Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Mavericks 10.9 - Проблеми и Взаимопомощ


koksibg

Recommended Posts

Нищо не трия, ОС ми е на ъпгрейди от сноу леопард(пропуснах лайън) още и сега съм с 10.9.5. Не знам к'во пра'йте...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как к'во! Слагат бети, ако щеш и gm и се занимаваме с глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Alxx и The Shaman. От няколко години само ъпдейтвам без преинсталация и всичко работи без грижи. Нямам нерви да го раздавам бета тестер и винаги чакам да излезе финалната версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм още по-закостенял, чакам .2 и нерядко .3 за основната ми ОС. Иначе за крастата и аз слагам бети, но чист инстал на отделен дял от диска. Все пак краста и ежедневие(работа особенно), не е едно и също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По горе проблемите със Сафари за които писах явно не са само с браузера, смених рутера и отново виждам това, няма закономерност, оправя се и се разваля.

%7Boption%7Dhttp://s8.postimg.org/uns0abl5h/Screen_Shot_2014_10_12_at_19_14_25.png[\img]

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С мак мини съм, иконите не ми излизат защото съм с ТВ, звука е с оптичен към тунер и подсветка нямам на апле клавиатурата :tooth: кажи друго да пробвам ...

Едит: uTorrenta ми беше включен без трафик ъп или даун, изключих го и май се подобри положението не зная дали е временно или съвпадение...

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е съвпадение. На мен при пуснат скайп ми увисва скоростта в сафари и ме навежда на мисълта, че трябва да минат няколко ъпдейта на приложенията за новата ОС за да "слегнат" нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не, че подкрепям теорията за световната конспирация ама в последните 2 дни на Maverics-a майката му се ***. Цикли, замръзва, а за сафарито не ми се говори.

п.п. Просто да си изкажа болката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е много за тук мнението ми, но не смятам за редно да пускам цяла тема за едно дребно въпросче...

Някой има ли идея как да компресирам/архивирам снимки, имам към 130гб снимки на мака и искам да ги разделя на архиви и да ги сложа на капсулата, да си освободя място и разчистя всичко. При архивиране с архиватора на мака архива си излиза същата големина, без да има компренсация.

Да търся ли начин да ги компресирам или да си ги архивирам и да си свиркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам една малка уникално добра програмка от стора - JPEGmini. Платена е и май не беше малко, но си заслужава. Има и lite версия, която работи с до 20 снимки на ден. Сваля размера минимум 2-3 пъти, като запазва качеството на 95-99%. Сравнявал съм резултатите и мога да потвърдя, че е така. Най-хитрото е, че ако ползваш iPhoto или aperture само дропваш лайбрарито и автоматично всички JPEG-s ти се умаляват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не съсипвам оригиналите и ги качих, както са си. Благодаря, ще ми послужи за друга дейност.

Като спомена iPhoto, се сетих да питам дали има начин да преглеждам снимки от папка без да се налага да ги копирам на iPhoto, първо защото ако са повече снимки отнема много време докато се прехвърлят, второ защото заемат пак място стават дублирани на харда...

Опитвал съм и с Preview.app, когато са по-малко снимки става, но ако са повече дори зацепва.

Интересува ме как мога да съхраня всички имейл съобщения входящи/изходящи от всички въведени имейл акаунти в mail.app, опитах с MailBox -> Export MailBox, и получих 10тина файла, но как да съм сигурен, че в тях има и самите съобщения?

Подготвям се за миграция към Yosemite, и искам да си съхраня максимално информацията. Искам да форматна целия хард и да го сложа на чисто. Мака го купих с Планинския лъв и после му сложих Маверикс, после го омазах и исках да изтрия всичко, рестартнах CMD+R от там форматирах харда и избрах "Install MAC OS" и директно се изтегли и инсталира Планинския лъв, мисля, че нямах друг избор (Маверикс/Планински лъв), чудя се сега след формата, ако пак ми предложи да инсталирам Планинския лъв, как да избера, че искам Йосемайт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качи му ъпдейта и после от рикавъри - чиста инсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Monro

1. Kато си в папката със снимките, които искаш да разглеждаш, цъкни горе да ти ги показва в List view. Цъкни веднъж върху първата (най-горната) снимка и после Space бутона. Следва само със стрелаката за надолу да си разглеждаш снимките.

2. След като си си запазил всички важни данни, най-лесно е с една флашка да си преинсталираш начисто (направих го преди два дена).

Свали си Yosemite от AppStore и после за създаването на флашката (минимум 8GB) aз ползвах това:

  • Connect the USB drive to your Mac.
  • Using Disk Utility (it is found in Other under Launchpad), format the USB drive as Mac OS Extended (Journaled), and name it Yosemite. This can be done from the Erase tab within the app; make sure that there are no multiple partitions (turn to the Partition tab to verify and correct this).
  • Open Terminal (it is found in the same folder as the Disk Utility app).
  • Use (paste) the following command: sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Yosemite --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --nointeraction
  • Type in your user password, when required, to start the process.

Слева старт на мака като държиш Option key (Alt) и даваш да boot-не от флашката. От там Disk Utility и Erase на HDD-то. Хикса и Install... (при мен Install-a + login from iCloud до Desktop отне 30 минути / SSD плочка в retina-та и usb 3.0 флашка /, ориентировачно).

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах успешно, но гадната лициса - firefox ме прецака жестоко.

Имах акаунт там, в който беше синхронизиранао всичко, пароли, любими и т.н., и сега като го инсталирах и опитах да си вляза с профила ми пише, че няма такъв профил. Изглежда моя профил е бил в по-стара версия...

Ужас

Някой с подобен проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте колеги. Вчера инсталирах една програма на име Kies за SAMSUNG ,след инсталацията приложението ми поиска рестарт. И след това ме хвърли в рековъри моуд! Някой знаели как да излияза от там и да го стартирам в нормален режим? Опитах и със Restore Backup със Time Machine, но след определено време ми дава грешка! Или мирише на нов инстал? Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Пробвай най-напред с Cmd+alt+P+R, при рестарт. Ако не помогне - DiskWarrior!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

DiskWarrior е в краен случай, има много други начини, примерно влизаш в компа като "single user mode" и от там с една две команди обикновено се решава проблема. Google е твоя най-добър приятел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам важни файлове ,които искам да спася! По какъв начин мога да вляза във директориите ма системата и да си ги прехвърля!? Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би могъл, ако имаш външен диск с ОС. Аз, вместо тайм машин, си правя клонинги на работната ОС и ако се осере нещо - буут от клонинга и си вадя нужното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми нямам клонинг! Знам как да ги спася, но ще ми се отвори много работа! Трябва да отворя iMac-а и да изкарам твърдият диск от там и после да го сложа на десктоп машината която имам Mac Pro! Но просто като си представя ужаса със отварянето на iMac-а. Само дето тази тъпата програма ми отваря излишна работа. Благодаря за отзивите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има по прост метод. Инсталирай си ОС от флашка на външен хдд, без да бараш вградения. После знаеш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Айде ,кажете сега на кого да вярвам като достоверен софтуер!? :biggrin:

332tjis.png

2qd7mzo.png2gwyjxd.png

2dvo4ue.pngaca0ie.png

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...