Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Mavericks 10.9 - Проблеми и Взаимопомощ


koksibg

Recommended Posts

Има ли някакъв начин след като съм правил документи на 10.9 (Маверикс) и с най-новия Pages.app, после същите документи да ги отворя на 10.8.5 с последната pages.app весия за 10.8.5?

В момента ми изписва, че ми е стар pages.app за документа и да изтегля новия, но новия е наличен за 10.9 :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

File / Export to / Word

И на другата машина отваряш с Pages

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че бях на 10.9 преди известно време и съм писал към 30 протокола докато съм бил на 10.9, и сега се върнах на 10.8.5, защото Маверикса ми е много бъгав и не мога да си използвам документите, трябва да пиша наново...

Много кофти, пак ми "набиват" Маверикса...

(Има един клип iDiots в темата за смях в говорилнята, който показва много точно политиката на Епъл срещу клиентите си)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си ги отвориш през iCloud и да си ги експортнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте

Опитвам се да си направя буут флашка на маверикс но ми излиза следната грешка

https://copy.com/HjkhnTQ2ix3a

Някой да си има идея как може да го оправя .Пробвах няколко пъти все едно и също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При стартиране като задържиш Options, не се ли появява Recovery дял? От там може да преинсталираш Mavericks.Нужна е интернет връзка, понеже се тегли наново.Ръководството, което съм постнал намери ли го?

п.п. има и програма за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема :) оказа се че флашката ми е прецакана взех си нова юсб3 и си я направих буут по обичайният начин с разкриване на файлове от "пакета".После пробвах и пробрамата коя си казал и тя бачка перф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, как мога да накарам МАК-а да се изключи нощем в 2ч?

OSX 10.9.1

Ако използвам вградената ф-ия, преди да се изгаси ме кара да потвърдя, и така се обезсмисля цялата функция. Аз ако трябва да потвърдя изключването в 2ч, направо ще си го изключвам сам без да пускам такава функция. На Планинския Лъв се изключваше направо без нужда от потвърждение.

Намирам програми само с таймери, които са на принципа "След 30мин, след час, след 2", аз искам 02:00 ч. да се изключи сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза това и после заспива. Предполагам че ако избера да се изключи ще е същото.

uvjl.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screen_Shot_2014_01_30_at_19_31_51.png

Понякога съм засичал и друг текст, пишеше, че мак-а е шернат и не можело да се изгаси... Май се получава ако гледам филм през АТВ, който филм е на мак-а.

Няма ли друга програма, външна, която да има такава функция ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да има, няма да стане. Шерингът блокира стенд-бай или гасене. Търси проблема при тебе, операционната си е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ако има програма, която да прави force shutdown?

На предната версия(Планинския лъв) нямах проблеми, и ми беше много полезно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Помагайте, моля!!! Реших да си инстална win7 чрез bootcamp на os x 10.9.1. Посочих в bootcamp-a колко GB да ми задели за Win7 (150GB от общо свободно 200GB) и по средата на създаването на партишъна bootcamp-a заби :).

И сега 100GB ми се губят :(. В disk utility има само един partition от 500GB със свободна памет 100GB.

Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 10.9.1 менюто на Boot Camp Assistant-a не е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Resize-ни партишъна в някакъв по - малък и после го върни в първоначалния размер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Disk Utility,трябва да го вижда.Форматирай го с него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, мерси за правилната насока!!!

При опит за resize на partition-a ми даде грешка "Couldn't modify partition map because file system verification failed".

На тази грешка Google ме посъветва:

-рестарт и комбинация Command ⌘-S

-въвеждаме "fsck -fy" enter (проверява и оправя грешки в дяла)

-"reboot"enter

Сега всички GB-ти са налични!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да те светна - бууткампът ти е забил, защото оставащото празно място е по - малко от 15% в диска. Нямам време да ти обясня всички зависимости, но направи бууткамп дяла не повече от 99ГБ(ако изхождаш от същата ситуация) и няма да имаш ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой подкара ли Parallels Desktop 8 на Mavericks? При мен крашва постоянно, и не иска да зареди Windows-a.

При мен се получи същият проблем и се наложи да сложа wmwere

Здравейте, от скоро ми прави впечатление, че в finder се баво много при обикновенно разглеждане на папки с файлове. Постоянно зависва при всяко листване на файловете. Случвало ли се е на друг? Вчера забелязах същият проблем и на мака на мой приятел...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с тази версия: Parallels Desktop - 9.0.24172.951362 и всичко работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен отдавна 9 версия работи добре, и да не отварям нова тема да попитам,

инсталирал съм WINDOWS XP, заради работата си работя с програма под DOS,

и два пъти ми дава грешка с дисковете. Досега мака е работил без проблем или вече

е слаб за такова натоварване. Мака е 2010 година.Май трябва да си купувам нов

Не съм наясно много с виртуалните машини, ако някой знае да каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...