Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

От 8 Април AT&T ще започне да отключва iPhone-и с изтекъл договор


kal1ch

Recommended Posts

  • Отговори 192
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • kal1ch

    19

  • The Shaman

    16

  • donchos

    14

  • hugo126

    13

@The Shaman

Пише "locked: NO" това означава,че не е заключен.

П.П Така изглежда когато е заключен:

Result for

imei: 01242900

family: iPhone

type: iPhone 4 16GB BLACK

version: 5.1.1

serial:

mac:

iccid:

purchase country: GB

warranty coverage: Out of Warranty

registered: YES

activated: YES

carrier: O2 GBR

locked: YES

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той пита дали е отключен, аз му казвам, че е. Това не е много сигурно де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо грешно дава инфото този сайт. Моя е ФО, а излиза, че е заключен. :tooth:

Да не оплескате нещо, ей.

imei:

family: iPhone

type: iPhone 4S 16GB BLACK

version: 5.1.1

serial:

mac:

iccid:

purchase date: 2011-10-14

purchase country: CA

warranty coverage: Limited Warranty

registered: YES

activated: YES

carrier: Mobiltel BGR

locked: YES

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, вече съм модерен!

unlockm.jpg

П.П. Така и така НЕ получих мейл от AT&T, че телефона е отключен!

Редактирано от Jorky_pld
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jorky_pld, дай малко подробности как стана модерен. Те са ни по-интересни от крайния резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подробностите са описани многократно в темата. Но няма проблем ще обясня отново. Обадих се на AT&A ( +18003354685 ) през skype-a ( понеже е безплатно ) и обясних на една много мила служителка как стоят нещата с телефона. Че е купен от Америка и в последствие е внесен в България и съм го взел от колега по интернет и желая да бъде отключен. Взе ми имената Имеи-я на телефона и майл за обратна връзка (която така и не се осъществи)! След това изчаках 2~3 мин. да пусне запитване за отключване. Помоли ме на 29.05.2012 да си проверя майл-а за евентуален отговор дали е отключен. Както казах това не се случи, но все пак реших да пробвам и зе че стана!

П.П. Не съм давал доказателство за покупка и не са ми изисквали. Просто не си попаднал на служител. Продължавай смело да звъниш, ще ти обърнат внимание!

Редактирано от Jorky_pld
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. не си пращал доказателство за покупката? Това е най-важното, което искаме да знаем всички. Аз например съм звънял до сега 4 пъти и всеки път ме карат да пращам касова бележка.

Най-накрая и аз отключих един iPhone, за който нямах касова бележка. Понеже досега никой не спомена дали телефона, който е отключил е бил закупен от AT&T или от Apple ще обясня и каква е разликата. И в двата случая, които ще разясня няма нужда да имате AT&T акаунт.

1. Телефон закупен от магазин на AT&T на пълната цена. Ако телефона е закупен легално и нямате притеснения за статуса му може директно да се обадите на телефон +1-800-331-0500. AT&T има и други телефони, но от тях ще трябва да избирате опции за препращане и в крайна сметка няма значение на кой телефон сте звъннали. Тъй като те работят 99% с американски клиенти всеки ден, ще ви искат мобилен номер на AT&T, но вие им кажете че не живеете в щатите и искате да отворите билет за отключване на вашия iPhone. За да отворят билета, те имат нужда от IMEI на телефона. Ето тук е разликата в това къде е купен телефона. Ако е купен в магазин на АТ&T те имат информация за покупката в базата данни, тъй като IMEI се въвежда при покупката преди да платиш. В този случай най-вероятно няма да има нужда да пращате доказателство за покупката(касова бележка).

Тъй като в моя случай телефона беше закупен от този форум, продавача нямаше касовата бележка и аз трябваше да се възползвам от втория вариант. Ако не знаете дали телефона ви е купен от AT&T Store или Apple Store, можете да разберете това като се обадите на горепосочения телефон, кажете че искате да отключите iPhone-а си и желаете оператора да провери дали IMEI номера съществува в базата данни на AT&T. Ако е купен от Apple Store и никога не е използван в мрежата на AT&T, те няма как да имат IMEI и няма как да знаят дори телефона да е краден. Ето тук идва късмета ви.

