Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ръчен backup на iPhone


mupo

Recommended Posts

изтривам ги през DiskAid и двата файла . единствата папка която остава е AddresBook . след пълен ресет , не си създава сам двата файла . когато ги няма файловете не отваря тел. от иконата . когато сложа старите от 3.1.3 им дам права 0755 , отваря тел. не показва никакви контакти ( въпреки че са вътре) и не позволява да се напише нов контакт . започва да изпълня функцията по създаване но не я довършва

---------- Поста е добавен в 09:43 ---------- Предишният пост е бил в 09:40 ----------

val1, изкарай си пак двата файла на компютъра, създай си един контакт по избор и чак тогава замести (не изтриваш) двата файла.

не става , пробвах

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости, не може да не става. Провери правата на двата телефона и ги оправи спрямо работещият. След това правиш каквото ти казах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уфф, трябва ли да се напише всичко вместо сами да се досетите?

Синхронизирай контактите си от 3GS-а с Address Book-а на Mac OS, след това синхронизирай контактите си от компютъра към iPhone 4.

Ето ти тема която показва как се прави при Windows и Outlook, при Mac OS и Address Book трябва да е подобно.

http://bgiphone.com/showthread.php/2414-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D1%81-Outlook

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в AddressBook на 4.0.1 правата бяха различни от 3.1.2 . промених ги , както и запазих правата на двата файла от 3.1.3 . контактите не се виждат , но вече може да се пише и запаметява нов контакт. съглаесен съм с MUPO , по добрия вариант е да се синхронизират контактите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, искам да попитам как да си прехвърля нещата от 3г-то на 3гс-а.Като свържа 3гс-а към "iTunes" и натисна да върне "backup" (backup-а е от 3г -то) ще стане ли ?

Мерси предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно си гатанка - как може да питаш за нещо, отговорено в предния пост? :doh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Кервана си лае... и кучето лае... и се си е тая... :rolleyes:

Ам... въпросчето ми е как да върна снимките на ръчен бекъп от 3.1.2 на 4.0 ? :wacko:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и за тебе кучето лае, ама кой да го чуе. Снимки не могат да се върнат по никакъв начин, освен с iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, искам да попитам как да си прехвърля нещата от 3г-то на 3гс-а.Като свържа 3гс-а към "iTunes" и натисна да върне "backup" (backup-а е от 3г -то) ще стане ли ?

Мерси предварително :rolleyes:

Изпрати снимките на пощата си и ги свали с 3Gs-а. След като ги запаметиш ще отидат директно в Camera Roll.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Миро, може да добавиш в шапката пътя до Call History на iOS4 -> /private/var/wireless/Library/CallHistory/call_history.db

п.с.

То всъщност доста неща трябва да се променят/добавят в шапката относно iOS4 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който знае кое къде е преместено в 4.х да казва, ще ги добавя в първото мнение, тъй като не ползвам 4.х не мога да се поровя сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко, след малко ще качвам на 4.1 (чаках 4.2, ама като гледам как менят датата... нямам нерви) и ако има други промени ще ти драсна едно ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте! Запазих файловете на айфон 3г 3.0 и минах на 4.1. След рестора върнах файловете на контактите , но не се получи...направих нов контакт...запазих го, след което сложих 2-та файла , реснах и пак ги няма. Опитах отново и сега постоянно ми излзиа логото на Ейпъл , отдолу пълни едно поленце до някаде , премигва, пак почва отначало и така...ще го чакам да вида какво ще измисли. Ако някой знае как да се оправя , ще се радвам ако помогне :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябват-трий и рестартирай, ще се създаде нов датабейз. Трябвало е след като си написал ръчно контакт, да реснеш, върнеш старите и реснеш отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Днес с прискърбие установих , че контакти запазени с ifunbox от 4.2.1 не вървят на нито един по-долен фърм. Пробвах и на 3.1.3 и на 4.1 все ми дава ,че няма контакти. Ще трябва да слагам сега пак 4.2.1 , да синхронизирам с тунчо и така да ги кача на по-старата версия. Ама като не го направих преди това сега дай. Също така не дава да се връща бакап направен на 4.2.1 на по-стар софт, и това да знаете.

Ако се сещате за по=лесен метод моля помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запази бекап файлчетата някъде предварително, после след инсталацията на по-стария тюнс 9.2.1 ги върни на мястото им и опитай да върнеш бекапа на 4.1.

П.П. Уиндоус адрес буук-а за к'ъв ти стои в компа? Що си правиш сам живота сложен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, от мързел и увереност ,че ще сработи , сега ресторнах до 4.2.1 от там върнах контактите с айфанбокса , синхронизирах с тунчо и вече си сложих 3.1.3 и всичко е наред. Просто исках да отбележа несъвместимостта на контактите от 4.2.1 към по-стари фърмуеъри , ако някой разчита на това.

Благодаря за идеята все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като сложи 4.2.1, направи ли си първо един произволен контакт на телефона, преди да връщаш старите списъци?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и това пробвах но не помогна. Също така забелязах, че файловете за контактите под 4.2.1 са с по-малък размер (почти два пъти по-малък) от тези на по-долни версии, като броя на контактите е еднакъв. Явно там се крие ключа от загадката , имат някаква различна компресия явно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай след като ги сложиш да удариш един Fix Dir User Permissions от SBSettings (ако ти се занимава, естествено).

На мен това ми реши проблема с връщането на Recents (3.1.3 -> 4.1).

Поне да си сигурен, че си пробвал и този вариант. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Момчета, помагайте : / . . . днес качих със custom от 4.0 на 4.3.1 ( 3gs jb ) Въпроса ( Молбата ) ми е относно контактите. Въпреки, че запазих 2-та файла от AdressBook и въпреки, че ги past-вам сега, контактите не се връщат. Нещо повече - получава ми се като при zweistein - излиза ми логото на Apple, отдолу пълни един bar, стига до половината и почва пак. Така е до безкрай, дори немога да го ползвам телефона. Опитах да изтрия файловете и да рестартирам, като уж ще си създаде нови, но и така не стана. Някакви решения поне как да мога да го приведа в действие, за връщане на контактите да забравим :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За контактите ползвайте готова програма. Аз лично ползвам IDrive, много удобна, прави бек-ъп на контактите ви на сървър и след рестор ги връщате. Аз искам да попитам, някой знае ли как да направя бек ъп на алармите,ползвам ги доста често и за всеки час имам по 5-6 нагласени.(естествено не ползвам всеки ден всяка аларма :) )

Редактирано от vasko1987
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...