Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Mavericks 10.9 - Проблеми и Взаимопомощ


koksibg

Recommended Posts

Проблема със Сафари го имат доста хора.Даже на 10.8.5 като качик версия 6,1 пак замръзваше. В интернет не намерих никакво решение и започнах да бъркам по настройките. Махнал съм отметката и от Preferences>Advanced>Stop plug-ins to save power. След тези чалъми Сафарито ми заработи нормално. Чакам и вашите мнения с проблема и дали се е оправил по този метод.

п.п. определено Apple подготвят актуализация, но не се знае кога ще е наличен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Reset Safari.

2.Дайте отметка на Disable Javascript от Develop.

3.Develop>Empty Caches.

4.Махнете отметка от Disable Javascript(Develop менюто).

5.Develop>Empty Caches.

Все още не ми е зациклил на мен. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

явно проблема при мен е някакъв странен. С Маверик съм, но никъде нямам ‘Install OS X 10.9′. Имаше го преди да я инсталирам, но сега този файл го нямам в папката /Applications. Като се опитам да го сваля от AppStore ми дава грешка. Първо ме уведомява, че вече съм ъпдейтнат, но ако искам мога да си сваля версията, но после ми дава грешка и ме кани да пробвам по-късно. Версията от торентите нещо не е читава. Някой някаква идея как да си сваля Маверик или от къде, за да мога да направя всичко останало?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Reset Safari.

2.Дайте отметка на Disable Javascript от Develop.

3.Develop>Empty Caches.

4.Махнете отметка от Disable Javascript(Develop менюто).

5.Develop>Empty Caches.

Все още не ми е зациклил на мен. :smile:

Определено има ефект, но не напълно. Забърза се малко, но все още забива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблем при мен има само с Trash. Показва ,че е празно даже и като има файлове в нeго. За да ги изтриеш трябва да отвориш кошчето и от там да ги изтриеш напълно. Иначе Empty Trash е неактивно.

При мен Trash-а е ОК и работи коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че и при мен не винаги го има това и не мога да се сетя защо и кога се получава. Подобно оплакване срещнах и в Apple форумите без да има решение на проблема засега. Възможно е обаче проблема да е и в мен самия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

imanev, какво искаш да направиш по точно? Аз след като изтеглих Mavericks-a си го копирах на външен хард. Винаги може да преиснталираш през Recovery дяла. Кофтито е, че цялата ОС се сваля отново и чакането е доста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблем при мен има само с Trash. Показва ,че е празно даже и като има файлове в нeго. За да ги изтриеш трябва да отвориш кошчето и от там да ги изтриеш напълно. Иначе Empty Trash е неактивно.

При мен след рестарт се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След чиста инсталация,Сафари забиваше нон стоп.Следвайки съветите на uomoto(за девелоп),сега е"стрела"-пфу,да не му е уроки :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

imanev, какво искаш да направиш по точно? Аз след като изтеглих Mavericks-a си го копирах на външен хард. Винаги може да преиснталираш през Recovery дяла. Кофтито е, че цялата ОС се сваля отново и чакането е доста.

Аз изтеглих Маверик, но не го записах, запази се в Апликешъна и от там го инсталирах. След това изчезна. Изтеглих го наново от торентите, но копието не беше коректно, нито мога да направя бут на флашка, нито дори тръгва да се инсталира или ъпдейтва.

Какво искам? Искам да инсталирам на чисто, т.к. от две години не съм сменял ОС и реших, че ще е добре да го направя наново. За сега само ъпдейтнах до Маверик, но не мога да го сложа на чисто. От Аппстора също не мога да сваля Маверика, т.к. ми дава някаква грешка и не тръгва да го сваля. Иска ми се ако мога от някъде да сваля коректно копие, което да го направя на бут флашка и да направя чиста инсталация на мака.

Ако някои може да даде някакъв линк, ще е супер.

П.П. тръгна да се сваля от АппСтора - благодаря на всички и най-вече на uomoto :-)

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом веднъж си го инсталирал,можеш да го направиш пак на чисто от рекавъри дяла,като преди това минеш през диск ютилити и форматираш!

Между другото-направих си USB boot,но при рестарт със задържане на Алт,не се появява!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple така са го измислили. Като помислиш реално, защо да ти седи ОС-та в апликейшън, като ти хаби 5Гб от прострнството? Логично е. ;)

На чисто, на мръсно всичко е едно и също. Хората го дават от 10.6.8 да се ъпдейтва до 10.9 без проблем. Варианта остава с Recovery дяла. Аз докато кача тази ОС в интернет ти ще си го преинсталирал 5 пъти, повярвай ми. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сложих върху планинския лъв който пък е върху оригиналния лъв - никакви от изброените проблеми дори работи по бързо от предните!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз така :) Работи супер , единствено зарежда и гаси малко по-бавно от 10.8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като закръглят другата година на ОС 11 Джони ще изплющи един интерфейс и нещата съвсем ще са еднакви между мобилната и десктопа, вервайте ми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Untitled.jpg

screen-shot-2013-10-06-at-4-08-11-pm.png

Тук не даваш Continue, а го изключваш и тогава с горната програмка.

Има и други варианти за правене на boot флашка, ама този изглежда най-лесен.

Бачка идеално!

u5e6uby4.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте а сега някой да каже някоя добра програмка за почистване за Mavericks преди използвах ONYX но сега вече не работи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам CleanMyMac - търка ня´кви работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също, но ползвах!

CleanMyMac е страхотно приложение, но сега не върви с тази версия на OS. Изкарали са CleanMyMac 2, за която отзивите са добри, но… все още мисля дали да я платя.

Ако някой има номерче ще бъда благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отварям лаптопа и гледам...

mrz143.jpg

Да не са почнали да ги раздават, или защото имам Pages в Purchases?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен го няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голден мастъра може и да е леко различен щом ми се появи това, което ме сръчква да сложа ли пак Маверикса отгоре....

screen-shot-2013-07-11-at-1-17-09-pm.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

24yvmma.png

DashboardClient ми взима много рам,защо ли? При OSX 10.8 нямах този проблем.

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...