Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Globul става спонсор на Манчестър Юнайтед


Lyudmil

Recommended Posts

Globul става спонсор на Манчестър Юнайтед

Контрактът трябва да бъде сключен днес, 7 февруари

Българският телекомуникационен оператор Globul ще подпише спонсорски договор с английския гранд Манчестър Юнайтед. Новината беше потвърдена от пресслужбата на компанията за iNews.

Договорът трябва да бъде подписан днес в присъствието на мениджъра на действащия английски футболен шампион сър Алекс Фъргюсън.

Параметрите на контракта засега не са известни, но най-вероятно звездите на Юнайтед ще участват в рекламни клипове на телекомуникационния ни оператор. Освен това логото на българската компания ще бъде сложено на фланелките на Юнайтед.

С новия договор Globul се нарежда до световноизвестни имена, които спонсорират Манчестър Юнайтед – Nike, AON, DHL, Audi, Smirnoff, Epson, Thomas Cook и други.

Източник: inews.bg

4366503v.jpg

Ето и един бърз колаж от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искат да направят марката известна - продажба, може би? Все си мисля че T-mobile нямат нужда от пране на кинти, вероятно искат да се отърват от грабул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да искат името на оператора да нашуми в цял свят с цел продажба или просто искат да привлекат повече клиенти, които са фенове на Бербатов и Манчестър. Доста пари ще отиват за спонсорство, след ЦСКА, Литекс и Националния отбор по футбол, сега и Манчестер Юнайтед ми се вижда прекалено, а и до колкото си спомням спонсорираха още няколко спорта., което си е доста голям разход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях постнал параметри от сделката в секцията Premier league 2011/2012.

Щели да пускат пакет Юнайтед който за 12.90 на месец ще дава достъп до множество информационни материали за клуба :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми се струва, че Люси е подранил с първоаприлските шеги.... :smile:

Хаха, не е шега Гога гледай с какъв кеф позират на снимката :p

photo_verybig_251733.jpg

На подписването на въпросния договор Бербо е споменал, че е възможно да се върне в Националния отбор, ако Любо го покани!

Бербатов: "За да се върне човек някъде, първо трябва да бъде поканен. Никой не ме е търсил по този въпрос. Не сме се виждали и не сме се чували с Любо Пенев. Даже не успях да му честитя назначението. Телефонът ми е включен. Ако ме потърсят и получа покана, ще мога да говоря по-конкретно", каза Бербатов, след което продължи: "Говорят за подмладяване, но Стилиян и Мартин трябва и на един крак да играят за националния отбор. Младите футболисти отиват в Турция или Румъния. Там няма как да се развиват".
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щели да пускат пакет Юнайтед който за 12.90 на месец ще дава достъп до множество информационни материали за клуба :tooth:

Това ако е вярно ще е супер...

Забелязва се сериозната нужда от такава информация.

Доста полезно. Браво! :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва е несериозно, все едно няма такъв официален app на клуба, чрез който да имате достъп до информация и какви ли не материали свързани с клуба. Аз си ползвам този на Арсенал и съм много доволен и при всичките тези безплатни източници в интернет, остава и да плащам на някой оператор за информация, която мога да си я намеря най-малкото в google.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма шега, няма измама. Информация има и в Официалния сайт на Клуба: http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Club-News/2012/Feb/manchester-united-sign-deal-with-bulgarian-mobile-company-globul.aspx

Друг е въпроса този договор под каква форма е,защото някъде го пише като сътрудничество а другаде като спонсор (което според мен не е едно и също). Още по друг е въпроса че навсякъде го пишат "Българския Мобилен Оператор" (Глобул не е ли Гръцка собственост). То все едно като собствениците на Юнайтед фамилия Глейзър като са Американци да пишат " Американския Футболен Клуб Ман Ю " (млко странна трактовка, но важна е информацията вече всеки си я тълкува по избор)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файдата е цялата история е да ги докарат в БГ, но като попрочетох днес за какви изисквания става въпрос за контролните срещи на Юнайтед направо ми се охлади надеждата. Тия хора правят луди пари от турнетата си в Америка и Азия лятото надали някой ще си спомни за нашто островче наречено България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как Глобул да е на тениските на Юнайтед, дори се съмнявам че футболистите ще участват в рекламен клип.

За сега е ясно че ще има абонаментен план с достъп до микросайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оо за фланелките никъв шанс, там право има само и единствено генералния спонсор AON. Това всъщност не е нещо грандиозно за юнайтед, те до момента имат такива договори за спонсорство с 13 чуждестранни телекома http://www.manutd.com/en/Club/Sponsors.aspx?pageNo=2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как Глобул да е на тениските на Юнайтед, дори се съмнявам че футболистите ще участват в рекламен клип.

