Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5 и други хипотези.


LUBECA

Recommended Posts

Не мога да разбера някои хора това е телефон за какво са им 64GB.Да си вземат iPod Touch и без това батерията ще им държи повече,защото нямат GSM модул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пич трябват си, все пак може да снимаш HD видео, 5mpx камера пък и има хора с тонове GB музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камерата на един телефон по принцил е за заснемане на някакви моменти не за филми.Затова си има видео камери.За музика по-става но чак 64GB аз ще събера колекция от 90-та до 2010-та :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че цената на флаш паметта е направо смешна, не виждам какво обсъждате подобни глупости. Като не ти трябва толкова памет, взимаш си с по-малко. Важното е да има избор за тези, на които им трябва. Аз имам качени 5 навигации по 2ГБ всяка, защото знам, че си имам място и ми е кеф така. Имам и 10ГБ музика, което ми е цялата колекция. Неол дрънка за музиката, ама има качени над 600 приложения, което за мен пък е безумно, защото по едно на ден ако ползваш, ще ти трябват 2 години да ги извъртиш всичките. Ами ако всяко едно от тези 600 приложения е по 100МБ, ето ти ги 60ГБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мене трябва да подхванат нещо като това и да барнат малко: http://www.youtube.com/watch?v=udlxr8t1nZM

Ша утрепят рибата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и така се изкриви темата, смятам и аз да изкажа едно скромно мнение :) Според мен на 3,5 инча дисплей си е жива гавра да се играят игри с "по-реалистична" графика (особенно като се има на предвид, че 30-40% от дисплея се използва за бутони за управление), така че поне за сега подобрение в графичният процесор също е излишно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За паметта - 64 GB ще е добре, защото много фенове ще снимат тонове HD видео, а догодина кой знае... може е full HD. Тогава тези 60 и нещо GB ще са доста полезни за по-дълго снимане. За дисплея - наистина може да е по-гоям, но това при условие, че собственика обича да си играе на Gameloft хитове иначе няма смисъл. Проблемът е, че трябва един дизайн да се хареса на възможно най-много хора. Би било много по-добре за Apple ако например предлагаха 2 версии - с по-голям и по-малък дисплей (не че ще го направят).

Засега съм сигурен само в това за iPhone 5:

- ще има повече памет;

- няма да подържа micro SD карти;

- няма да има AMOLED десполей, защото той се справя зле на слънчева светлина;

- ще има по-мощен процесор, но какъв не се знае, защото всеки казва "може и така да стане", "евентуално ако", "би трябвало"... само Стив си зане какво трябва с неговите хора - рицарите на масата с форма на ябълка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 5 (iPhone 4 S) според мен ще бъде просто лек хардуерен ъпгрейд с оправяне на някоя друга хардуерна неудача (проксимити сензора и антената). Между другото 4ката приема много по добре WiFi от 3G и 3GS :).

Можем софтуерно да очакваме "невероятни" добавки в iOS 5.0 по скоро за неща които и сега са си ни необходими доста а все още ги няма (синхронизиране на ЗАДАЧИТЕ !!! мамк.....!!!) и някой супер-дупер неща които Купертино ще пооткрадне от разработчиците и ще вкара като функции (вж. HDR). И разбира се като се поотпуснат малко от АТТ официален фейстайм по 3G.

ПП. Революции се случват веднъж на много години, не очаквайте революции всяка година. Ябълката е основана на 1 Април :) 1976 година и за 35 години има само 3 революционни продукта все пак :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За WiFi-то си адски прав. Свързва се така, все едно постоянно е включено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПП. Революции се случват веднъж на много години, не очаквайте революции всяка година. Ябълката е основана на 1 Април :thinking: 1976 година и за 35 години има само 3 революционни продукта все пак :wink2:.

Красивите неща се създават бавно, за това са - неповторими!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само глупости чета в тази тема:

В момента разглеждам разни форуми и потребители са пращали много предложения какво да има в 5-ката.

На-много такива са били той да има:

-По-голям дисплей и ако може да е AMOLED/заради батерията/

-Следващото е камера с висока резолюция, заедно с високо-производителна Xenon светкавица./която идея си нямам къде ще я сложат, защото заема доста място/

-Батерията да е поне 2 пъти по издръжлива.

-Вече моделите да бъдат 32 и 64 GB

-Процесор по голям от 1GHz и по възможност да не загрява толкова и RAM поне 1ГБ, за да могат доста приложения да бъдат отворени и да стоят на фонов режим/минимизирани/

-По мощен Видео чип , който да може да изобразява повече кадри в сек, за да могат производителите на игри сериозно да погледнат към устройствата . И да бял свят да излязат доста заглавия , които има и за PC с доста по реалистично 3D графика.

-Също така и в новата ОС да има вече flash /което малко ме съмнява да стане/

По-голям дисплей - повече отиваме към iPad, сегашната големина на дисплея и телефона като цяло си е перфектна. Докато големината на Samsung Galaxy S, както и на ... мисля че Ево беше другия телефон - е неразумно голяма. Малко ме съмнява, че от Епъл ще пуснат телефони с по-голям дисплей.

По-мощен видео чип е възможно да се сложи на iPad, където екрана е по-голям и съответно се иска повече изчислителна мощност за игрите, но за телефон е прекалено.

С това дългото снимане на HD и искането на 2 пъти по-издръжлива батерия ... телефона трябва да е с две 5-6000mAh батерии, за да издържа запълване на 64GB с hd видео при един заряд.

