Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблеми с дисплеите - петна, подсветка и пр.


Stanev

Въпрос

Здравейте,

От около седмица се появи жълто петно на екрана на телефона.

За сега не е нещо фрапиращо, но започва да ме дразни.

Потърсих в мрежата, но намерих само един подобен български случай и телефона на човека е сменен с нов.

Телефона е купуван от Мтел и е още в гаранция, че ще го нося в сервиз ще го нося, но се чудя дали да е при Мтел или мога да го занеса и при друг представител на apple. Ако мога да го занеса другаде имате ли представа къде биха реагирали най-бързо.

Някой тук имал ли е този проблем с дисплея?

притеснява ме това, че може да поискат да им го оставя, и да ме оставят без телефон за дълго, а аз говоря доста и няма как да сложа картата в друг телефон.

———

Ако темата не е за тук, моля някой да я премести.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

На един iPod touch 4-то поколение малко му излезе горната част на дисплея, или по-точно - стъклото. Опитах да го вмъкна навътре, но не иска да влезе.. Момичето, на което е, не знае как се е получило това.. Аз си мисля, че е изпускан, понеже няма как иначе.. В момента работи тъча, цветовете са наред. Когато леко го натискам навътре, това оказва влияние на цветовете. Въпросът е какво да го правим? Не е решение ходене по сервизи, което е свързано с разходи, а за този айпод просто не си заслужава и 5 лв да се дадат :) , на нищо не прилича. Има ли нещо, което мога да пробвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не. Освен изпускането, може да е носен в задния джоб - т.е. да са седнали отгоре. Изправяне на капака няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди малко забелявах мисля че е прашинка между лещата на камерата и стъклото... става въпрос за 4S и само на два месеца.

Излгеджа точно като на това клипче, но не на същото място:

Много ми се иска да го дам на оторизирания сервиз на Ейпъл, но тъй като е от Мтел ми казаха че не можело само в техен сервиз и се чакало две-три седмици. Ще го занеса утре в сервиза им, някъде си на ул.Куклуш 1 и се надявам бързо да го оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И моят си има прашинки там и се чудя кога ще ми стисне да го отворя и да ги махна, но засега не смея , да не оставя следи по винтчетата, че ще ми замине AppleCare-ът..

Не ги виждам на снимките, но при всички случаи влияят на фокуса.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знаете ли... първият ден когато дадох аАйфона на сервиз бях много спокоен... Но давайки ми като "оборотен" телефон някаква си стара Нокиа направо преля чашата и всеки следващ ден полудявам все повече. Още повече като видях, че специално магазина им/сервиз почива събота и неделя.

Чудя да се към кой да обърна оплакването си вече...

Направо Ейпъл ако чуят че дори временно Мтел заменят Айфон за Нокиа ще ги линчуват! УЖАС.

В случая нямам абсплютно никакви номера, възможност да ползвам интернет услугата по договра, и всички останали функции на телефона. Ако видите за каква Нокиа ми го заминиха ще паднете! Това си е гавра за мен.

Редактирано от roverrr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не мисля, че са длъжни изобщо да ти дават оборотен! Не съм на 100%, но...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато не ви дадат се оплаквате, когато ви дадат пак. Няма угода.

GS3 ли очаквате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като си пратиш iPhone-a в Apple за поправка:

1. не получаваш никакъв телефон за временна употреба;

2. готов е когато ти го върнат;

3. след това нямаш абсолютно нищо запазено на телефона.

П.п. Направо трябва да се радваш, че са ти дали оборотен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мене се появи жълто петно над слота за сим картата. Току що говорих с *88 и в крайна сметка стигнахме до момента да взема телефона на сервиза и да им звъня в понеделник. Телефона има още 7-8 месеца гаранция от Мтел. Да видим какво ще кажат в понеделник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То е ясно- мокрен, какво друго да кажат...тия нещастници..

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Асене, протоколче за оглед при приемане - задължително! И, копие в теб, естественно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Същия проблем, само че дълга жълта лента в ляво. Глобул го пребраха днес и да видим колко време ще им отнеме ...

ПП: За колегата с оборотната нокия - аз съм с оборотен саджем, кой е като мен ...

