Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Mavericks 10.9 - Проблеми и Взаимопомощ


koksibg

Recommended Posts

Здравейте!

От време на време ми забива всичко - пълен блок, и трябва рестарт. Някои има ли идеи какво да гледам(10.9.2 - MBA) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих почнал с проверка на температурата и на диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, бих си помислил с какви плочки рам съм ъпгрейднал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали пише MBA, какъв диск и какви плочки рам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, недогледах...ама сторидж има, без значение хдд или ссд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макът 2010, 2011 ли е?

Според мен на тези машинки се получава от време на време подобно нещо с 10.9.2.

На работният mac mini 2010 при мен се случва същото (рядко, но го има).

На машинки 2012, 2013 (mbp, mbpr, mba, imac) такива проблеми не съм срещал.

Може да пробваш чист install на 10.9.2, ако ти се занимава (аз навсякъде съм го пускал като update, защото нямам време да преинсталирам всичко наново).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2012, 4гб, SSD 256.

Алекс като спомена за рамта, може това да е причината и в един момент Маверикса да я "смуче" цялата и системата забива... Въпреки, че работи само firefox, finder, skype и mail

Акционерите на Епъл в стремежа за лакомия ще "убият" компанията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно се канех да пиша за същия проблем - и при мен се получава понякога. Най-често като работя в Aperture (понякога при ползване на четките, друг път само при смяна на снимка). Пълно забиване, дори мишката не мърда и трябва задържане на power бутона. Интересното е, че преди Маверикс, нямаше такъв проблем... Става въпрос за iMac 2012. И аз си мисля, че е от рама. Сложил съм 2 плочки Samsung по 4гб допълнително. Но нито ОС-а, нито разни third party apps не ми дават проблеми за паметта... :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз забелязвам следния проблем, доста рядко, но се случва - като дам back на Сафари не ме връща на предишната страница въпреки, че адреса в address bar-a се сменя.

С рестарт на Сафари не се оправя, с рестарт на Мак-а всичко е ОК. Не е кой знае какво, но дразни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2012, 4гб, SSD 256.

Алекс като спомена за рамта, може това да е причината и в един момент Маверикса да я "смуче" цялата и системата забива... Въпреки, че работи само firefox, finder, skype и mail

Акционерите на Епъл в стремежа за лакомия ще "убият" компанията.

Ако някой убие компанията поради RAM памет това ще са Intel с малоумната си архаична архитектура, разбирай го пълни идиоти.

Твоят проблем не знам от къде идва, но с 4ГБ памет не си за никъде. 3 е абсолютният минимум, но и с 4GB трябва постоянно да се съобразяваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сам го сглобявал тоя лаптоп сам, те така го продават... Аз освен да купя нов с 8гб друг вариант нямам, а и самата компания явно това иска. И след 1-2 години, и 8 ще кажат, че е "малко".

На всички ни е известно, че компанията след всеки ъпдейт иска да си купуваме новите устройства с максималните им параметри. И го правят задължително, макар и тактично.

DreamcatcheR, и при мен е същото. Преди мислих, че ако работи VWware, но сега ми се случва и само на Firefox. Преди го нямаше този проблем, дори преди 10.9.2 пак го нямаше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам го и аз МЛ, липсва ми...

Мога да го инсталирам, но като работя с pages.app и после се опитам от iPhone да го отворя ми казва, че документа е правен с по-стара версия и не може да се отвори... същото е и обратно, и ме приканва да обновя...

Е за това казвам, че акционерите ще я убият, защото те "натискат" да има много много продажби по този гаден начин...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея как да подкарам звука през телевизора когато ползвам air play през Apple TV?

Чува се само бъзкане :(

Иначе на говорителите на компа няма проблеми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ужас.. моя мак буук започна често на блокира.. вчера един път, днес пак..

Да пусна някаква програма за тест на хардуера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много разочарован от Маверикс-а. Лагва постоянно, прави разни мизерии, липсва ми снежния леопард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е стига, тъкмо се надъхвам зверски за един мак :(

Дано да не остана разочарован.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да си припомням малко решенията за бозата - рестарт ще оправи нещата. Все по-често ми се налага да ги правя, за да се нормализира положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хъм , аз не забелязвам грижи с Маверикс-а на моите машини. Единствено ме дразни малко по-бавното зареждане спрямо 10.8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен всичко върви нормално към момента.

Но наистина зарежда малко по-бавничко... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...