Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Аз катo пипнах 5C усетих разлика от 5, камо ли 5S.Тъпо е да се казва, че няма разлика. То само като седнеш пред мак от 2010 и 2011 се усеща удоволствието от новото. Така, че разлика винаги има, дори тя да е минимална. Тук не говоря за скоростта на отваряне на приложения.Това не е фактор! Ако мерим бързината, то iPhone 2 се изключва най-бързо от всички модели... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Малко е трудно да се направи видео на сравнение с работа в приложения side by side, поне още един чифт ръце ще ми трябва. Грях или не, мисля си че много хора се връзват на маркетинговите трикове на Епъл и се самонавиват повече от необходимото. На едни 5с им се струва 2 пъти по-бърз от 5, на други 5s им се струва 4 пъти по-бърз.. Аз лично не виждам осезаема разлика. Говоря за работата с приложения. Ако си свърша нещо на 5 за 40 сек., то на 5s разликата ще бъде в границата на 1-2 сек по-малко.

Калич, при компютрите разбира се, че има разлика.. И аз очаквах да има в новия телефон, така както беше разликата от 3г на 3гс и от 4 към 4с, но просто тази разлика не се чувства така - поне за момента. Със сигурност, когато iOS 8 излезе, 5s ще се държи доста по-добре от 5, но при всички генерации е така.. А и тогава ще излезе iPhone 6, който определено ще има повече нововъведения и ще е пак 2 пъти по-бърз от 5s.

Аз съветвам всички, които са с 5, и смятат да го продават, за да ъпгрейднат, просто да не го правят. Не си заслужава, ако така са поставени нещата и никой тук не може да го отрече, колкото и да се самонавива.

Sent from my iBrain using iFingers

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Факт, и аз не усещам бързината при нормалната ежедневна употреба спрямо петицата. :). Ако това е основния критерий за смяна, определено не си струва. Но не е само това, според мен. Донякъде чисто черния пет повече ме кефеше като дизайн, не че този е лош. Трябва обаче тепърва да се докаже. Ако са оправили разни уж дребни проблеми като лющене на оксидация, проблем с пауър бутона ( разбирам сега не съм единствен, в Ментел бяха доста добре запознати с проблема :) ) и разни други, може и да си струва. Иначе то е казвано много пъти, ъпгрейда през поколение е по-разумен, разбира се, що се касае до средства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.

Аз съветвам всички, които са с 5, и смятат да го продават, за да ъпгрейднат, просто да не го правят. Не си заслужава, ако така са поставени нещата и никой тук не може да го отрече, колкото и да се самонавива.

Sent from my iBrain using iFingers

Може и така да е, но кой си ти (дано не ти прозвучи грубо), че да даваш подобни съвети?! На маркетинга да не вярват хората а на теб ли?! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като казахте пауър бутона, на двете 5s-ки им трака бутона при разклащане на телефона, което е доста досадно, добре че 5-цата не го прави, но пък тя ще ходи в сервиз съвсем скоро за подмяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно до сега съм имал късмет. Това щом е още от 4-ките, толкова пък да не намерят начин да го отстранят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моята петица бутона се клатушка и трака а е нова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И нещо друго трака там лещите май но като задържа бутона става по малко демек и той трака, пък за клатенето се вижда :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 5-цата ми не се клати бутона изобщо, на 5S е като китайска реплика - клати се, трака и само дето не пее. Освен това...

Моят 5S имаше "фабрични" драскотини по стъклото пред дисплея - 2 бр. много тънки и се виждат само на изключен екран и под специфичен ъгъл на изкуствено осветление. С нокът не се усещат, но са там - знам, че ги има и ме вадят от равновесие. Има ги още откак свалих защитното фолио, телефонът си беше запечатан, не е рефърбишд или излаган по витрини. 16GB Space Grey купен от Мтел на 25.10.

Някой да има като мен "фабрични" драскотини по стъклото пред дисплея?

Редактирано от creepbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И нещо друго трака там лещите май но като задържа бутона става по малко демек и той трака, пък за клатенето се вижда :smile:

Не, че нещо, но ако лещите ти тракаха нямаше да можеш и една снимка на фокус да направиш.

ПП. В мойте ръце черната 5s-ка също изглежда като китайска реплика в сравнение с 5-цата. Белият е някакси по-красив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но кой си ти (дано не ти прозвучи грубо), че да даваш подобни съвети?! На маркетинга да не вярват хората а на теб ли?! ;)

Еееее, защо така? Човека изказва мнение, предполагам с нагласата, че може някому да свърши работа. Аз, когато имам дилема и харесам решение, което някой предлага чета какво и кога е писал и така си правя извод дали е достатъчно достоверно и сериозно, т.е. дали мога да разчитам на написаното. Предполагам с всички е така, нека всеки сам да си направи изводите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така? Нали и аз това казвам! Нека всеки сам прецени ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Калич, при компютрите разбира се, че има разлика.. И аз очаквах да има в новия телефон, така както беше разликата от 3г на 3гс и от 4 към 4с, но просто тази разлика не се чувства така - поне за момента. Със сигурност, когато iOS 8 излезе, 5s ще се държи доста по-добре от 5, но при всички генерации е така.. А и тогава ще излезе iPhone 6, който определено ще има повече нововъведения и ще е пак 2 пъти по-бърз от 5s.

Виж сега, аз никъде не съм казал, че има кой знае каква разлика между 5 и 5s, тъй като предишния ми телефон беше iPhone 4. Това, което ти написах, беше да направиш сравнението с включени анимации. С тоя Reduce Motion сигурно и между 4s и 5s разликата ще е малка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така? Нали и аз това казвам! Нека всеки сам прецени ;)

Като си го купи и изпробва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм го купил, Колето го е купил и двамата твърдим, че не е прав ;) Нашите думи срещу неговите, срещу маркетинга??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз може би ще си го купя,но това е друг въпрос;)Разчитаме на тези, които са си го купили да споделят позитиви и негативи;)Аз чакам да качите снимки на слаба светлина,на тъмно също;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм го купил, Колето го е купил и двамата твърдим, че не е прав ;) Нашите думи срещу неговите, срещу маркетинга??

Това имам предвид.

Твоето мнение, както и на другите колеги е важно за мен, а не това на "маркетинга" - на тях им се плаща за това, следователно това, което казват е "друга бира". Мисля, че ме разбираш прекрасно ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е невероятен, струва си всеки лев. Тествам още и до няколко дена ще пиша.

Само ще помоля наякой, който е ползвал функцията на камерата SLO-MO, да каже как точно се прави кратък забавен момент от видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като направиш видеото ,можеш да избираш кой точно момент да е slo-mo от лентата с "чертички" над самото видео

ypamu7y6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе уж пробвах, ама не ставаше. Сега се получи де*а. Дебели ми пръстите малко. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Shaman

Това е форум и всеки може да си изказва мнението. Това "ти кой си........." Е повече от излишно.

Спокойно може да кажеш- не е така защото............

А не "ти кой си"

И кво значение има кой кой е. Човек е изказал си мнението.

Ти като част от тима не означава че твойто мнение е най правилно.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...