Аз ако искам качествено видео - си вземам камерата, която е направена за снимане и мога да разчитам на качество (снимане) и издръжливост (батерия), както и хубава светкавица ако има нужда при заснемане на снимки.

Ако искам да играя игри - за айФон и в момента си има доста добри/занимателни игри, които превъзхождат всяка мобилна платформа в момента (за телефони говоря, а не за PSP). За сериозни заглавия - за мен лично Sony PS3 /Xbox нямат заместител, с удобен контролер, много заглавия, чудесна картина с HD 720р резолюция. Все пак - като излизам навън не искам да си забия погледа в телефона и да игнорирам приятели, луди шофьори и т.н.

Единствено бих поискал издръжлива батерия за целите на по-продължително браузване, синхронизиране на мейл, следене на акции и скайп.

За мен това е смисъла на смартфона - да можеш да говориш, пращаш съобщения и да получаваш актуална информация бързо и без тревоги за заряда на батерията на устройството. Всичко друго е екстра, която може да бъде ограничена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за кредитна карта и шперц да го ползваш :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми е това желание да се иска да се наблъскат много мегапиксели в камерата. Като човек правил доста тестове на всякакъв вид фотокамери, съм установил, че колкото по-малка е матрицата и с респективно повече пиксели, толкова по-лошо е изображението. Някои от големите фирми се стреснаха при своите компкатни камери и в последващи модели се върнаха на намалени мегапиксели.

Матрицата на ифонето е колкото глава на карфица. Ако искате камера за видео и фото, то на пазара има достатъчно "сапунерки" които биха ви свършили перфектна работа. За светкавицата да не говорим... за да има мощност и трябват кондензатори, а кондензаторите... е те няма как да се намалят :naughty3:

Относно дисплея сегашният е перфектен като размер. В крайна сметка това е телефон и да не се връщаме във времето преди 13-14 години когато носехме тухли.

Не знам дали епъл ще си признаят гафа и ще пуснат скоро 5, но пък аз съм решил за нова година ако слушам да имам 4 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Off-Topic:

Единственото, което би ми харесало в един нов iPhone би било дисплей с големина 3,7" - за мен това е оптималната големина (а разликата между 3,5" и 3,7" е осезаема). Да не говорим, че в момента като погледна телефона ми изглежда, че с този дисплей има адски голяма загуба на пространство (отгоре и отдолу), нищо, че отвътре всичко е нагъчкано максимално. От друга страна 4" вече отива прекалено далече (тъй като води до значително увеличаване на корпуса), а 4,3" е безсмислено за телефон, освен ако не разнасяш репортерска чанта със себе си постоянно. Иначе в духа на предходните поколения iPhone съм сигурен, че следващото ще има повече RAM, по-мощен процесор, но ме съмнява да добавят повече памет, по-скоро може да пуснат 3 варианта - 16GB, 32GB и 64GB, от колкото да пуснат само 32GB и 64GB, но дори това ми се вижда малко вероятно. 99% съм сигурен, че няма да има слот за добавяне на карта с памет, както и, че и новото поколение няма да поддържа флаш. Все пак пуснат ли флаш, това ще означава от Епъл да признаят, че са сгрешили, което на всички е ясно, че няма да се случи. Относно камерата и MPх-лите, за FullHD видео са нужни 1920х1080 пиксела, което прави около 2MPx, така че дори с текущата камера е възможно засенамнето на FullHD. А jumbo по-нагоре спомена, че колкото е по-малка матрицата и колкото повече пиксели има, толкова картинката е по-лоша, което е истина (а ако е този jumbo, за койото си мисля, на него може да се вярва). В момента Епъл успяха да докарат доста добра камера с доста добра картинка и не мисля, че ще я развалят при следващото поколение (все пак Джобс доста време отдели при представянето, за да обясни колко важно е размерът на пискела да се запази, а не да се намалява).

П.П. Имам iPhone 4 от вече няколко седмици и до момента нито 1 път не ми се е наложило да използвам FaceTime, нито жироскопа (на този етап). Най-полезната екстра, която отчитам е вграденият компас при "крачна" навигация.

Редактирано от orbitalen
  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Мрежата се появи нов слух за следващото поколение iPhone. Според GigaOM Apple работи върху интегрирана SIM карта. Така потребителите ще могат да си купят iPhone 5 директно от Apple и няма да им се налага да се свързват с мобилния си оператор за получаване на нов чип или активиране на настоящия. На практика SIM картата ще разполага с информация за всички мобилни мрежи, което означава, че ще избирате оператора си при покупката. А ако по-късно искате да го смените, ще можете да свалите специално приложение за тази цел.

Подобно нововъведение ще улесни максимално собствениците на iPhone, тъй като ще им позволи сами да определят условията при покупката. Те ще имат пълен контрол над това коя мобилна мрежа избират.

Източник: HiComm

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"На практика SIM картата ще разполага с информация за всички мобилни мрежи" Може би това ще е края на понятието factory unlocked? Ще видим.... Има доста време.

Ето и линк към оригиналната статия:

http://gigaom.com/2010/10/27/is-apple-about-to-cut-out-the-carriers/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бре момци, да ви спретнем една боксова среща :biggrin::rolleyes:))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, усещате ли че стъпката с вградената сим, е поредната в посока тотален контрол от епъл?

Ами не, няма да си купя устройство, в което изборът на употреба се определя от продавача/създателя. Както спомена Anthony веднъж, чичко Стив подава на юзърите среден пръст, те го облизват и викат: "Най-вкусният среден пръст за лизане".

Имаме си типично нашенска поговорка в този дух: "Докато има балъци - уиски с фъстъци".

  • Харесвам 1
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...