2. Телефон закупен от магазин на Apple. Звъните на същия телефон и искате да ви отворят билет за отключване на iPhone. Те ще ви искат мобилен номер, но вие кажете, че се обаждате от страна извън щатите и нямате номер - дайте им имейл. Хубаво е мейла да е лесен, за да не стане грешка докато им го спелувате. :smile: Оператора ще ви каже да изчакате(през това време проверява дали IMEI, който сте дали съществува в базата данни на АТТ). След като ви отвори билета ще ви каже, че трябва да изпратите факс с доказателство за покупката на телефон +1 405 286 7560. Не забравяйте да поискате да ви даде номера на кейса, защото понякога забравят. Кейс номера винаги започва със CM, следва поредица от цифри, долна черта и още няколко цифри. Сега идва важното, тъй като вие нямате касова бележка за покупката. Най-добре е да намерите копие от email receipt, тъй като е по-лесна за подправяне от оригиналната хартиена касова бележка. Шрифта, който Apple използва в тези електронни касови бележки се казва Myriad Pro SemiBold(Regular също става). Проблема е, че този шрифт е платен в сайта на Adobe, но аз успях да намеря фотошоп в замунда, който го имаше и всичко стана като истинско. Сменя се името и мейла на касовата бележка да са вашите. После променяте информацията за серийния номер и т.н. и естествено променяте цената както и преизчислявате данъка и тотала в долния десен ъгъл на бележката. Имате 48 часа да изпратите по факс касовата бележка. Като пращате факса не забравяйте да напишете кейс номера. Направете го от някой от безплатните факс услуги в интернет(търсите чрез гугъл). После чакате. Обикновено ви казват, че ще получите отговор до еди коя си дата(една седмица след отваряне на билета), но е възможно да ви отговорят и по-бързо или изобщо да не получите отговор(както писаха някои потребители по-нагоре). Явно AT&T няма начин или може би няма ресурс да проверява касовите бележки на Apple преди да отключи даден телефон. Моят случай е точния пример за това. В крайна сметка съм отключен по начина, който описах. Пожелавам и на вас успех.

Моля, някой модератор да качи това мнение и в началото на темата, за да може ако някой все още не е наясно да не рови из цялата тема за разрешаването на проблема му.

Благодаря на двамата души, които ми изпратиха касовите си бележки и след няколко позвънявания разбрах това, което написах.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ние благодарим на тебе за добре оформената информация. Надявам де да успея и за моя телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Прекарах днес 20тина минути по телефона и аз, но минах по възможно най-официалния ред, тъй като знам името и телефонния номер на човека, подписал договор с at&t навремето. Уловката в случая е, че искат последните 4 цифри на social security number-а (тяхното ЕГН), за да потвърдят, че се обаждаш от името на въпросния човек, след това няма проблеми - диктува се IMEI (аз пуснах заявки за два телефона - 2G и 3G, купувани последователно от все същия абонат), благодарят ти за вниманието и т.н.

Та искам пак да подчертая, че който минава по този път (с официално име и телефонен номер на абоната), трябва да му знае последните 4 цифри от SSN-то.

Благодаря на всички допринесли с информация в тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо SSN не е тяхното ЕГН.И второ става без последните 4 цифри от "ЕГН".Те питат за тях,но това е доста лична информация.Аз така го отключих.Просто казваш,че е на сестра ти мъжа и(примерно) и след,като знаеш адреса и тел.номер и ти пускат case

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво е? Social security number е именно еквивалента на нашето ЕГН. Много лична информация е да си го дадеш цялото. Всяка една банка или компания има правото да те пита по телефона за последните 4 цифри, когато става въпрос за някакви операции (било то проверка на транзакции в банкова сметка или отключване на телефон, който ТИ трябва да си си купил). Ама на жена ми леля й го е взела.. Няма такива работи! Може и да е станало по твоя начин, но както и по-назад в темата стана ясно - всичко зависи на какъв човек ще попаднеш при обаждането. Наистина е най-сигурно да имаш всички официални данни. Така е най-чисто и е гаранция, че ще ти отключат телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте колеги, които все още стоите с заключени телефони. Заявката за отключване на телефони към АТТ вече може да се прави и онлайн. Не знам дали е от скоро или отдавна, но е факт, че вече не се занимавате с звънене по телефона или писане на множество имейли, поне на мен ми беше писнало да го правя. Страницата е https://www.att.com/deviceunlock/client/bg/ след като цъкнете Agree ви пренасочва в друга страница, където цъкате, че сте с non-commitment нещо си и си въвеждате данните. Като го направите те ви дават Request Number. Единственото, което трябва да направите още е да пратите мейл на icare@amcustomercare.att-mail.com с касовата ви бележка и в мейла си напишете Request Number-а. Скоро ще ви отговорят, че в кратък срок ще ви кажат какво е положението. Аз свърших тази работа преди малко, ще видим какъв ще е резултата. :)

Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този сайт от линка се въвежда инфото от касовата бележка - име, имейл, и как и къде е закупен?

Има ли някой спец. с Photoshop познания тук, готов да се отзове? Че този Gevey ми скъса нервите....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не започвайте пак многократното повтаряне на едно и също. Когато стане, ако стане ;) щастливеца да пише. Нещата при тях се затегнаха много, особено ако телефона е нередовен. За последните има други, по-сигурни начини;)

Sent from my Benefon Sigma Gold using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...