Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Мои познати от корпоративния на Мобилтел ме информираха по въпроса за iphone 5 още миналата година да не си вземам 5-ца от тях, тъй като повече от половината им апарати са с проблеми. Сега за 5s чух същото нещо, дори и при малкото бройки, с които разполагат имат сериозен процент дефектни. Имайте си едно наум при покупка на субсидирани телефони, като че ли при тях проблемите са по-често срещани от свободните.

Вероятно са произведени специално за България и за Мтел. Отделна линия произвежда дефектни телефони за определени държави и оператори.

Я ми прати една от твоите цигари за коледа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Аз не коментирам нищо, нямам наблюдение по темата, споделям директно думите, които ми казаха. Нямам представа дали това е истоната и на какво се дължи, но служител на даден оператор (и то от корпоративния отдел) да ти каже да не купуваш от него е меко казано странно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някак си трябва да се отбележи, че за първи път излизат два модела на пазара. За хората с 5-ци, наистина ъпгрейда изглежда съмнителен - ползата е вероятно фючърсна заради 64 битовите приложения. За хората с по-стари модели си мислех, че една 5-ца е по-добър вариант вместо някой от новите модели (в зависимост от бюджета). И тази есен се клех, че няма да купувам нов телефон ама...

Сега обче взех на двтето 5ц и го разцъках и в добавка коментара на Alхx за множеството дефекти при този набързо скалъпен модел(5) - съм твърдо за новата линия. Определено върви гладко, не се налага изключване на 3г заради бъгове в телефонията, тъча реагира наистина различно (някой се изрази "по-мазно"). За трайността - ще видим в бъдеще.

А! Приложенията iWork & Life, които са фрии за новозакупени телефони наистина е ебаси гадният ход от страна на Apple - с прекрасен маркетинг както винаги...

Ще споделиш ли по- подробно инфо за цедката, че и аз в нея съм се огледал. Досега никой не казва нищо за нея.

Само ме притеснява минаването от 4.7 на 4 инча, но сигурно се свиква. Пък може и предимства да има ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика в качеството на субсидирани или несубсидурани телефони, всичко минава на една поточна линия и след това се преразпределя. Просто операторските телефони се заключват по imei в системата на apple, а не предварително с някакъв софтуер, че да трябва да се произвеждат отделно. Който разбира от производство знае, че един продукт ако се пусне на две поточни линии излиза по-скъпо, отколкото на една. Отделно примери с дефектирали ФО телефони от Apple Store колкото искаш, както и такива закупени от оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как тогава си обясняваш неволите на абонатите на някой на оператор, след като знаеме, че тези устройства се изработват и сглобяват на 100% от роботи и жълтия фактор (човешкия фактор) няма голямо значение. Това не става, защото китаец набройкал колежката, а тя не му пуснала на работното място, та той бил силно разочарован, от там - небрежен и от там - ти държиш в ръцете си епълски боклук. Прав е колегата, че давайки 1500 лв за артикул, чиято средна цена за всички производители на пазара е повече от два пъти надолу, трябва да очакваш да е супер, а не да се страхуваш да не би туку що да си продал предишния модел, който е бил отличен и си се сдобил с боклук и ходене по мъките.

Истината е, че като докарат дефектна пратка, вътре по-голямата част от телефоните са дефектни и тъй като искаш подмяна веднага, а не след 6 месеца, когато ще заредят новата пратка в Мтел или Глобул, шанса да минеш по трасето няколко пъти е огромен и повече от реален. Затова е по-добре да се купува ФО, защото измекярите, които ги внасят с куфари и по други подобни начини, внасят по малко и като свършат го правят пак, т.е. шанса да налетиш на една партида е много по-малък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже стана въпрос за камерата на 5S и колко по-добра е от тази на 5-цата, направих две снимки за сравнение:

iPhone 5

79ce8b8b_o.jpeg

iPhone 5 HDR

8fa3fb13_o.jpeg

iPhone 5S

ecb69b34_o.jpeg

iPhone 5S HDR

c6ddf280_o.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много странно е как при нормалната снимка на 5s има лек motion blur, a при HDR-a няма :smile:

Иначе 5s-a има по-малко шум и повече детайл (в HDR кадъра).

