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз прочетох и написах… ти, както казваш, също, предполагам, че и другите са.

Аз съм "за", когато всеки може да си "вземе" нещо от всеки пост, който чете, а не само ония, другите, грабел, ментол… 'сите са 'лабави само Apple са супер и ние тримата също, разбире се :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20141018_154440311_iOS.jpg

Технополис не фигурират в заглавието, но да покажа, че там цената на 6-цата с 16 гиги е още надолу, както и вече има 64ГБ.

Също така който си е поръчал кейс и протектор за екрана отвън и се чуди как да предпази апарата си докато дойдат, препоръчвам да разгледате асортимента в същия магазин.

Има доста приятни кейсове и за 6 и за 6+, че и в комплект с фолио за екрана.

Цените също не са лоши определено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се отбележи, че е само с една година гаранция. В ментел поне са две.

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка стока закупена в България, има две години гаранция, независимо от това, което твърди продавача! Не е ли така по закон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Търговска гаранция" е две години. Една(минимум) е ако ти го продава производител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се отбележи, че е само с една година гаранция. В ментел поне са две.

И тази 2-ра година гаранция е "ходене по мъките".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходене по мъките, но търсиш ли си правата и ако си чул няколко съвета от опарени вече, няма проблеми. Въпрос на правилно попълване на приемо/предавателния протокол при предаване на телефона. Всички търговци се възползват от наивността и назнанието на клиентите ( за съжаление ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Какво ще направиш срещу изпитания трик "телефонът е отварян и липсват винтчета вътре"? Само съд те оправя в такъв случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, де… ама поне имаш шанс да се бориш по някакъв начин. В другия случай си е летва.

Кое е по-добре - летва или какъвто и да е шанс? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помисли колко ти струва времето на час и си пресметни загубеното време по съдилища, отнесено към пазарната стойност на айфона в дадения момент. Ментел на това и разчитат. Затова - телефон от ментел? Не, мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 винаги е по-голямо от 1! :tooth:

Нека спрем с разни вуду калкулации за време съдилища и т.н., защото могат да ти играят и същия танц, и ако си с една година гаранция, нали…? А като се замисля, че си дърпаш и ДДС -то е ясно, защо операторите си правят винаги точната сметка и успяват да продадат всичко и то на цена, която тук се определя като "ненормална".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 1 г. няма как да ти откажат (ако е основателна причината), поради простата причина, че в този период за гаранцията отговаря Криейтив, а не Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правят го. Набутват те да си кихнеш(ако си овча глАва) за платена замяна(при която получаваш кърпен от тях телефон), а ти прибират стария, който отлита за нова бройка далавера. Точно такова се разплете при едно дело в съда срещу тях. Това дело беше капката която преля чашата да махнат стария сервиз до централата им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, то е ясно отвсякъде, че ползата да си купиш мобилен апарат от оператор е, ако го субсидират срещу тарифен план. Ако не го субсидират - има си вериги магазини, от които да си го купи човек.

Чудно ми е защо от операторите не го схващат това..!?

На мен ми изкараха от десетина кладенеца вода защо не можели да ми го продадат на фирмата на тия скъпички цени... И това ми е чудно - аз решавам да им дам една купчина пари, а те не искат... Лоялност към мен да не ме "набутат"..? Едва ли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новото сега е ,че на фирма не дават лизинг на обща стойност над 3500 лв (поне на мен така ми казаха - имаме около 40 карти при тях) И тъй като общо имаме лизинги над тази стойност не можело да се вземе 6-цата. Общо взето искаха да ме изненадат за рождения ми ден ама йок :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама то и в брой нещо ми измънкаха, че шестицата не била в листа им на устройства за бюджет ли, за субсидия ли... Абе убита работа. ФО от САЩ или от технотата ще е като предния и толкова :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

matsan, newab, да разбирам ли, че са ви казали, че няма да продадат дивайса на т.нар. корпоративен клиент? :yikes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така dedil. Става въпрос за апарат на лизинг. Ако беше с кеш предполасгам, че нямаше да има проблеми. То всъщност си е бил поръчан , но буквално преди да го вземат са стопирали нещата. Тъпотия отсвякъде

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Корпоративни клиенти не могат да взимат нищо на лизинг в нито един оператор.

И не е имало никога такава възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка. И двата ми iPhone-a (4,5s) са взети през фирмата на лизинг (от Мтел)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме уби...

Но щом казваш си е така, не споря.

На мен друга песен ми пеят 15 години всички, но явно съм дребна риба с моите 97 + 44 карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...