Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhoneFinder - Приложение за откраднати и изгубени телефони


intruder

Въпрос

icon.png

Здравейте, съфорумци

Имам удоволствието да ви представя първото си неофициално приложение за iPhone. Приложението се нарича iPhoneFinder и основната му идея е да помогне на собственика на iPhone да си го върне обратно в случай, че го изгуби или му го откраднат.

Пиложението може да проследява телефона ви, като изпраща СМС на предварително избран номер, от където може да се види номера на СИМ картата, поставена в него, както и да показва текущите координати на телефона в Twitter. Самото активиране на проследяването става автоматично - при смяна на СИМ картата на телефона или ръчно чрез съобщение в Twitter.

В самото приложение има подробно описание на това как работи и за това няма да се впускам в повече подробни обяснения тук. Все пак ако някой има въпроси - да пита.

Искам още веднъж да благодаря за подкрепата и идеите на всички взели участие в разработката и тестовете на приложението. А те са:

- Антон Гълъбов (victor11)

- Петър Адамов (Adamov)

- Николай Анестев

- Христиан Атанасов

- Александър Йорданов (Aveliky)

- Георги Жайгаров (The Shaman)

- gorgior

- GPower

- MtMCooLBG

- ThUnDeR

- baronbg

- Sladichuk®

- mupo

- pe6o666

- Grievous

Специални благодарности на Aveliky освен за подкрепата и идеите, и за хостинга в bgiphone.com.

Приложението работи на телефони с фърмуер 3.1 или по нов, и се разпространява абсолютно безплатно в Cydia чрез репо-то на bgiphone.com

Пожелавам на всички ви никога да не ви се налага да ползвате приложението по предназначение. Но все пак ако ви се наложи - много ще се радвам ако ви помогне да си намерите телефона.

iPhoneFinder-1.1.3.deb

Свали

imageyof.jpgimagerva.jpgimagekqt.jpg

imageisc.jpgimagecmr.jpg

44562225.png

Редактирано от intruder
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

@doktoram - Благодаря за желанието да изкажеш подкрепата си. За целта съм поставил Donate (PayPal) бутон в About страницата на приложението.

Предварително благодаря на всички решили да изкажат подкрепата си по този начин.

Не забравяйте да подкрепите и форума http://bgiphone.com/donation.php, който осигури условията за тестове и разпространението на приложението. И чийто екип взе дейно участие в тестовете, като помогна и с много идеи. Без тях приложението нямаше да е във вида, в който го виждате в момента.

---------- Поста е добавен в 10:49 ---------- Предишният пост е бил в 10:34 ----------

@ypechdb - Получаването на съобщения в Twitter зависи основно от две неща:

- Дали приложението е успяло да вземе някакви координати изобщо (понякога когато си на закрито не успява да те локализира по клетките).

- Дали когато настъпи времето за изпращане на координатите към Twitter телефона има достъп до интернет. Ако телефона не разполага с мобилен интернет и е в stand by режим (локнат му е екрана) след определен период от време операционната система изключва WiFi-то. И дори телефона да се намира на един метър от Access Point-а приложението няма да може да изпрати координатите.

Защо е започнало да ти изпраща координатите след като си изтрил съобщението? Причината за изпращането със сигурност не е изтриването на съобщението в Twitter, но за да разберем защо ще ми трябва малко повече информация. Пиши ми ЛС и ще разберем. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мене излиза един проблем "stream had too few bytes" , когато искам да откажа иконата да не се показва на спрингборда. Може ли да кажете , какво поражда този проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този проблем се появява най-често ако не сте скривали досега икони с други някое друго приложение (SBSettings, BossPrefs, Poof...).

Проблема е коригиран и днес ще има update на приложението в Cydia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Стига с това "Благодаря", че и гарнирано с цитат на предходното мнение! Има си бутон "Благодаря", че и правила за писане! evil.gif
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре де, трудно ли е да цъкнеш под поста на 'Благодаря за този пост', ами ни караш да хвърчим и да гледаме как благодариш, с малка буква при това :(

iSiktir

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе аз я записах и то без проблем "уж" през iFile, но крашва веднага щом натисна иконката. На някой случвало ли му се е това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Абе аз я записах и то без проблем "уж" през iFile, но крашва веднага щом натисна иконката. На някой случвало ли му се е това ?

Направи респринг и трбява да се оправи. Ако не се оправи ми пиши на ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Версията е 1.1.3. А за респринг как мога да го направя без да имам SBSettings ? Не искам да го слагам понеже видимо телефона ми се забавя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря! Сега ще пробвам новата версия, иначе и след респринга ефекта е същия.

П.П: Да с този вече всичко е наред. Много благодаря !

Редактирано от frihet
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами репо-то на bgiphone.com нещо ми дава грешка. Добавил съм го имам "iPhonetic" но от там просто немога да дръпна "iPhoneFinder". Същото нещо е и със един 3GS...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защото пишеш стария адрес на репото... И не четеш попъп съобщенията... :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С deb файла незнам как става, но с соърса на форума както ми каза intruder ще стане само изчаквам да излезе др.седмица за 4.0 :D

Браво на екипа ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
С deb файла незнам как става

Само за това изказване заслужаваш оранжеви дрешки.... Потребител от октомври'2009... :(

Дип, че днес трябва да съм хрисима....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iPhoneFinder v1.1.5

Свали

- Оправена е поддръжката за FW 4.0

Как да инсталираме .deb файлове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В момента съм в Гърция, ще пробвам как работи тук и дали всичко е точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте.

първо - Евала за приложението - безплатна и готина алтернатива на mobile me find my iphone.

Имам един въпрос, веднъж twitt-нал:Find my iPhone как мога да прекратя туитването на iPhone Finder?

Питам понеже тествах да видя как работи, но сега не мога да разбера как да спра туитването от телефона към аккаунта ми.

Поздрави и големи Благодарности

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изтрий съобщението в туитър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз тествах програмката 1.1.4 и в туитър още праща съобщение. Изтрих съобщтението Find my iPhone от туитър, респрингнах обаче още си праща

Телефона е 3G iOS4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сложи версия 1.1.5 и виж с нея дали ще е така. Ще ми е малко трудно за предната версия (1.1.4) да проверя какво защо така се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...