Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhoneFinder - Приложение за откраднати и изгубени телефони


intruder

Въпрос

icon.png

Здравейте, съфорумци

Имам удоволствието да ви представя първото си неофициално приложение за iPhone. Приложението се нарича iPhoneFinder и основната му идея е да помогне на собственика на iPhone да си го върне обратно в случай, че го изгуби или му го откраднат.

Пиложението може да проследява телефона ви, като изпраща СМС на предварително избран номер, от където може да се види номера на СИМ картата, поставена в него, както и да показва текущите координати на телефона в Twitter. Самото активиране на проследяването става автоматично - при смяна на СИМ картата на телефона или ръчно чрез съобщение в Twitter.

В самото приложение има подробно описание на това как работи и за това няма да се впускам в повече подробни обяснения тук. Все пак ако някой има въпроси - да пита.

Искам още веднъж да благодаря за подкрепата и идеите на всички взели участие в разработката и тестовете на приложението. А те са:

- Антон Гълъбов (victor11)

- Петър Адамов (Adamov)

- Николай Анестев

- Христиан Атанасов

- Александър Йорданов (Aveliky)

- Георги Жайгаров (The Shaman)

- gorgior

- GPower

- MtMCooLBG

- ThUnDeR

- baronbg

- Sladichuk®

- mupo

- pe6o666

- Grievous

Специални благодарности на Aveliky освен за подкрепата и идеите, и за хостинга в bgiphone.com.

Приложението работи на телефони с фърмуер 3.1 или по нов, и се разпространява абсолютно безплатно в Cydia чрез репо-то на bgiphone.com

Пожелавам на всички ви никога да не ви се налага да ползвате приложението по предназначение. Но все пак ако ви се наложи - много ще се радвам ако ви помогне да си намерите телефона.

iPhoneFinder-1.1.3.deb

Свали

imageyof.jpgimagerva.jpgimagekqt.jpg

imageisc.jpgimagecmr.jpg

44562225.png

Редактирано от intruder
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Дали ще може да пуснеш линк за 1.1.5 щото ми дава грешка че не съществува папката/файла на линковете горе

"СТРАНИЦА ЗА ДОСТЪП

Несъществуващ файл / папка"

ПС: Ребутнах телефона и засега е добре, обаче когато можеш пусни файла.

Благодаря

Редактирано от pepiv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами за съжаление в момента съм на работа и няма как да стане. Ще дам довечера и ще се постарая да я добавим в репо-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
intruder И при мен праща съобщения без да съм го пускал.:)

Гога id-то на твоя телефон е забито в приложението и то като се усети, че си ти праща постоянно инфо независимо от настройките щото много си губиш телефона. :drinkingcheers:

pepiv Би ли ми писал на ЛС да видим дали все пак има някакъв проблем, който се оправя след reboot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

при инсталация ми изписва:

launchctl: Error unloading: com.intruder.iPhoneFinder.Daemon.plist

и имам предложение за следваща версия ако е възможно :) Случвало ми се е да си забравя някъде телефона (например в колата) и да нямам нет под ръка. Би било супер ако можех да си пратя смс например с парола и айФона да ми върне с смс ГПС координатите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@adept - Съобщението е нормално да го дава и не е проблем. Направено е така за да може ако има вече инсталирана предходна версия да презареди приложението. Мерси за идеята наистина звучи добре и ще го добавя в следващата версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

intruder, мисли в тази посока: :)

Сега се сещам, че преди имаше една много хубава екстра в Navizon, но я разкараха. В настройките на програмата имаше опция да се зададе keyword, когато изпратиш SMS с тази дума, програмата ти връща SMS с координатите на телефона. Тази екстра е супер за параноични съпрузи

Пример:

keyword: kote

Изпращаме SMS: "kak si kote?"

Телефона връща SMS: 42.697087,27.716638

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Парен каша духа! Особено, ако не се е опарил достатътъчно, та е снабдил (а още повече – образовал) половинката с iPhone... :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може ли някой да предостави активен линк за сваляне на 1.1.5, за да пробвам и аз таз програмка :)

п.п. Активен е само линка към 1.1.3 (в пост 1), но на 4.0.2 крашва...Нямам възможност до към 18 часа днес да инсталирам през Сидия (за инсталация през репо-то)

Редактирано от 3apo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хахахаххах ако я пусна за одобрение в AppStore може да получа доживотен бан. :)

Здрасти, програмката изглежа много яка, но моите устройства не са джейлбрейкнати

и няма как да си я инсталирам.

Да не ползваш прайвът АПИ и за това да не искаш да я сложиш в аппстора?

Аз имам дивелъпърски акаунт там, ако нямаш акаунт, бихме могли да я пуснем там през моя.... освен ако няма прайвът апи...

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разбира се, че ползвам неразрешените неща :lol: все пак мерси за предложението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте.

Благодаря за приложениет, надявам се на никой да не му се налага да го ползва. Имам следното питане като смения картата от един на друг оператор и преинсталирам приложението то изпраща съобщения се едно е откраднат и не знам какво да направя за да мога да си го настроя с новата карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз му предложих преди няколко дена да направи опция за добавяне на СИМ карта с която да не се включва проследяването.

Каза че идеята е добра, така че да се надяваме скоро да има време за едно update-че. :)

Наистина си е кофти като се налага да се сменят СИМ карти от време на време.

@stigmatika1 Пробвай след като изтриеш приложението, да изтриеш папката iPhoneFinder която се намира в /var/mobile/Documents и след това да рестартираш телефона. Сменяш картата и инсталираш наново приложението, след това рестарт и трябва да си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@stigmatika1 - Направи каквото ти каза MtMCooLBG и ще се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Приложението е страхотно. Пробвах го работи перфектно. Много ценно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Приложението е много полезно, но при мен възникна следния проблем. Прехвърлих си номера от Мтел на Виваком и преди това ест че изключих и изтрих приложението. Обаче впоследствие като го инсталирах пак на Вивакомския номер започняа да праща смс-и че е сменена картата. (Номера ми е същия, оператора е сменен) [( изтрих съобщенията в twitter, папката в var/mobile/Documents)]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А рестартира ли телефона? Два поста над твоя е написано точно какво трябва да направиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинявам се че пиша пак, но да, видях какво пише. Прочетох темата 2 пъти и с баща ми обсъдих този проблем и все още го има. Не мога да разбера къде е проблема, стъпка по стъпка го инсталирам рестарт, респринг, влизам в интернет и ми звъни другия телефон и какво да видя iPhoneFinder това е номера... Незнам какво да правя сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...