Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да инсталираме Siri на iPhone 4/ iPhone 3GS/ iPod Touch 4/ iPod Touch 3G/ iPad


Veselin Minchev

Recommended Posts

За предпочитане е да почистите машинките си и да си смените паролите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е б@аси мамата, верно ли това ... В другия форум пишеше нещо такова относно че "крадяло" данни от телефона и ги препраща, ама аз не повярвах много. Ама то май точно така ще си излезе.

Да ти имам и Сири-то аз, за кво ли ми трябваше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не крашва бе, стига с тея крашове. Въпроса обаче е, че Сири като цяло в тази му форма е едно напълно ненужно приложение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в момента на някой работи ли му въпросното Siriport? Аз снощи го подкарах, известно време се мъчих докато се свърже със сървъра и проработи перфектно. Малко по-късно обаче ребуутнах телефона и си пак не иска да свърже със сървъра и го мъча отново, но... без резултат засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сървъра, както и сайта са спряни.

Послушайте uomoto, какво да направите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сървъра е спрян, защото хитраците са събрали нужната информация според мен... :X

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под "почистите машинките си" какво имаш предвид ? Restore ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да ви е мирна главата, да!

Или да махнете добавката+сертификата(понеже не се занимавам с такива простотии и не знам дали не си създава и другаде файлове!).

Искрено се надявам да не е това, за което си мислим, но е хубаво да ни е мирна главата!

п.п. то ако ми беше нужно това Siri, щях да съм с 4S...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сървъра им отново работи.

Ако искате да проверите дали сте инсталирали всичко както трябва и че проблема не е във вашия телевизор, направете следното:

1. Свалете си от Cydia ‘inetutils’ и ‘openSSH’

2. Свържете се чрез Mac Terminal, WinSCP или със Terminal от Cydia. (Username: root, Password: alpine)

3. Напишете ‘ping guzzoni.apple.com’ ENTER

4. Ако ви върне IP: ’17.174.4.4′ значи не сте направили нещо както трябва. При Siriport трябва да ви върне IP ’31.170.134.60′.

Правете го с образователна цел и да си поиграете, но !!! Горещо ви съветвам да вземете на сериозно предупрежденията на Alxx® и uomoto !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо щом са оправени сървърите не мога да го използвам?

Пробвах да проверя с Терминал дали всичко е ОК ама не ми връща никакво IP, а в събота си работеше

Някой може ли да помогне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли още хора които го ползват това. След като разбтах, че събира данни от телефона го изтрих на момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крашват приложения, в които сте се логвали с име и парола или такива, чрез които сте отваряли сайтове с нужно логване. Направете си сами извода за този "сертификат"...честито на печелившите.

Напротив на мен ми крашват Sportal.app и Garmin, и в нито един нямам логване с юзър и парола. Не разбирам защо всявате паника сред хората това, което са направили руснаците в най-общи линии е:

Когато започнете сесия със Сири, програмката ще иска ключ за достъп, който имат само iphone 4S и поради факта, че останалите телефони нямат такъв ключ сесията ви ще бъде приключена. За това руснаците са сменили адреса на сървъра към, който Сири изпраща заявката и на свой ред получава одобрение вместо от сървъра на Apple, от този на руснаците. От там на сетне сесията ви е разрешена и започвате да си говорите.

Методът е същия като при i4Siri, само където тези момчета още се борят с протоколите:

hi.png

И на края, всяко нещо инсталирано от Сидия и Инсталос носи известен риск за личните ви данни и, когато сте правили джейл сте били запознати с този риск, така че който се притеснява от кражба на лични данни да прави рестор и да забравя за джейла като опция. В тази връзка кое ви кара да спите спокойно, при положение, че във всяка програмка от Сидия може да се сложи червей, който да точи и праща информация ви, това може да го има заложено дори в най-разпространените като AppSync или SBSettings без дори да подозирате. Така, че не плашете хората с това приложение като опасността дебне от всякъде другаде.

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо говориш глупости?!? Нали си наясно, че целта на форума е да се пуска проверена информация и съвети? Не е ли по-добре да се предупреди нормалния потребител за възможния риск и той да си прецени дали и защо? Дали е по-добре да се наводни после форума с теми от рода: "Проблем, не мога да си вляза в мейла", "iTunes ми изпразни кредитната карта и т.н."

