Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Ама така е. Няма ново устройство , има фейслифт. Но кога е било по-различно. Едно и също всяка година. Нима така не се говереше и за прехода 4-4с. И после доста хора се убедиха в ползата от ъпгрейда, а някои не :). Факт е че ако имаш на кой да дадеш старото ( демек жена ми) ъпгрейда си струва. Аз не съжалявам. И да дано е по-здрав. Щото утре 5-цата заминава за сервиз заради все по-рядко хващащия пауър бутон. (Въпреки че Людмил мисли, че е от софта). Вече и на чист рестор без сим карта и каквито и да е програми го прави. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Тук не е точно така. S моделите са обикновенно по - сериозен от хардуерна точка ъпгрейд, защото при същия дизайн, трябва да впечатлят с нещо. С 5S може да не им се получава много на пръв поглед, но крачката към унификация десктоп-мобилни е направена. 64бит...

П.П. С 5S ще стане като с 3GS - ще си покаже истинския потенциал в iOS8. 3GS/iOS 3.x.x не беше нищо особенно, докато при 4.х.х и нагоре, "лъсна" на какво е способен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен. Точно така е, Маверикс все повече прилича на телефона ми :). С телефона на ОС. Те и Майкрософт се опитват :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алекс донякъде си прав признавам. Обаче ще мине година още докато излезе iOS 8 и докато всички приложения се оптимизират за 64 битовия процесор на 5S. А дотогава вече ще е излязъл 6. И 5s пак ще е на втори план.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка "фйешън пич съм" - да. Говорех за потенциал и приложимост в ежедневието - бенчовете(и реалните тестове) на 3GS/4.2.1 например, млатеха четворката по някои параметри. За несъществуващата "конкуренция" - да не говорим. Току - що разцъках 3GS-a на жена ми и усещането не е по - различно от това през 2011-та в началото - чудесна машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те напълно :smile: Аз не съм от "фйешън пичовете". Сега ще ме накараш да взема и аз 4-ворката на жената дето и я подарих (щото си купих 5-тица) и да я поразцъкам , че взе да ми липсва. :p

Редактирано от aserrr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз като подарих на жената петицата, Нокийка ли да взема ;) Дали си заслужава 5s или не, е въпрос на избор. Всеки сам може да прецени а и поговорката за "гроздето е кисело" също ще изиграе роля в отделни случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нек'ва носталгия прозира тука...Вадя и аз старците от шкафа и фърлям 5-цата! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Струва ли си наистина камерата на 5s, защото вчера една сапунерка 3та версия сложи 5цата ми в малкия си джоб.

Толкова ъпгрейди и накрая снимките в по-тъмни помещения са като VGA

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимките може да са много по-добри, но сравнение с 5. Какво е качеството им в сравнение с другите устройства на пазара?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но аз като хванах 5S и се преродих. При положение, че бях с 4S. Мислех си, че няма да усещам много "новото", защото iOS е същия, външният вид също, изработка също, НО не е така. Сякаш хванах нещо изцяло ново. За бързина да не говорим, разликата е осъзаема, все пак не идвам от 5-ца. Всичко работи страшно. Забелязах на места лек лаг, но това ще се изчисти с времето. Дори като пробвах слушалките и се изумих в разликата. Все се чудех дали да ги купя, но реших да изчакам новото телефонче и си кретах със старите слушалки. Като дизайн всичко е както винаги - висота, висота, висота ... Само не ми харесва, че е по-лек от 4S-а, но това, че е по-тънък е страхотно. Въобще не го усещам в джЕба :D.

Цветът е Space Grey и е много стилен. Да, петицата (черната) май е малко по-добре, но на живо Space-а е идеален!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алуминия при новия и 5-цата не е ли еднакъв? Въобще материалите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на белия ли ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камерата на 5S продължава да ме изненадва доста приятно.

8b7c9400289ee47c.jpg

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кожедерите от мтел решиха да ми да го дадат, та по този повод днес и аз се сдобих с 5s-ка. Като в една от рекламите на самсунг реших да взема бял, да си личи, че съм ъпдейтнал :))) пъви впечатления:

- доста е бърз, сравнение с 5-цата няма да усетите чак такава разлика, освен при сериозно натоварване. Едновременно свалях ъпдейт, 10тина приложения, прескачах от приложение в приложение и дори не лагна, даже снимах и слоу моу през това време, каето е доста тарикатско, ако на някой му се занимава де. За мен беше първото снимане на видео от 3 години насам.

- снимките са перфектни, но и на 5 си бяха идеални. Четох горе за коментари от снимки със сапунерката, един 3гс прави по-добри снимки от нея. Преди месец се метнахме до рилския манастир (много готино място) и една приятелка беше със с3, снимахме едни и същи неща, нейните снимки бяха като от сони ериксон с камера приставка. Половината размазани, другите прекалено осветени, трети тъмни и т.н.. Като цяло много зле.

- сензора за отпечатъци за момента бачка супер, доста е удобен, друг е въпросът дали ще бъде издражлив.

- по-горе видях коментар за безплатните iwork и ilife, свалят се при първото влизане в стора, а след това се запазват в закупените Ви Приложения ИИИ може да се свалят и през другите Ви устройства. В момента ги свалям на пада.

За ъпдейт от 5ца, всеки ще си прецени сам, аз минах, защото ми изтича договора и преподписах, иначе най-вероятно за момента щях да пропусна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера разбрах, че това 5s ти брои крачките :liar:

Днес го пробвах в реално време и ми кълве всичките крачки до последната :tooth: , яко е, вече ни описаха и крачките. Дори, ако си ходя нормално не мога да го излъжа, точно на момента ми хваща крачката.

Използвах Pedometer++ щот най ми хареса от всичките безплатни, които прегледах. Не е зле и поне това приложение изглежда пази регистър и за повече от 7 дни, има глобусче на иконата и може да се актуализира в бекграунд, което не съм го пробвал.

2t9w.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес инсталирах няколко такива приложения. Хубавото е, че тази информация се пази някъде и за предишните дни, т.е. като се пусне някоя от тези програми, тя вече има статистика, откакто е използван телефона.

Като го разклатиш обаче отброява 5-7 крачки..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих едно бързо видео как изглеждат нещата м/у 5 и 5s рамо до рамо. В момента е това. Дали след 5 месеца ще е другояче, не знам... Пропуснах само камерите да пусна, но няма особено значение. Времето на стартиране и фокусиране е еднакво.

Sent from my iBrain using iFingers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама я направи сравнението със спрян Reduce Motion. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грях е да казвате, че няма голяма разлика. Аз по-добро устройство не съм имал досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...