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камерата я хвалят за тъмни снимки?!Хайде качете малко такива да преценим:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се виждат малко преекспонирани цветовете при 5S, както и липса на детайлност извън фокуса, за разлика от петицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

zu7eqame.jpg

Ето без светкавица ,с осветление от стаята в 20.20ч.

ybate3an.jpg

Редактирано от miro1972
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камерата я хвалят за тъмни снимки?!Хайде качете малко такива да преценим :smile:

За да прецениш, трябва един и същи кадър да бъде сниман с различни модели.

Не знам колко човека държат в джобовете си по една 5-ца и един 5S, но аз ще ти покажа една друга алтернатива.

Един и същи кадър с 5S и Sony Xperia Z1 - характеристиките и на двата може да ги види всеки, затова няма да се разпростирам много.

DSC_0024.JPGIMG_0039.JPG

В ляво е Сони, а в дясно е S5.

Автоматичен режим и автоматична светкавица.

DSC_0023.JPG

IMG_0040.JPG

Отгоре Сони, отдолу 5S.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам при двата е светнала светкавицата. Можеш ли да качиш със спряна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, ей сега ще повторя кадъра без светкавица.

DSC_0025.JPGIMG_0041.JPG

Ляво Сони, дясно 5S.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

------------------5s----------------------------------5------------------

515992038395f8f4.jpg bfaa4ecb9ba56040.jpg

5c5e7ecb4873adc5.jpg 62f925313e14f227.jpg

С програмката Night Modes (фокусът е в/у къщата в средата)

54029a769943c5b7.jpg 9bd7233c135dd104.jpg

Без светкавица

36d18466846dbf20.jpg 57d9e99a18c2df5a.jpg

Със светкавица (автоматичен фокус и мерене)

3f7a02e9acf97101.jpg 870e0d9784de335f.jpg

2f023dd0921c1ef2.jpg b8950fd66401ce38.jpg

8bbdf0d328924479.jpg 56ea75dd8b8043ca.jpg

Не знам какво очаквате. Това, че Епъл казва по-добри снимки в ниска осветеност, не значи че 5s e с качеството на DSLR или безогледалка... Реално блендата е само 1/3 stop по-отворена. За непросветените 1 full stop е равен на двойно повече светлина, която отива към сензора => по-бърза скорост на затвора, по-малко замазани снимки или най-общо казано - по-голяма светлочувствителност. При iPhone 5s спрямо 5, промените са по-скоро софтуерни, използва се А7 чипа, за да обработи по-бързо повече информация. Нивото на шум що се отнася до изходен .jpeg файл може изцяло да се манипулира софтуерно. Като Епъл си пипнат леко алгоритмите и снимките излизат с по-малко шум, това не означава, че коренно са променили камерата (оптиката) в телефона. Голямата разлика в 5 и 5s e в светкавицата и е разбира се в полза на втория. Цветовете са по-реални така да се каже. А иначе от опит мога да кажа, че е направо ужасно да гледаш към нея, докато те снимат. На третата снимка вече почвам да ослепявам временно...

И още нещо, в 5s e направена една крачка назад спрямо скоростта на снимане. При 5 най-бавната е 1 сек, а при 5s - 0,5. Затова горе на снимките правени с Night modes, кадърът от 5 е доста по-светъл (или по-точно - двойно по-светъл).

Повече инфо за блендата: http://en.wikipedia.org/wiki/F-number ; http://en.wikipedia....i/Aperture_stop

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях споменал преди време че се чува разлепянето на дисплея, като се натисне само в дясно близко до борда над слота за сим картата. Не доста леко и нищо обезпокоително.

Днес се разхлопа целият и при малко по-силно натискане в центъра на дисплея, от дясно и от долу се чува яко хлопане и бих казал дразни много. Доста сериозен дефект и дисплеят е това, което най-често пипам и гледам. Тук iPhone бих казал нямат равни, но този нещо куц излезе. Ще го залепя с тиксо да не би да падне, знам ли. А при малко по силно натискане дори стъклото размазва дисплеят. Да видим какво ще излезе.

