Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблеми след джейл с 5.0.1


ExeLL

Въпрос

Имам и аз проблем с батерията, пада много бързо. От Сидиа съм качил само Корона, Инсталос, СБСетингс, Ултрасноу и Апсинк... Някакви предложения ?? :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

При мен на ФО телефон, при 5.0 с тетърд джейл падаше по-бързо батерията. Сега не знам, от 5.0.1 ли е или от самия ънтетърд, но държи повечко. Най-вече standby!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой да има проблеми с Инсталоса , свалям някое приложение но след като се свали изчезва от секцията даунлоуд и няма как да го инсталирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

има си зелен бутон Settings, като го натиснеш и ти излязат настройките направи трите бутона от горе надолу на ON. Така ще ги сваля,инсталира и трие автоматично

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@uomoto, това не е само при този джейл... Така е било винаги а бързо работата на телефона се влошава видимо ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има лек Лаг, да. Ще тетсвам 3-4 ден с джейла и ако не ме кефи,ще карам без джейл. Тъй или иначе съм си закупил нужните програми. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Положителното в цялата работа е,че iBooks-а най-после може да се ползва и след jail. :evil-smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

има си зелен бутон Settings, като го натиснеш и ти излязат настройките направи трите бутона от горе надолу на ON. Така ще ги сваля,инсталира и трие автоматично

Пробвах го и този начин , но дава веднага след свалянето invalid IPA , пробвах с поне 20 приложения, явно проблема е другаде

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се появи лек лаг при превъртането на менюто. Явно нещо от Cydia прави проблем, т.к след първоначалния джейл нямах проблеми, но го омазах със смяната на логото и се наложи да правя чист рестор и след втория джейл се появи тоя лаг. Искам да разбера от къде идва причината, защото не съм инсталирал почти нищо от Cydia. Сега ще пробвам да махна Winterboard, защото имам съмнения, че може да е от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Winterboard, инсталира и Субстрата. Говорихме по-горе вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега ми показа, че има нова версия на Субстрата 0,9,3995, но и с нея лага си остава. Ако изтрия субстратата, winterboard-a ще продължи ли да работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако имаш оригинален AnyRing e от него изтрийго и си качи някой кракнат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изтрих Winterboarda и лага изчезна, субстратата си е инсталирана и не прави проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Незнам защо сте толкова зле настроени към тоя субстрат. Ядял батерия, проблеми ... Същата истерия беше и за Активатора. Аз съм ползвал Субстрат-а при 4.1 (с Limera1n) / 4.2.1 (с джейл Greenpo1s0n)/ 4.3.3 (с джейл Jailbreakme 3.0) на Моя Айфон, а Айпод-а още от 3.1.3 (мисля) и да си призная Лаг никога не съм имал. Според мен целия проблем идва от това че омазаха всичко покрай този Redsn0w. До преди да се появи т.е преди 2 дни бях на 4.3.3 (Лаг Ъпсурд да съм имал, като имах инсталиран и Winterboard и SBsettings). Появи се Redsn0w и се почна голямото мазало. Започнаха опитите да го донакусурят с новата версия на Сидия,опитваха да пускат нови версий на Субстрата,Омазаха iBoocks (С Друг инструмент да джейл никога не съм имал проблем с това). Изобщо ми е странно някак всичко че идвало от Субстрата. Според мен големия натиск на лавината от народ чакащ да види читаф джейл за iOS 5.x.x доведе до там че да го пуснат по рано от колкото трябва без да се изчистят проблемите. 80% съм сигурен че появи ли се версия на Greenpo1s0n за iOS 5.x.x ще е по качествена от този инструмент който го има сега. Забравих да спомена и аз джейлнах Айфона с Redsn0w, но издъжах с този джейл има няма 30 мин + тогава лаг имах само при инсталирана Сидия (без нищо инсталирано от нея) т.е както е телефона с базовите приложения + Сидия

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно това направих днес, но с една малка врътка джейлнах с redsn0w_win_0.9.9b9 (tethered 5.0.1) после just boot и веднага след това му сложих короната (замяза на крал :tooth: ) честно май е по-добре, защото преди доста от приложенията ми крашваха, а и BGGlobul ми се появяваше на всеки трети-четвърти рестарт беше джелнат с redsn0w_win_0.9.10b3 ! Поизчаках няколко рестарта да се уверя, че всичко е ОК със сигнала и програмите и реших пак да си направя експеримент, махнах короната и redsn0w_win_0.9.10b3 , за мое голямо учудване всичко си беше наред ! От Cydia имам качено само: ifile, instalious и ултрашоу ! Забравих да спомена, че след двейл-а с redsn0w_win_0.9.10b3 трябва да се преинсталира M.S. и ултрата ;) Но... самият джейл е бъгав, ще се чака greenp0ison ! До година ще се свалям на 4.x.x някоя, че вече започнах да бера нерви, а това ми е за сефте :(

edit: За да не ви се случва често да търси сигнал от мобилния оператор Ви съветвам да махнете автоматичното търсене и да си го фиксирате на оператора който ползвате :smile:

Приятно посрещане на новата 2012 година ;)

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Джейла няма да бъде greenpois0n,а Spirit ще го обновят и какво толкова се оплаквате не случайно след redsn0w 0.9.10 има b1,b2,b3...нормално е да има бъгове пък и колко от вас са бутнали някой лев на човека,че се оплакват?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Джейла е добре, освен че става беля с iBooks-a, но и на това му се намери чалъма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като се качих на 5.01 и джейлнах ми се появи много странен проблем.

Когато някой ми звъни телефона ми въобще не реагира (нито звънене, нито вибрация, нито съобщение на екрана че някой звъни, нито нищо ....) и след като човека отсреща затвори ми се появява съобщение за missed call в notification center-a и съответно отдолу на иконката на phone.

пробвах в setings -> sounds да променям настройките

пробвах в settings -> Notifications -> Phone да го включвам и изключвам

засега никакъв резултат

иначе всякакви други звуци работят (при отключване, съобщение и пр.) и когато в setings -> sounds променям силата на звънене си звъни (да покаже с каква сила съм оставил да звъни)

Не съм 100% сигурен, но си мисля че проблема се появи когато в settings -> Notifications -> Phone го включих.

Някой има ли идеи?

reset-нах settings - не се оправи

махнах iBlacklist - всичко е ОК :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имало е и 9 бети :smile:

А, 0.96 си остана завинаги release candidate, 19 на брой... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Незнам някой дали има същия проблем като моя? ! Не ми работи viber инсталира се и като се включи до там независимо че нотификациите са включени програмата ми иКарва ме не са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Човек да не инсталира нещо от Cydia... Не мога да го изключа.. :D трябва да задържа двата бутона...

Zephyr,Lockinfo,MusicControl,Activator

Като ползвам тетъринга(без значение дали с кабел иили безжично) от телефона ми се губи нета....

Ясно е,че ще се стои без джейл(поне за сега)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...