Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Mavericks 10.9 - Проблеми и Взаимопомощ


koksibg

Recommended Posts

И аз съм с Голд Мастер и ми излезна този и още един ъпдейт.Работи си добре и не виждам засега причина да го преинсталирам наново.Явно каквата и разлика да има след ъпдейта вече я няма :smile: .

Да питам: Като си вържа тела/таблета не го виждам като дивайс - демек не мога например да си влезна в папката на телефона със снимките/видеото. Как може да стане това?

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае как да го разреша този проблем? При недостиг на рам Мак-а почва да мисли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е проблем! Моя мак както си седи, процесора и рамта се пълнят на макс. Все едно атакуват сайт и се товаръ сървъра. Направих и чиста инсталация и мога да кажам че е абсолютно едно и също положението. Сега на 10.8 не съм чул перката или да ми цикли, като 10.9. То е ясно за какво го пуснаха безплатно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой който е с GM да каже дали ъпдейта на Mail.app му дойде и успя да го инсталира - при мен го няма в стора а когато го дръпнах ръчно ми каза, че не е съвместим?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И други хора с GM се оплакват от същия проблем. Защо не сложиш официалния релийз отгоре? Аз направих така и нямаше проблеми по инсталацията. А и го направих в деня на пускането, когато имаше милиони маймуни на клона...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След последния update се сблъсках с нещо, което не съм уверен дали е проблем или просто е промяна на начина на действие на OS. Когато реших да изчистя кошчето процеса е толкова дълъг, че отначало помислих, че машината заби. Поразмотах се и след известно време действието беше приключило и се успокоих. По-късно реших да изтрия три филма, около 30 -на GB. Затриването им от кошчето продължи повече от 40 мин.

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше за кратко грижи ама се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След последния update се сблъсках с нещо, което не съм уверен дали е проблем или просто е промяна на начина на действие на OS. Когато реших да изчистя кошчето процеса е толкова дълъг, че отначало помислих, че машината заби. Поразмотах се и след известно време действието беше приключило и се успокоих. По-късно реших да изтрия три филма, около 30 -на GB. Затриването им от кошчето продължи повече от 40 мин.

Някакви идеи?

Имал съм такива случки под всички ОС. Виж, в лог-овете имаш ли Locum…нещоси…crash.plist

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И други хора с GM се оплакват от същия проблем. Защо не сложиш официалния релийз отгоре? Аз направих така и нямаше проблеми по инсталацията. А и го направих в деня на пускането, когато имаше милиони маймуни на клона...

И други хора се оплакаха, явно ГМ е все пак различен, сложих отгоре официалната от стора и всичко е ок сега. Ъпдеитите дойдоха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такива случки под всички ОС. Виж, в лог-овете имаш ли Locum…нещоси…crash.plist

Погледнах, за съжаление няма. :(

Появява се следното съобщение, когато давам "Empty trash"

кликвам маркираното и...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехе :smile: В префренсес на файндър си настроил "емпти траш секюърли" ;) Бавно става, щото секюър емпти е записване на нули върху наличното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее… Добре, че се сетих.

:zany:

Не сещам да съм го маркирал аз, но… какво да кажа повече.

Благодаря ти сериозно, Alxx®!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой инсталирал ли е на Macbook Air 2GB RAM. По тежко ли ще работи в сравнение с OS X Lion или Mountain Lion?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ъпгрейднах моя MBA 2 GB RAM от Snow Leopard. Прави ми впечатление, че работи много по-добре отколкото планинския лъв. След зареждане на ОС-а има 880 MB свободни, при снежния - 1,35 GB. Ъпдейтвай спокойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за информацията! Веднага го пускам да се ъпдейтне и ще си напиша впечатлението :)

За съжаление, моя Air е старичък за новия OS X :(

… еми здраве да е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой може ли да ми помогне и да ми каже къде се намират сертификатите, които сафари използва? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сертификатите се намират в Keychain Access utility което се намира в Applications -> Utilities

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, когато влизам в електронното банкиране на Първа инвестиционна, доста често не ми го изкарва. Открих, че проблемът е в някакви Епълски сертификати, които изтривам ръчно именно от Keychain-a. Въпросът е, че като се минат 1-2 седмици и пак същия проблем. Защо се появяват автоматично и как да предотвратя това или поне как да ги настроя да ми отварят сайта? С Хроме няма такива проблеми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем с друга банка, когато го изтрия си работи. Не че нямам други браузари, но искам да си ползвам Сафарито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...