Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhoneFinder - Приложение за откраднати и изгубени телефони


intruder

Въпрос

icon.png

Здравейте, съфорумци

Имам удоволствието да ви представя първото си неофициално приложение за iPhone. Приложението се нарича iPhoneFinder и основната му идея е да помогне на собственика на iPhone да си го върне обратно в случай, че го изгуби или му го откраднат.

Пиложението може да проследява телефона ви, като изпраща СМС на предварително избран номер, от където може да се види номера на СИМ картата, поставена в него, както и да показва текущите координати на телефона в Twitter. Самото активиране на проследяването става автоматично - при смяна на СИМ картата на телефона или ръчно чрез съобщение в Twitter.

В самото приложение има подробно описание на това как работи и за това няма да се впускам в повече подробни обяснения тук. Все пак ако някой има въпроси - да пита.

Искам още веднъж да благодаря за подкрепата и идеите на всички взели участие в разработката и тестовете на приложението. А те са:

- Антон Гълъбов (victor11)

- Петър Адамов (Adamov)

- Николай Анестев

- Христиан Атанасов

- Александър Йорданов (Aveliky)

- Георги Жайгаров (The Shaman)

- gorgior

- GPower

- MtMCooLBG

- ThUnDeR

- baronbg

- Sladichuk®

- mupo

- pe6o666

- Grievous

Специални благодарности на Aveliky освен за подкрепата и идеите, и за хостинга в bgiphone.com.

Приложението работи на телефони с фърмуер 3.1 или по нов, и се разпространява абсолютно безплатно в Cydia чрез репо-то на bgiphone.com

Пожелавам на всички ви никога да не ви се налага да ползвате приложението по предназначение. Но все пак ако ви се наложи - много ще се радвам ако ви помогне да си намерите телефона.

iPhoneFinder-1.1.3.deb

Свали

imageyof.jpgimagerva.jpgimagekqt.jpg

imageisc.jpgimagecmr.jpg

44562225.png

Редактирано от intruder
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Извинявам се че пиша пак, но да, видях какво пише. Прочетох темата 2 пъти и с баща ми обсъдих този проблем и все още го има. Не мога да разбера къде е проблема, стъпка по стъпка го инсталирам рестарт, респринг, влизам в интернет и ми звъни другия телефон и какво да видя iPhoneFinder това е номера... Незнам какво да правя сега.

Направи следното:

1. Деинсталираш приложението от Cydia.

2. Рестартираш телефона

3. Изтриваш в твлвфона папката /var/mobile/Documents/iPhoneFinder (ползвай iFile от телефона или iFunbox, WinSCP и т.н. през компютъра)

4. Слагаш картата с която ще го ползваш и си инсталираш приложението

Ако имаш проблеми пиши ми на лични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ли нещо бъркам или на 2G с 3.1.3 не тръгва ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мите бре, ще сложиш табелка на телефона: "Крадете го САМО В ПАКЕТ с блутуут GPS-a" ли? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пак ли аз не разбрах нещо. Не може ли да се ползва само за пращане на смс, без да ми праща местонахождението на телефона ?

Не че не мога да бия една капчица на блутута ми за гръбчето на iPhone-а ми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвам 1.1.5 от репото на сайта. Изхвърля ме след началния екран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ти, с тази тръгна поне. Ще я пробвам утре. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип трябва да работи и на iPhone 2G - разбира се само уведомяването с СМС. За съжаление вече не разполагам с iPhone 2G за да тествам новите версии на него. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма проблем, версията която ми даде gorgior тръгна всичко добре. :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямам акаунт в Туитър :), но мога да пробвам, щом е за идеята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре или аз нещо не съм на ред или не знам :) Какъв е този код дето иска когато програмата се стартира?

хммм или току-що ми дойде идеята, че кодът може да е вкаран от предишния собственик на телефона?!?!?! Но ако приемем, че не е - нормално ли е да ми иска този код? :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Къде трябва да се регистрирам за тази програма,до колко разбрах в MobileMe трябва да имам акаунт,други варианти има ли!? Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато отида на Авторизация - Twitter акаунт ми изписва "Sorry, that page doesn't exist!" с iPhoneFinder-1.1.5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@dizza - Ако ти не си слагал код значи е от предния собственик - 100%. На твое място бих направил рестор (внимавай ако ти е фабрично заключен телефона!), ако не ти се прави рестор има и друг начин, но имайки предвид, че телефона е ползван от друг аз лично бих предпочел рестор.

@KNenchev - Говориш за друго приложение. ;)

@B_A_D - работи си перфектно - просто си нямал интернет. ;)

П.П. ЧНГ на всички. :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нет има но продължава да го има този проблем и не мога да се логна от програмата в twitter "This page is no longer valid ...."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Логнах се в Twitter и най-горе под статус бара ми изписва "Select and Copy the PIN" аз моя PIN съм го спрял ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето това ми излиза като се опитам да вляза в Twitter acc през iphonefinder ЦЪК след като си напиша usera name в търсачката ми излиза това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@ B_A_D изтрий приложението и почисти всичко свързано с него от телефона. После го инсталирай на чисто и пробвай пак.

Изтрих и почистих след което я качих пак ... същата история :mellow:

п.п. Мисля да ползвам тази: http://bgiphone.com/topic/9523-ilostmyi/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Замислям се Аз ли съм глупав или Twitter е нещо много глупаво.

Та къде и как да си добавя статуса Find my Iphone в Twitter

Направо полудявам.

ПОМОЩЩЩЩЩЩЩЩ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Инсталирах приложението iPhoneFinder за да разбера как работи, но сега не мога да намеря иконката за да направя допълнително настройките.Някой може ли да ми каже къде да намеря иконката на приложението iPhoneFinder ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...