Бройката е хамериканска A1533 64GB от тези с доброто качество на фокскон :D

@Alxx това с фокуса доколкото разбрах може да е някакъв дефект при 5s. Скоро четох за някакви оплаквания от уж фотографи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черната 5S-ка е със същия проблем, в горната дясна част, целия ъгъл при нлек натиск потъва и изглежда като отлепен. Вярно, че претърпя леко изпускане, но 5-цата съм я изпускал няколко пъти на този ръб и такъв проблем не е имало.

ПП. Относно снимките, разлика почти ненамирам, за това и качих горните снимки за сравнение. Тези дни ще кача и нощни снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята 5s-ка няма въпросното потъване при натиск. Още не съм го изпускал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с новата ми циганийка - 5s 16GB Gold. :afraid: Само не ми се смейте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Със здраве да си я ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя еднодневното ми впечатление от 5s. "Лелеее колко е жълт. Като фолк дива съм с него ама сам съм си виновен. Шегувам се" :tooth: Добре се държи иначе, без лаг, нямам "проблема" с набирането и зависването. Не забелязвам разлика в намирането на WiFi мрежи. Батерията според мен се представя една идея по-добре от на 5-цата. Power бутона естествено ми хлопа, за успокоение на всички. Home бутона е по твърд, но не бих казал, че е по-неудобен. Пръстовия отпечатък работи много добре. Опитвах с палец и го въртя всякак - работи идеално (а моите кебабпчета са доста дебели). Естествено останалите пръсти не ги разпознава. Опитвах и 2 пръста (палец и показалец) да ги запаметя под един отпечатък и естествено мога да го отключвам и с двата пръста, което ме изуми. Единствения недостатък за момента е, че се чува някак си по тихо и глухо в слушалката в сравнение с 5-цата. Гласа отсреща е леко глух и по-неясен. Знам, че от модел до модел си има разлика, а аз сравнявам 5 с 5s, но това е което ми направи впечатление. В един от първите споделени отзиви колегата беше споделил обратното, че звука на 5s e по-ясен и силен от на 5, но това би могло да се дължи на факта, че слушалката на 5-цата му била пълна с боклуци, дано да е така. :( Надявам се да не съм попаднал на куца бройка и всички да са така. Говоря за лека, но есезаема разлика и превъзходство на 5-цата, а не за огромна. Преди време бях чел мнение някъде, че на новите телефони самата мембрана на слушалката е леко вдървена в началото и след време се отпуска и се оправя звука, един вид става по-ясен и силен, но това не ми звучи много правдободобно (все едно да просвирваш слушалки и да се засилят след седмица), но дано греша и след време 5s достигне висотите на 5. И двата телефона ще са си в мен тъй, че ще имам ежедневно наблюдение. Нека ако някой имам база за сравнение да сподели. Надявам се, че не съм досадил с мнението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се запаметяват повече пръсти, така че това не го разбрах. Аз ползвам три двата палеца и показалеца на дясната ръка. :)

Вече не ми липсва slide to unlock

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@niksan76 - Честито!

Не забелязваш ли лаг при анимациите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека и други да се изкажат за звука, но аз съм на коренно противоположно мнение. Или на мен ми се струва и като всяко ново нещо е по добро, като с измитата кола - върви повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит с 5s от неделя е, че телефона е наистина супер. С Мтел съм, набира всеки път ( през повечето време е на Е, не на 3G ), чува се чудесно. Може би имам няколко пъти в който не ми засича пръста като хората. Относно РАМ паметта, до тук не съм установил лагове или липса на памет. Дори забравям да ги спирам, което при предишния ми iPhone 4 беше наложително доста често. Сега дори се учудвам като се сетя, че има пуснати приложения от предишния ден.

Лично за мен, телефона е Супер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли опит със сервизните статуси в сайта на мтел за проверка на сервизни поръчки? Оставих моя с разлепен екран и сега виждам нещо, което не ми харесва (дано не съм прав) :(

Тип: Ремонт

Статус: Сервизирането е извършено. Устройството скоро ще бъде изпратено в магазин или офис

Детайли на устройството

Производител: Apple iPhone

Модел: iPhone 5S 16GB

IMEI: [removed for privacy reasons]

Сервизна информация

Сервизен статус: Не е поправен

Статус на гаранцията: Устройството е в гаранция

Доколкото разбирам, нито е "поправен", нито е заменен, прав ли съм? :(

Редактирано от creepbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...