Дали случайно човека Grant Paul (chpwn) създал и участвал в разработката на Infiniapps, Zephyr, Cydia 1.1 и т.н. е решил да си губи времето и да чурулика в Tweeter:

- Please note: if you use a proxy to access Siri, you may be sending your Email, SMS, Calendar, Contacts, Location, etc though that server. (@chpwn)

- (It's up to you if you want to accept that risk. It's also your choice if you want to violate copyright law to obtain the needed files.) (@chpwn)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Люска, мерси че ми разясни как работи - не знаех. :nosepick:

Предупреждението за рискове не е всяване на паника, пък и рисковете не са само кражба на данни - може да бъде и товарене на сметки, наказателна отговорност за нарушени авторски права и пр. Зачети горния пост, ако не загряваш.

Относно рисковете, поети със самия джейл - ами, а на бас че моят телефон е по - трудно пробиваем от един стандартен такъв?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което имах предвид е, че всяко свалено приложение или файлче от Сидиа или Инсталос може да ти рови в личните данни и да ги изпраща някъде без твое знание и не е нужно на всяко такова приложение да се предопреждават хората, които са били достатъчно запознати с рисковете от джейлбрейка преди да го направят. Още повече това приложение, се ползва вече от адски много хора по света и никой още не е пропищял, че са му взети личните данни чрез него. Тука вече виждам хора, които в следствие на вашите мнения си изтриха сири-то, за това написах, че щом се страхуват от това приложение направо да махат джейла и да правят рестор, за да им е мирна главата. А относно това, че телефона ти е "по - трудно пробиваем от един стандартен такъв" не бих казал, но все пак се моли да не станеш обект на хакерско нападение, защото тогава с джейл, без джейл е все тая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си...донякъде.

П.П. Бях обект, четири пъти :) - получиха сложна конфигурация от три пръста, а на четвъртия им опит се уредих с преинсталация на бозата в стария комп и един хард отиде в коша. Няма да споменавам кои са, че вече поддържаме "приятелство" с техния форум(не е български, не си мислете глупости).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на тези, на които сирипорт пак работи веднага ли си тръгна след като оправиха сървъра или пак се прави гимнастиката с натискане на микрофончето докато не зацепи? Аз снощи успях да го подкарам и си вървеше добре, без да ми крашва нито едно приложение след това, но когато спря сървъра не знам защо реших да го преинсталирам и сега се боря да си го активирам отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на тези, на които сирипорт пак работи веднага ли си тръгна след като оправиха сървъра или пак се прави гимнастиката с натискане на микрофончето докато не зацепи? Аз снощи успях да го подкарам и си вървеше добре, без да ми крашва нито едно приложение след това, но когато спря сървъра не знам защо реших да го преинсталирам и сега се боря да си го активирам отново.

Когато веднъж ти даде сертификат и го подкараш, след това ако се наложи да го преинсталираш си прави бекъп на файла "com.apple.assistant" и след преинсталацията го замени и ще ти работи от раз, без нужда на ново да го активираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е... В момента, в който им проработи за малко сървъра успях пак да се свържа към него, но пак го спряха. Надявам се да го направят стабилен скоро и да може да си се ползва добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина омръзва. Кака Siri май не е вълшебника от Оз. Пък и големия сърбеж май беше по - скоро да я подкараме на четворките и 3GS - ките ('щото от Apple казаха, че не можело), не толкова да си приказваме с нея, него или нещото :tooth:.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и още една добра страна, която ми идва на ум. Както всички знаем в iOS5 бяха добавени доста неща, които преди можеха да се правят само след jailbreak. От Apple се опитаха по-този начин да ограничат максимално нуждата от jailbreak и до някъде успяха. Сега след като хакерите направиха така, че да може да се използва Сири и на по-старите устройства, желанието за джейл от страна на потребителите само заради тази функция нарасна, а когато веднъж потребителят е джейлнал ще се облажи и с останалите благинки (free apps и др.), които този джейл ти предлага, което съответно ще са нови загуби за Apple. Така, че няма да се учудя ако в най-скоро време, Apple премахне авторизацията при Siri и го добави в следващ ъпдейт и за по-старите устройства, само и само да ограничи нуждата от джейл. Вярно, че Siri е едно от нещата, което продава 4S в момента, но от премиерата му насам мина доста време и предвид наближаващата премиера на новият модел от Apple може и да преглътнат това огранчение, за сметка на печалбите от AppStore.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...