Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблеми с дисплеите - петна, подсветка и пр.


Stanev

Въпрос

Здравейте,

От около седмица се появи жълто петно на екрана на телефона.

За сега не е нещо фрапиращо, но започва да ме дразни.

Потърсих в мрежата, но намерих само един подобен български случай и телефона на човека е сменен с нов.

Телефона е купуван от Мтел и е още в гаранция, че ще го нося в сервиз ще го нося, но се чудя дали да е при Мтел или мога да го занеса и при друг представител на apple. Ако мога да го занеса другаде имате ли представа къде биха реагирали най-бързо.

Някой тук имал ли е този проблем с дисплея?

притеснява ме това, че може да поискат да им го оставя, и да ме оставят без телефон за дълго, а аз говоря доста и няма как да сложа картата в друг телефон.

———

Ако темата не е за тук, моля някой да я премести.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Темата не я открих. Страното е, че тоя проблем се проявява чак сега. Ползвам го вече почти една година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не бих казал. Знам че тези неща не обичат много магнитите. Ако е имало нещо подобно то ще е несъзнателно.

Петното е близо до слота където се поставя картата.

Най-много се вижда, когато телефона загрее. Ако го оставя известо време не се забелязва, но по-късно се появява отново.

Редактирано от Stanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес приятел ми се обади със същият проблем. Пак е м-т@лски телефона на почити година. Утре ще го видя на живо, но ще отива в сервиза за смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не си го мокрил, изпускал, натиснал на мястото, носи го в Ментел да се изкажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм. Явно ще го нося там. Дано не ме оставят без телефон тези учтиви хора, че тогава ще го закъсам. Или поне да дадът оборотен, в което малко се съмнявам

Ако се наложи да им го оставям и му дам "Reset All Content and Settings" на място ще остане ли нещо от личната ми информация или ще по добре да си му направя един чист рестор преди това.

При ресет да не вземе да ми изтрие контактите от iCloud.

Редактирано от Stanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имах абсолютно същия проблем. Телефона ми е от Apple Store Paris. Не мисля, че има връзка с това от къде е купен. Моя го пратих на Apple Service и ми го смениха с нов. Цялата работа отне 2-3 седмици, но се случи така, че по това време бяха празници (както обикновено ;) ) и за това се позабавиха. Иначе бяха доста коректни момчетата от сервиза. Но щом твоя е от мтел, те си покриват гаратнцията. Иначе що се отнася до самият дефект, това си е 100% фабрично. Ако тръгнат да ти разправят приказки от "1001 Нощ" не им се връзвай. Ако има нещо, с което да съм ти полезен питай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, проблема е решен. :yahoo:

Преди три дни намерих време да мина през сервиза на Mtel и им показах проблема. Казаха ми да го занеса с гаранционната карта и ще видят дали може да се ремонтира. Така и направих, занесох го. Приеха телефона за ремонт и казаха че ще се обадят, когато го погледнат. Е днес ми звъннаха и ми казаха да отида да си взема НОВИЯ телефон, защото е сменен.

Нямаше въпроси увъртане или каквото и да било, така че съм изключително доволен от бързината, с която се разви действието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се появи същият проблем, пак е близо до слота за сим картата и се появи след като смених картата от Мтел на Вивател (не знам дали има връзка).

Купен от Global Co и ще го занеса тези дни да видим какво ще направят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен се забелязва тоя ефект като позагрее телефона, горе в ляво до копчетата за звука се появява това петно. Де*а цяла година нищо му нямаше, сега доста често почна да го прави. Явно ще го връщам на М-тел, щом ги сменят.

Stanev колко време им отне на Мтел да ти го сменят, т.е колко седябез телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен го направиха за 3 дни, а как ще бъде при теб нямам ни най-малка представа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тъпото при мен е, че проблемът се среща от време на време (напоследък зачести), смисъл няма как да им го покажа като отида в сервиза. При теб така ли беше?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тъпото е, че пробвах да пусна една по-тежка игра до като телефона се зарежда, бях оставил и скайп в бекграунд режим да точи нет и не загря?! А примерно ми е загрявал, когато не съм го натоварвал толкова. Хипер странно, трябва да го издебна на кое приложение загрява.

:scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай да го ползваш в режим Personal Hotspot - тогава при мен загрява...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен загрява на Modern Combat 2 Black Pegasus за около 10 минути игра.

Редактирано от Jorky_pld
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имам подобен проблем. Първо беше едно петно после дойде второ и до трето май няма да чакам.. моето е едно кафеникаво но не знам от какво е.. някой ако може да сподели ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте !!! Първия ми пост в този форум и то с такъв кофти проблем. При мен се появи петно да копчетата " + и - ". Верно че като позагрее телефона тогава петното изгрява в ярко жълто, дори потъмнява към оранжево. Оставя ли го да си почине и петното изчезва. Преди два дни го носих в сервиза на mentel и телефона не беше изстинал още, та си личеше петното. Взеха го и казаха че доста iphone имали същия проблем. Любезно ми обясниха че можело да се наложи да го пратят до София и вероятно щял да се забави 3-4 дни. Е наистина днес ми звънаха и ми казаха че проблема с петното предполага директна смяна на телефона само че...трябва да се проявява постоянно а не само като загрее. Та си взех телефона и сега се чудя кой път да хващам. Имам още 6 месеца гаранция ...да взема да поизчакам ли ????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма какво да чакаш...

Има ли проблем-има

В гаранция ли е-да

Да си го сменят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На M-Tel глупостите край нямат! Ясно се вижда, че телефона има повреда, а те да ти се правят на много умни. :swear:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако много, много увъртат обърни се към комисията за защита правата на потребителите, защото явно повреда си има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще изчакам месец и пак ще им го занеса. Не съм наясно но " техника " дето прие телефона каза че точно под петното дето се е появило се намирал wi-fi чипа. Та този чип си греел и за това там избивало най напред. Възможно е да има някаква логика , макар че петното избива винаги когато телефона загрее , без значение от това дали ползвам wi-fi , 3g или просто си джиткам някоя игричка Та както казах ще поизчакам месец и ако тогава не направят нещо смислено другарите от ментел ще последвам съвета на Jorky_pld

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не мисля , че от Ментел много ще се трогнат от КЗП. Просто правят каквото си искат. Тази комисия е просто за замазване на очите на народа. Можете да видите колко доволни има в нет-а след оплакване до въпросната комисия.А да се съдиш с тях е загуба на време и пари. Дано да попаднеш на добър и отговорен сервизен служител , които е на кеф този ден :tooth: !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...