Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5 и други хипотези.


LUBECA

Recommended Posts

Това е iPfone 4! С това, че са добавили S на снимката му е по-скоро подигравка WolfDale :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де имах предвид за този белия, иначе това S дето са го сложили на Paint е ясно ::tooth:

П.П. Колкото до името - аз също мисля, че ще 4S (force - mm :lol:) . Освен камера и процесор, други по-драстични промени сигурно няма да има :)

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple planned to release both the iPhone 4S and the iPhone 5 this fall, with the major difference being the 4S would not have the 4G/LTE service the 5 did.

:unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е за тук колега: http://bgiphone.com/topic/5320-iphone-5-и-други-хипотези/

А и е информация отпреди една седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nokia N9/N950, който ще представят скоро щял да има 4 инчов екран с резолюция 1280×720, което ме навежда ан мисълта, че и Apple би трябвало да го направят иначе ще се изложат жестоко.

  • Харесвам 1
  • Не харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно ще се изложат Епъл, че не схванах мисълта ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако слуховете за телефона на Nokia са верни, значи ще имат модел с по-голям дисплей и по-голяма резолюция. През това време се говори говори, че iPhone 5/4s ще има малко по-голям дисплей със същата резолюция. Ако наистина Nokia покажат телефон с резулюция 1280х720, Аpple няма да могат да кажат че имат най-високата резолюция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро според мен vixfix се опитва да каже, че в момента (до колкото ми е известно) iPhone е телефонът с най-голяма "гъстота" на пикселите на 1 инч (ppi), спрямо всички останали. Това беше и едно от най-важните нововъведения в iPhone 4. Ако от Епъл решат да увеличат големината на дисплея без да увеличат резолюцията, това ще доведе до спадане на ppi. От там и вече до известна степен се губи и идеята за "ретина дисплей" (според мен поне). А иначе до колко "излагането" ще е жестоко, не мисля, че това ще е фактор, просто вече iPhone няма да е "телефонът с най-голяма резолюция на инч".

Редактирано от orbitalen
  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vixfix - интересно ми е: ако купуваш кола, само джантите ли гледаш? По твоята логика мерцедес ще се "изложат яко"ако колите им са с грозни джанти.

  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че Nokia и LG смятат да пускат телефони с 4 инчови дисплеи с такава резолюция и тъй като iPhone 4 е известен с Ретина дисплея си и ще бъде странно новият модел да има по-ниска гъстота на пискелите (ако увеличат размера, но оставят същата резолюция) докато компании, които иначе се справят в пъти по-зле с производството на телефони имат по-добри дисплеи. Не съм казал, че е основен фактор или че само по това определям качеството на телефона... Просто това е един аспект, в който поне аз очаквах най-малкото да не изостават от Apple.

Много добре знам, че имат най-добарта резолюция на 3.5 инчов екран в момента. Говорех за това, какво ще стане с резолюция като или ако увеличат диагонала на дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ба верно ша е много яко следващия iPhone да е някакъв като ония нокийки от 2000-2001 година ама с дизайн бай Епъл... зомбитата ще си продадат 4-те и ще си вземат новия модел... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно време, преди 7-8 години един приятел си купуваше телефони Sharp. Тогава като видях първия му модел и след 1 година и следващия и направо ми останаха очите. Имаха невероятен дисплей за онова време. Не се виждаше и точица, резолюцията беше с пъти по-добра от нокийте и сименсите, които се продаваха. Камерата също беше нещо страшно... Така, че винаги е имало марки, които правят от време на време невероятни дисплеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако дисплея нарасне от 3.5 до примерно 3.7 инча при същата пикселна гъстота с каква резолция трябва да е дисплея?1024х768?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога , не че нещо по темата, ама нали бозата ще е най-голямата разфасовка , а Стелата ще е потна :yahoo:

Благодаря предварително за помоща, на всички отзовали се :tease3:

Редактирано от kawabiker
  • Харесвам 1
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Епа то и за магистралата така викаха, ама ей го на , делят ни 11 минути и то по правилника, таман да не се пресече . Аз ще чакам на сфетофара :tooth:

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ tonygti

Не че има нещо общо с темата, ама да поясня. Нито Шарп, нито Ейпъл, нито Моторола произвеждат (правят) дисплеи. А да сравняваш Шарп с Моторола е все едно да сравняваш Ямаха с Балкан.

