Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Mavericks 10.9 - Проблеми и Взаимопомощ


koksibg

Recommended Posts

От както се прибрах в БГ immesages спря да работи, не мога да пратя нито едно съобщение. Смених си номер с БГ, на телефона си работи ОК, на Мак-а не ще да откине? :biggrin:

FT работи.

Edit: Оправих си го - тайм зоун и датата трябва да се сетнат на настоящите иначе не може да се логне imessage. Или поне при мен беше така.

Редактирано от hidalgo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае дали има настройка, която да казва на ос-а, че избрания език за писане е само за определена програма. Т.е. като ползвам Сафари да пиша на латиница и след това като сменя примерно на Скайп, а там за последно съм писал на кирилца да ми пази настройката, а не да трябва отново да сменям от латиница на кирилица?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сетингс/кейборд/ и слагаш отметка на automaticlly swith нещо си

Дано ме разбра, но това е настройката, която търсиш.

mariankata ме изпревари

Редактирано от turieca
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази настройка е да, но е доста бавна...

Ако някъде си на ЕН и превключиш някъде където последно си на БГ, и веднага започнеш да пишеш първата буква е на ЕН, защото системата още не е превключила... :scratch::mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А при мен като сменя езика, примерно в Сафари на БГ, след това премина в скайп го сменя на US, но след това като мина отново в Сафари остава US и повече не се сменя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mavericks sucks!

Чесно казано ми писна от тази версия, пълна с бъгове, все повече заприличва на една друга ос, която като рестартираш и се оправя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно, бях я видял тази настройка преди да питам тука. Но изглежда съм нямал търпение и реших, че аз нещо бъркам и попитах! :biggrin:

Готино обаче е, че примерно на различните разговори в скайп ще ти смени клавиатурата според това, което си ползвал за последно в съответния разговор.

Нов въпрос - трия големи файлове от харда, които след това не се появяват в Trash. Това не е проблем, а по-скоро, че на харда не се освобождава място, а ми остава само 1GB!

В папката на акаунта нямам папка Trash, но не би трябвало от това да е проблема.

Също така нямам пуснат Time Machine, т.е. никакви back-up-и не трябва да прави.

Редактирано от iHustle
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи CleanMyMac примерно и виж, след като почистиш с него, ако се освободи място.

Отвори и кофата - някой път бъгва и не показва, че има нещо в нея, но като я отвориш си има файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност се оказа, че съм нямал права над Trash папката. Което е странно, защото аз съм админ на компютъра. Изглежда при някой ъпрейт нещо се е омазало. След като си дадох през терминала, всичко се показа в кошчето. Отървах се от 44GB файлове ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не..

отворил съм една мозила, mail.app и skype, като всичко е минимизирано, а съм само в мозила в гугъл и замунда и температурата е 92 градуса на процесора... Затворих замунда, и сега се нормализира на 55градуса.

А от време на време започва толкова да лагва, че трябва рестарт, и тогава се оправя...

Има още много да работят по OS X. Някои основни работи са недовършени...

Пример е iHustle, няма права над "Trash" с админ юзър. Или пък да си покажа и скрия файлове трябва да пиша команди в терминала. И други елементарни неща, за които трябва да търсиш алтернативи.

Не смятам, че трябва потребителя да се задълбава чак толкова до "права на папки/апп", команди и т.н.

Трябва да седнат сериозно на дупетата си и да направят нещо по-добро и по "user friendly".

И гадното принудително-задължаване да преминаваме към по-новите приложения и системи е направо отвратително, според мен дело на акционерите на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз се боря от няколко дни със "заспиването" на мака. Всичко по менютата е както трябва да бъде и след някой друг час нашето момче отново заспало... Не мога да го оставя през нощта да прави нещо, защото лог-аутва, тотална тъпня. Сега опитах с една команда през терминала и ще видим по-късно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монро, тази температура от флаш рекламките да е евентуално? Толкова ли държиш на тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От флаша е, но такива проблеми не съм имал на win 7. Съгласен съм, че флаша товари много процесора.

Арм, опитай с owly от app store

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флашът е експанзивен - подуши ли повечко рам, ела да видиш. По дефолт го забранявам на повечето сайтове и нямам грижи. Случаят с флаш не е точно проблем на маверикс, а по-скоро на мазните индийци. Отдавна мисля, че флаш трябва да отпадне(не само аз).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна си реших флаш проблемите с Click to Flash екстеншъна за Сафари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става :) Аз ползвам ghostery и adblock+ - чао реклами. С вградения в сафари мениджмънт кой екстенжън на кои сайтове да бръмчи, си реших всички проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AdBlock си е другият задължителен екстеншън и страничките стават едни чистички и безрекламни ...кеф :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tъпото само е, че и адблок и адблок+ не са напълно функционални за Сафари. Аз съм и с двете и някъде все още се появяват реклами, които когато съм с Хром не излизат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хром е дръвце. По - добре лисичката. Има един ADV за нея. Адблокърите са вид рекетьори, които пропускат рекламите на плащачи, докато при adv няма 6-5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа аз Хром не ползвам. Ползвах в началото докато не установих, че със Сафари живота на батерията ми се удължава поне с час и половина с моето ползване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако въпроса не е за тук. Новак съм в Mac OS и инсталирах кракнати Aperture и Final Cut Pro. Сега в AppStore ми излиза ъпдейт за Aperture-то?! Ще ме таксува ли цената на програмата ако дам ъпдейта и ако да - как да го разкарам от стора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да едитнеш едно файлче и няма да ти излизат ъпдейти повече. Потърси някъде из форума по таг "receipt" и ще излезе решението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз. Имам приложения инсталирани през стар акаунт. Сега иска него за да ъпдейтна. Може ли да го променя или единствения начин е да деинсталирам и инсталирам през моя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...