За сега е ясно че ще има абонаментен план с достъп до микросайт.

За клипове не знам, но София е пълна с билборди. Понеже не разбирам от футбол, разпознах само Барби и Рууни, третият на борда не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледат как да хванат някой друг шаран! М-тел и Вива почнаха да пускат проучвания за 4G и Глуса веднага да не остане назад! Но иначе е добра идея...Добър маркетингов ход!:) Аз съм фен на Юнайтед,но няма да мина на Глобус,стоя си на Мента:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не разбирам от футбол, разпознах само Барби и Рууни, третият на борда не.

Ветерана Гигс - истинското лице на Юнайтед. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, това верно ми звучи като първоаприлска шега. Само като видях снимката, почнах да се изумявам. Много странно ми звучи. Колко ли пари са наляли за подобно сътрудничество? Сред другите спонсори на Юнайтед (доколкото си спомням) са марки като Audi, Budweiser, DHL, Hublot... Въобще как са се доредили не ми е ясно. И каква им е таргет групата? Фенове на Юнайтед в България? Бях към тях, но вече съм на Вива и съм много доволен, няма да се върна. С този си ход получават реклама и популярност в чужбина, но въпросът е за какво? Cosmote да бяха сложили, щеше да е по-правилно като че ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това логото на българската компания ще бъде сложено на фланелките на Юнайтед.

Оо за фланелките никъв шанс, там право има само и единствено генералния спонсор AON.

Тогава заглавието на темата е подвеждащо.

Би трябвало да бъде нещо от рода на "Globul и Manchester сключват споразумение за..." и т.н.

По-скоро е някаква рекламна кампания плюс бонус билети за мач на отбора с цел привличане на клиенти.

П.С. Lyudmil, да попитам само - колажа твое дело ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, колажа го нахвърлих на бързо от логото на globul green. А за това разминаване в информацията са виновни тези, които са писали статията. Все пак я пуснах преди да подпишат и преди да стане ясно за какво иде реч.

Сред другите спонсори на Юнайтед (доколкото си спомням) са марки като Audi, Budweiser, DHL, Hublot... Въобще как са се доредили не ми е ясно.

Както казах по-горе няма причина да те учудва:

Това всъщност не е нещо грандиозно за юнайтед, те до момента имат такива договори за спонсорство с 13 чуждестранни телекома http://www.manutd.co...s.aspx?pageNo=2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За мен това е пълна простотия и вероятно е пране на пари, Глобул на кой да го промотират на острова?? или и там ще цъфне БГ оператор, по скоро замисъла е друг, мисля си че скоро време ще изкочи, в БГ си имаме доста отбори жадни за спонсорство, и вместо тези пари да се инвестират в БГ, те отиват да гушат острова, сериозен излив на БГ пари дадени от мен, теб и всички останали потребители на Глобул.... лично мнение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте дъвчели едно и също, Глобул не са спонсор на Юнайтед, те както и други 13 мобилни оператори са откупили правата да използват емблемата на отбора, както и лицата на футболистите за рекламни цели единствено и само на територията на България, за определен период от време. Това е договорно споразумение с рекламна цел, а не спонсорство. Естествено, че лицата на Гигс, Рууни и Бербатов биха продавали много повече, от колкото тези на Спас Делев, Христо Янев и Тодор Янчев!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е такова е заглавието от статията още преди да подпишат двете страни, но вече мина доста време и мисля, че на всички вече е ясно за какво става въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте дъвчели едно и също, Глобул не са спонсор на Юнайтед, те както и други 13 мобилни оператори са откупили правата да използват емблемата на отбора, както и лицата на футболистите за рекламни цели единствено и само на територията на България, за определен период от време. Това е договорно споразумение с рекламна цел, а не спонсорство. Естествено, че лицата на Гигс, Рууни и Бербатов биха продавали много повече, от колкото тези на Спас Делев, Христо Янев и Тодор Янчев!

Приятелю, ти потвърждаваш моите думи, незнам само защо ме упрекваш че дъвча едно и също като ти сам написа, цитирам " Глобул не са спонсор на Юнайтед, те както и други 13 мобилни оператори са откупили правата да използват емблемата на отбора" това откупване не е безплатно, а ако вникнеш малко по навътре в нещата ще разбереш че аз си защитавам позицията на българин, защо наши пари да отиват на острова?... ти сам прецени за себе си а и аз споделих лично мнение... иначе към теб нищо лично :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...