Не знам колко голяма е Моторола, не знам и кой произвежда дисплеите за различните марки, но е факт, че за едни марки се произвеждат хубави дисплеи и за други не толкова... пък и чесно казано Sharp са голяма фирма, не си прав да ги сравняваш с Балкан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Gorgior Искара ме надут петел май :D В никакъв случай не се правя на голям разбирач. Просто очаквах още една година Apple да си запази позицията за телефон най-добър дисплей (мое мнение). А пък и все пак над 50% от приходите от продажба на телефони отиват при тях. От тази гледна точка си мислих колко ще е странно компания, която е много по-назад в това отношение (Nokia) да пусне дисплеи с по-добра резолюция. Наистина малко прекалих - няма да е срамота, но... ще е странно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем. Мерси за статията, но мисля, че не ме разбра. Не говоря, че 50% и повече са продадените телефони. Знам, че в това отношение имат към 5% и по-малко. Мисълта ми беше, че са прибрали над 50% от печалбите в продажбата на смартфони. Ето за това говоря. :)

И да - това за големия дисплей на Nokia, да речем, е слух, но има потвърдена такава информация за такива дисплеи (1280х720) от LG и Toshiba.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

@ tonygti

Нито Шарп, нито Ейпъл, нито Моторола произвеждат (правят) дисплеи. А да сравняваш Шарп с Моторола е все едно да сравняваш Ямаха с Балкан.

Гога, Шарп е един от седемте производители на LCD матрици - като новости може и да са по - назад от самсунг и LG, но са с най - високо качество. Оригиналният дисплей на моето Вайо беше Шарп. Сега е LG :naughty3:

П.П. Относно резолюциите: всичко над 300ppi е лишено от смисъл, защото това е границата която човешкото око различава. iPhone 4 е с 326...

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

326 е, но от определено разстояние! Мисля, че беше една педя от дисплей-а... Ако се вгледаш от близо пак ще забележиш, че графиките не са толкова изваяни колкото от 1 педя! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега, кусури... бас държа, че следващия iPhone ще е със същата резолюция. Ще има обаче нещо друго в телефона, което ще е хита на сезона и зомбитата ще купуват като невиждали... :D

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 5 няма да бъде кодиран, ще може да бъде използван с всеки мобилен оператор!!!

iPhone 5 няма да бъде кодиран. Това беше потвърдено от главния финансов директор на Verizon. Изглежда, че iPhone 5 ще може да бъде използван

с всеки мобилен оператор. Както знаете, първоначално iPhone 4 поддържаше само GSM мрежи. Телефонът не можеше да работи със CDMA мрежи, каквато е мрежата на Verizon в САЩ. 6 месеца по-късно излезе CDMA вариант на iPhone 4.

Въпреки, че Verizon е продал по-малко броя iPhone-и от очакваното от някои анализатори количество, Fran Shammo, главен финансов директор на Verizon, споделя, че е доволен от продажбите на „шестмесечния телефон”, който работи само в няколко държави. Когато следващият модел iPhone излезе, Verizon ще може да го предложи заедно с AT&T. Според Shammo, вариантът на iPhone 5 за Verizon ще работи в толкова държави, в колкото и iPhone-ите на AT&T, което означава глобално покритие. Някои клиенти се са въздържали от купуването на първия Verizon iPhone, защото са чакали модел, който ще поддържа високоскоростната безжична услуга на Verizon, която използва нова технология с името Long Term Evolution (LTE). Shammo споделя, че дори и следващият iPhone да не поддържа LTE, Verizon ще има достатъчно високоскоростни алтернативи, които да продава.

От изказването на Fran Shammo правим извод, че iPhone 5 няма да бъде кодиран и ще може да бъде използван с всеки мобилен оператор в света.

Източник: veryrite.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...