Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

А аз не съм ли всеки?!? Ти можеш, аз не мога така ли?!? Как този, към който се обърнах не се обади, винаги госпожиците адвокати бе;)Не налагам мнение, но се грижа и друг да не го прави!

Обърни си внимание на правописа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Аз не разбирам какви са тия спорове и полемики. Изказах мнение и държа на него. Това, че съветвам хората с 5-ци да не ъпгрейдват, освен ако не се чудят какво да си правят парите, какво ти пречи не разбирам? Аз не оплювам 5s, ползвам си го с кеф. Но по същия начин си ползвах и 5-цата. Най-голямата разлика е в камерата - slow mo и burst mode. За пореден път ще напиша - засега е това положението. Ще видим след месец-два, като излязат ъпдейтите за iOS, какво ще се промени. Какви са тия глупости "нашата дума срещу неговата", "неговата срещу маркетинга".. За какво ми е да лъжа? Защото аз така ги разбирам тези приказки. И видео направих за някакъв вид пример. Защо ли изобщо се хабя.. Пишете си колко е уникален телефона, всички на друго мнение да си го спестят. Аз всъщност така и не видях едно конструктивно мнение, защо на някой телефона му се вижда 2 пъти по-бърз.

Относно пауър бутона - и при мен леко се мърда и дрънка, като се разклати, но така ми беше и 5-цата като беше нова. Сега може би е леко потънал надолу или са се наслоили гадни нещица и е стабилен.

Не знам дали някой го е споменал, но има още една разлика във външния вид на телефона спрямо 5 - mute switch-a е леко по-малък.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен все още ми е интересно дали 5 и 5s ще се държат еднакво със спрян Reduce Motion, ама нейсе. Явно ще трябва да помоля някой колега на работа да направя 1 сравнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз всъщност така и не видях едно конструктивно мнение, защо на някой телефона му се вижда 2 пъти по-бърз.

И аз не видях ни едно от твоите последни мнения да е конструктивно, за съжаление. Видео клипа ти по-горе не струва за нищо, защото никой не тества така, грубо казано.

5s е по-добър във всичко, което аз си спомням, че съм преглеждал. По-бърз е и в намиране на WiFi мрежи, но това не е критерий, че трябва да си смениш единият за друг срещу голяма сума пари, ще изчакам 1 секунда повече и няма да се свърши светът с това.

Защо на някой му се вижда по-бърз - защото го използва, а не си цъка по иконките за смешни доводи, че виждаш ли единият бил 0.5 секунди по-бърз, без значение е, не са 2 минути и на всеки му е ясно, че тази разлика не прави тягосно чакането при стартиране на приложения.

Понякога играя игри и 5s е поне 2 пъти по-мощен и е първият iPhone, който аз виждам и да няма лаг, в тежки и оптимизирани игра няма никакъв лаг, където iPhone 5 умира на секундата и видимо се мъчи много и не е напълно конфортна играта с iPhone 5, никак дори, обаче това не е критерий и не мога да кажа, че хайде всички да го купуваме, защото iPhone 5s е 3 пъти по-мощен. Вярвам ме разбираш, би объркало много хора.

Ако желаеш да се убедиш в бързината - има бенчмаркове. Защо? Защото обикновено над 80% от хорате не могат да открият разлика дори между iPhone 4 и iPhone 5, никаква, дори дисплеят не им прави впечатление. И двата са добри, цъкаш си и си вършат прекрасно работата. Така е и при iPhone 5 vs 5s. Ако ти желаеш да си напълно убеден, както те посъветвах започвай с бенчове или пък тествай приложения оптимизирани за 64б. и ако пак не откриеш разлика проблема си е в теб. Поне за 1 знам, че се ускори в използването си поне 2 пъти, заслужава ли си покупката на 5s поради това - не разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най - важният момент в цялата работа е, като цъкаш да изпитваш кеф. Иначе за какво е цялата работа? Бързина? Производителност? На кой му пука бре? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам съвсем ламерски, някой ще ми обясни ли как дължината на машинната дума ще промени скоростта на джаджата? Новият телефон с 4+ гиги рам ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhoneman нали требе 16 гиги и окта-деци-коре да е модйерну, нищУ не разбираш :tooth:

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhoneman, съгласен съм. Никъде не съм казвал, че видеото доказва нещо. Просто е един пример. Много ти е заядлив тона и не виждам с какво ти помага това. И както вече писах - няма възможност да се тестват рамо до рамо в работа с приложения и игри. Който може, да направи бе. Аз скалъпих набързо едно видео да се види какво горе-долу е положението. Бенчове има, там 5s избухва. Важното е на практика как е. В игрите е по-бърз, но в останалите приложения засега не е това, което се очаква. Спирам да пиша по темата. Бях решил още вчера след като писах коментара след видеото, но сега видях, че шамана много напира да му отговоря и го направих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно никой не прочете написаното в скобите. Не беше целта да се "ядеме"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам съвсем ламерски, някой ще ми обясни ли как дължината на машинната дума ще промени скоростта на джаджата? Новият телефон с 4+ гиги рам ли е?

