Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google Street View – скоро и във вашия град!


Lyudmil

Recommended Posts

Интернет гигантът започва заснемането на 72 града, курортни селища и забележителности в България

390764_375_282.jpg

Известните коли на Google, оборуднвани с камери върху покривите си, плъзват из общо 72 български града, курортни селища и забележителности в България.

През следващите дни мобилните снимачни станции на интернет гиганта ще започнат да обикалят и фотографират улиците на тези селища, съобщават от Google. Заснетите кадри снимките ще бъдат обработели и вкарани в популярната услуга Google Street View, към която и България официално се присъединява.

Целият процес по заснемането и обработката ще отнеме няколко месеца.

Към момента услугата е налична в общо 30 държави от целия свят. От Google гарантират, че лицата на всички български граждани и регистрационните табели на автомобилите, които попаднат под камерите на колите, ще бъдат замъглени, каквато е практиката в останалите държави.

Street View бе пусната официално на 25 май 2007 г. Първоначално тя бе достъпна само за няколко града на територията на САЩ. Големият интерес към нея доведе до бурното и разширение и днес тя е достъпна не само в Щатите, но и в Канада, държавите от Западна Европа, Япония, Австралия, Южна Африка, Бразилия и др.

Повече информация за новата услуга и графика на заснемане ще можете да намерите на страница на услугата Street View за България.

Ето и списък на селищата, в които колите на Google ще снимат:

София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Плевен, Сливен, Пазарджик, Шумен, Хасково, Перник, Добрич, Велико Търново, Благоевград, Ямбол, Казанлък, Враца, Кърджали, Габрово, Видин, Асеновград, Кюстендил, Търговище, Димитровград, Петрич, Монтана, Силистра, Разград, Карлово, Ловеч, Свищов, Горна Оряховица, Дупница, Смолян, Велинград, Нова Загора, Сандански, Севлиево, Самоков, Ботевград, Троян, Гоце Делчев, Поморие, Несебър, Боровец, Пампорово, Банско, Старосел, Мелник, Златоград, Широка лъка, Приморско, Копривщица, Созопол, Дюни, Слънчев бряг, Свети Влас, Елените, Обзор, Лозенец, Царево, Ахтопол, Жеравна, Албена, Балчик, Златни пясъци, Св. Св. Константин и Елена, Каварна, Трявна и Боженци.

Източник: inews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо бях прочел че ще запичне от Варна. Тъкмо бях се приотвил да стоя пред входа с бирата да ме щракне така да се гледам после у ърта :)

Явно от тук

http://news.varna24.bg/329047.html

Ако бъркам нещо, моля да ме извините, все пак е Трифон Зарезан и тепърва ми предстои Св. Валентин ;)

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееее не. Просто не може в тоя форум някой да пропусне нито една правописна грешка направена от това че пръстите са по-големи от буквите :). И все пак съм бил прав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че ще може като влезем в imaps и примерно да разглеждам града както може да се разглежда Америка и т.н?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колите на Google са вече в София. Снимката е от днес пред Holiday Inn. Има към 50 автомобила. :smile:

418527_10150580835403402_507653401_9190073_812171475_n.jpg

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре започват.

Обличайте костюмите и се залагайте по улиците :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е те нацелиха идеалния момент за снимки...

Целия град в преспи поледици и гадория... Ще изглежда уникално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавото е че мапса ще се ползва почти пълноценно за навигация .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям по два пъти за да го запомните :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва е щото му е пълноценна ос....навигацията :tooth:

Аз започвам да ги дебна тия коли и щом тръгнат да снимат ще карам пред тях, зад тях, отстрани....направо няма да им се вЕрва на завалийте :biggrin:

Едит: Паркинга в панорама http://www.360cities.net/image/google-street-view-cars#0.80,23.30,70.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се разминах с една кола на Google в Благоевград!

П.П.В тази мърсотия ли ни снимат, ужас, просто нямам думи!

Редактирано от V304JOR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Намериха най подходящото време за снимки.

Мръсотия, кал и боклуци. Добро впечатление ще създадем, няма що...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса това. Ами навсякъде където съм разглеждал е слънчево, сухо и прекрасно.

При нас няма да е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е тука да го претупат, а когато се оправи времето ще снимат в "по-развитите" държави, както винаги ни смятат за втора ръка държава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обстановката по улиците в момента отговаря точно на душевността на голяма част от българите.

Няма как ние като цяло да сме такива говеда и да живеем в кочина, а хората по света да гледат тук слънчеви, чисти, озеленени улици и усмихнатите лица на минувачите. :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне слънчеви и сухи можеха да са ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но какво ще видят любопитните зрители? Аварирал тролей и огромно задръстване, както и опакован в найлони Орлов мост.

Това беше гледката в центъра на София, която репортер на iNews видя заедно с две от колите на Google.

Мисля, че този цитат казва всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от тогава е обявена за общонационално издирване... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От вчера една от колите на гугъл е чао!

Тотал щета в София!Кво да праиш трафик :-(!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...