Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5 и други хипотези.


LUBECA

Recommended Posts

И аз съм за това да дигнат инчовете. Крайно време е както каза колегата ammcfc 4" тенденция започва да се налага но силно се съмнявам да го направят, защото това означава, че всичките 250 000 приложения в AppStore трябва да бъдат пренаписани ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истинските фенове на iPhone,ще го приемат,такъв,какъвто е.Имал съм над 50телефона,но никога няма да забравя първия ми контакт с ios.

Не искам да си мисля,че точно в този форум,ще има напуснали,заради нехаресване на новия продукт.От две години не ща да чуя за друг телефон,така че си го купувам веднага щом излезе и после ще му мисля.....:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво говориш! Това си е не телефон ами нещо като едно цяло с мен. Iphone 4 не ми харесваше толкова колкото 3g-gs но си го взех иии сега ми се струва супер як. Хахаха нека излезе 5 да го вземеме и ще го мислиме :naughty3::goodpost:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за това да дигнат инчовете. Крайно време е както каза колегата ammcfc 4" тенденция започва да се налага но силно се съмнявам да го направят, защото това означава, че всичките 250 000 приложения в AppStore трябва да бъдат пренаписани ...

Защо да се пренаписват?! Приложенията се пишат за конкретна резолюция, не за инчове...Резолюцията на четворката ще пасва идеално и на 4" екран.

Предишният дисплей Джобс го дъвка три години, предполагам, че "ретината" ще се промени чак в iPhone7 . :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чичко Стив на вас разчита :tooth: Ако не беше сеирът около форума, отдавна да ми е писнала iOS. Както каза WolfDale - няма промяна от първия модел насам.

Евала на Райан Петрич и Дъстин Хаует, ама не е ли време епъл да ни вградят функции като на програмите от тези двамата пичове? Взе да ми писва да правя джейлбрейк и пр., за да получа неща, които ги има в други ОС. Функционален? ОК, ама малко фейс да придобие - защо трябва да разчитам на Саурик например, след като си давам парите на епъл, не на него???

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами,да им драснем една петиция,на Епъл,Ахперас,те като видят 13,000хиляди и кусур фенове,ще се разчувстват по празниците,иначе си абсолЮтно прав,и на мен ми писна да дебна за джеѝл&ънлок...:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обидил, не убидил.

Нов процесор няма да има, те толкова пяха около A4 чипа, че чак се подмокриха и докато не им плесенясат задниците, няма да мръднат от него. Пък и все пак със сигурност има какво още да се изстисква от този чип. Относно дисплея ще има промяна, но не в следващия, а в по-следващия модел, най-вероятно 4 инчов със същата резолюция като на 4-ката.

Следващия модел, дали 4S или 5, ще има козметични промени, най-вече премахване на външната антена и лек хардуерен ъпгрейд от към паметта (ram). ноява iOS и това ще е според мен, пък дано да не съм прав.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително следващия iPhone/iPad ще са с двуядрен процесор! Вече излезна Optumis x2 с Tegra 2 който е с cortex a9, след него и другте марки ще започнат да слагат двуядрени процесори.Като се вгледаш в предишните модели iPhone и "конкурентите му" ще за бележиш, че са с един и същ процесор, само са на ралзичен чип. До лятото има много време и просто ако ябълката остане с едноядрен остават неконкурентно способни.

  • Харесвам 1
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говориш като типичен потребител на техномаркет - гледаш само сухите цифри. Ако наистина беше така, епъл нямаше да продадат и един милион от първия модел още, да не говорим за новите. Ще има нещо ново, вероятно собствено производство или поне собствена версия на някой процесор.