Двете неща не са толкова директно свързани, колкото изглежда.

Най-общо казано РАМ-та има значение за броя приложения, които работят едновременно в средата на OS-a. Тъй като настолните операционни системи имат т.нар. мултитаскинг в реално време, за тях количеството РАМ памет е от изключително значение за бързината и ефективността при едновременната работа на всички приложения (те неминуемо стават по-големи с прогреса на технологиите и изискванията на потребителите за качество и приятелски интерфейс). Тъй като при мобилните операционни системи все още няма мултитаскинг в реално време (въпреки че при Андроид има опити за това, но все още доста ограничени), не се и налага да имат повече РАМ памет. В момента, в който разработчиците на мобилни OS решат да позволят "истински" мултитаскинг, автоматично ще има необходимост от огромни количества РАМ в телефоните и таблетите. При Apple към момента проблема с РАМ-та не съществува, тъй като реално iOS няма мултитаскинг във вида според дефиницията на термина.

А сега относно големината на адресите, които процесорът може да обработва и тяхното значение. Представи си, че имаш разстояние от 10 метра и ходиш с крачка от 1 метър, а аз с крачка от 2 метра. Кой ще стигне по-бързо от началната до крайната точка? Аз. Представи си сега, че разстоянието от 10 метра не е права отсечка, а е начупена на зиг-заг линия като всяка отсечка от нея е от по 1 метър. Тогава кой от двама ни би стигнал по-бързо от точка А до точка Б? Това е и отговора на впечатленията на Dreamcatcher, че няма реална разлика в бързината на iPhone 5 и iPhone 5S - приложенията не са оптимизирани за 64-битова операционна система, а тези които са (приложенията на Apple) наистина работят по-бързо, но за човек не е голяма разликата, защото така или иначе те не изискват голяма изчислителна мощ.

Примерите са съвсем битови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерът е идеален ;)

П.П. Това с четирите гб рам, къде го четете? Няма минимум рам за 64бит в мобилна ОС. Трябва малко по - задълбочено да прочетете по темата + изискванията и разликите между CISC/RISC процесорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно,но в diagnostic често се вижда надпис Low memory!Това от какво е?Недостик на памет или друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та значи с малко повече рам Low memory изчезва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип да. Но това че в някакво third party приложение ти пише, че имаш ниско ниво на свободна памет не означава, че устройството ти ще блокира или ще работи по-бавно. Просто този, който е писал приложението е решил, че например 100мб свободен РАМ е твърде малко и затова приложението ти изписва Low memory. Това е при положение, че говориш за iPhone-a от профила си. Ако всичко е наред би трябвало ОС да освободи достатъчно РАМ от заетата, за да може да работи нормално. С постоянно увеличаващия се размер на приложенията, при iPhone 4 например, ОС-а много по-трудно се справя с "почистване" на РАМ паметта, тъй като всяко приложение си има минимални нужди и в един момент стават твърде много каквото и да прави ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лоу мемори може да изпише на всяко у-во, ако отвориш прекалено много неща.

П.П. Не ги пише приложението - лоу мемори логът е юзър/мобайл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай,опасенията low memory за 64б при 5S с 1ГБ рам нe са ли основателни?!Както сега при четворката се случва много често:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както с всяко нещо - принципно е възможно. Но все още приложенията са 32 битови, така че не би следвало да се случва. Догодина ако пуснат 6-ца пак с 1гб РАМ, тогава вече трябва да внедрим някого да разкрие какви магии правят в Купертино. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато правиш софтуера и хардуера е това положението-много по-изпипан продукт с по-добра производителност.

Apple са царе в тази си работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искал да попитам някой от форума дали знае 5s 64GB от Мтел, кога ще започне да се предлага в България. Имат цени за телефона, но никой от мтел (оператор, служител, онлайн сътрудник, познат в офис) не знае кога ще ги има налични за продажба??? Все пак някой може да има познати на по-високо ниво в Мтел от мен и си мисля, че не съм единствения в Бг, който иска по-голям тел от 16GB. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа утре.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай преходно мнение!

Супер, благодаря, ще съм ти задължен! Защото един приятел ще се прибира от Лондон след две седмици и ако нещо да го хвана него. На мен акъла не ми го побира как една фирма която продава телефони, не могат да си ориентират клиентите за най-скъпата им покупка в момента???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото и те не знаят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е просто обяснението, МТел не ги броят за живи от Ейпъл и след като и те ( Ейпъл ) имат проблем с наличностите - МТел в България е последната дупка на кавала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...