Редактирано от Damyan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам iphone 5 и в ляво,дясно и отгоре се появиха леко зеленикави ивици.Забелязва се на бял фон най-много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам един въпрос по темата. При мен също се появи прословутото жълто петно, под индикатора за батерията. Все още се появява само когато телефона загрее- т.е когато е на зарядно или пусна игра, скайп или подобно. Друг проблем, който проявява е че се чува около 2-пъти по-слабо, отколкото на брат ми същия iPhone. Става въпрос за гаранционен iPhone 4S от Мтел. Въпросът ми е да заведа и 2-та проблема заедно или поотделно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Имам iphone 5 и в ляво,дясно и отгоре се появиха леко зеленикави ивици.Забелязва се на бял фон най-много.

И аз имах същият проблем...

Отидох до Apple Store и ми дадоха нов, но така като гледам май пак ще ги посетя тази седмица.

Със сигурност дисплея на новия айфон е от друг производител, вижда се някакси по цветно.

Проблемът ми е следният.. по целия екран има някакви микроскопични точици, които се забелязват най много на сив фон. Виждам ги дори докато пиша и се вгледам между буквите на клавиатурата.

Някой да е имал такъв проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изгорели или заседнали пискели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не са изгорели пиксели, няма никакъв проблем в картината...

Просто под самите цветове или незнам как да се изразя има точици, които са равномерно разположени по целия екран.

Незнам от колко части се състои самият екран но като чели последният слой след стъклото не е гладък

Все едно да имаш огледало и този слой отзад да не е изчистен.

Точките се виждат най ясно, когато усиля яркостта до край на сив фон или на самата клавиатура между буквите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е само при някои производители на дисплей- виждал съм го, главно на сив фон се забелязват точки като такива при евтините TN дисплей в други телефони и PC-та . Изглежда все едно предава 16 битов цвят. Нищо не можеш да направиш, едва ли ще признаят подобен проблем за обслужване на гаранция. Както казах- имаше бая партиди в Apple Store с този " ефект "..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам молба към всички притежатели на айфон 5. Искам да ми кажете при чисто бял фон(снимка) със контраст усилен до край, дали имате по всички краища на екрана жълт утенък.

Смених три айфона за един месец в Apple Store. Със последния нямах никакви проблеми... Беше перфектен, но сега отново екранът има жълто по краищата.

Незнам проблема в мен ли е или постоянно ми се падат някакви куци бройки....

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дефект е. Пожълтяват и макове, не само айфони. Дължи се на термолепилото в IPS матрицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът е в качествения контрол на Apple. Мислиш ли , че ти се играе тази рулетка , ако 50 от 100 бройки са фабрично с такива дисплей?

Навремето смених 12 4S-ки за да стигна до такава, която не тъмни в горната половина на екрана , но на какви странични дефекти се нагледах през това време - само аз си знам.

Съветът ми е следният - ако тези жълти отенъци се забелязват само на чисто бял екран , просто спри да се вглеждаш в чисто белия екран. Аз имам м/у 5-10 заседнали пиксела по екрана , но за да ги забележа трябва да задам подсветката на максимум , да вляза на абсолютно тъмно помещение и да се вгледам в екрана концентрирано и напрегнато повече от 20 сек. за да ги видя, т.е. в нормални условия това не е проблем.

Пак ще повторя това, което след онази случка със смените, винаги изтъквам - няма перфектна бройка телефон! Има единици с проблеми, които не виждаш ( но други виждат) , има единици с проблеми, които можеш да приемеш и с които можеш са "съжителстваш", има и единици с проблеми, които пряко касаят производителността на телефона и безпроблемната му функционалност и изискват замяна. Това е...

Успех!

P.S. Виждам, че колегите са ти отговорили конкретно за проблема ти, явно вече е ясно какво трябва да правиш...

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз като ли че имам леко жълтаво в горната част където е подсветката, но още е едва забележимо, незнам ще се усили ли, или да ходя да го сменям ли. Телефона е на един месец!

Sent from my iPhone 5 Black 64gb(iOS 6.1 Jailbroken) using Tapatalk Pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...