А4 всъщност е доработен А8 Кортекс, който позволява клок до 1,26 Гхц, така че засега нищо не се знае, а и ако си забелязал - епъл се стремят да не ползват същото, което и конкуренцията. Това от своя страна значи че няма как да сложат nvidia(tegra) в свое у-во, най - малкото защото същото е в камара други уреди, м/у тях е и Zune.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аналитик Ашок Кумар из инвестиционного банка Rodman & Renshaw на прошлой неделе поделился имеющейся у него информацией с общественностью:

Apple собираются выпустить новые iPad в марте, а iPhone — поздним летом. Главным компонентом среди обновлённых станет двухъядерный процессор, пара 1-гигагерцовых ARM Cortex A9. Улучшение коснётся не только iPad, но и нового iPhone, и, возможно, iPod Touch. Так же вероятно, что iOS 5.0 будет сфокусирована на многозадачности еще больше, чем текущая версия прошивки.

Не знам колко е истина :)

  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си помислил, че ще сложат тегра, ясно ми е че ще е техен чип. Просто исках да кажа че 99% ще е двуядрен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да слагат двуядрен процесор, все още на iPhone(5),за който се говори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще има microusb новия айфон, от 1 януари влиза в сила директива на ЕС за единно зарядно, и Епъл са в списъка на компаниите, които са съгласни да го приложат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чичко Стив на вас разчита :tooth: Ако не беше сеирът около форума, отдавна да ми е писнала iOS. Както каза WolfDale - няма промяна от първия модел насам.Евала на Райан Петрич и Дъстин Хаует, ама не е ли време епъл да ни вградят функции като на програмите от тези двамата пичове? Взе да ми писва да правя джейлбрейк и пр., за да получа неща, които ги има в други ОС. Функционален? ОК, ама малко фейс да придобие - защо трябва да разчитам на Саурик например, след като си давам парите на епъл, не на него???

Е, погледни го от добрата страна, добавяш си това което искаш и от което имаш нужда, не ти е фабрично натоварено като при андроидите и да се чудиш защо телефона ти работи на забавен кадър. :)

А за Петицата: съмнявам се да преминат на Micro USB. Почти цялата iPhone/iPod индустрия се гради на тоя Док конектор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, погледни го от добрата страна, добавяш си това което искаш и от което имаш нужда, не ти е фабрично натоварено като при андроидите и да се чудиш защо телефона ти работи на забавен кадър. :)

А за Петицата: съмнявам се да преминат на Micro USB. Почти цялата iPhone/iPod индустрия се гради на тоя Док конектор.

Прав си. Епъл с лекота ще се откажат от 500 милионен пазар, като ЕС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не нужно да променят док конектора. Достатъчно е, ако приетият стандарт е мини/микро юсб, да променят буксата към зарядното. Епъл всъщност са пионери в тази област - зарядно с юсб. Аз отдавна съм пригодил към юсб всички джаджи вкъщи и ползвам именно епълското зарядно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен. Според мен идеята е да могат зарядните да са взаимо-заменяеми от тук следва, че точно док конектора трябва да се промени или всички зарядни да са със подвижен кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По време на дискусиите за единен стандарт, проектът беше публикуван някъде и включваше еднаква букса на зарядните и отделен кабел, именно за да може да се ползва както зарядно, така и компютър. Само не помня на кое се спряха - на мини или нормално юсб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Простичко казано, всеки телефон трябва да има microUSB вход за зареждане. Само това гарантира, че едно зарядно ще зарежда всички телефони.

Ако трябва да си влачиш кабел или преходник, идеята се компрометира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че би трябвало да е точно mini USB и то да е на телефона за да се получи някакво унифициране.

Друго, което би трябвало да го има в iPhone 5 е тази безжичната технология за плащане NFC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mini имах предвид.

P.S.

Но се оказа точно micro :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да му оправят "супер здравите" стъкла и антената е достатъчно. Батерията ако я подобрят малко и ще е празник, че днес 3 пъти го зареждах.

Да не го правят по голям, че ще е като тиган, а пък тези мини/микро/макро карти и мини/микро кабелаци УСБ мисля са му излишни :tease3: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...