Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ръчен backup на iPhone


mupo

Recommended Posts

Защо никой не рови и не чете, ами само гледа да преоткрие топлата вода, или пък някой да му я затопли?

Пусни в търсачката Chronus, и разбери как да бекъп–ваш всички нейтив за телефона, и всички апп–сторски приложения, които ползваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Хм, само при мен ли е така? Във /var/mobile/Library/Safari/ няма Bookmarks.plist,

а Bookmarks.db, SearchEngines.plist, SuspendState.plist и History.plist.

А във /var/mobile/Library/Notes/ няма notes.db, а notes.idx и notes.sqlite.

С нормален фърм 4.0.1 съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Аз бях с 4.3.3 и ги запазих на компютъра.Направих рестор до 4.2.1 и не успявам да върна бекъпа.Имам ги синхронизирани в iTunes но ми уголемява снимките....Иначе Notes,Call History и SMS файловете се върнаха без проблем.Adress Book не става.Пробвах със всякакви права,респринг,ребут и пак греда :headache: решения май няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За контактите пробва ли първо да създадеш един контакт (произволен) и след това да върнеш базата от данни и съответно да зададеш същите права, както на автоматично генерираната?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но не става..... опитах всичко описано а и + това не ми е за пръв път.Правил съм го много и на различни,но на моя не иска :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

А контактите в iOS 5.0 , пак ли са в същата директория, защото май има разминаване. Досега бях на 4.2.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, що не поровите малко във файловата система на телефона, де... Що всички чакате наготово, ами никой не ще да потърси, и после да сподели?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес цял ден безуспешно се опитвам да върна контактите ,но не се получава, по този начин, жалко , сега ме чака още един ден в преправянето на над 300 снимки за контактите , защото по какъвто и начин да са бекъпнати след като се върнат резолюцията им е друга и е мазало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с джейлнат телефон си дръпни ContactsBacup Over Dropbox направи си акаунт и си свиркай. Lite версията запазва контактите, но ще иска да си я платиш за да ти ги върне. ;)

П.П. - Програмата прави бекъп на контактите и снимките приложени към тях.

Редактирано от GPower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмки има доста , аз ползвам главно ExelContacts , но всички връщат снимките в друга резолюция. ContactsBackup Over Dropbox ,как ги връща имаш ли наблюдения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става бре. Триеш каквото имаш сега в папката и гасиш/палиш(не рестарт). Правиш контакт ръчно, със всички такъми - снимка, мелодиа и пр. Пак гасиш/палиш, връщаш старите върху досегашното, пак гасиш/палиш и си в джаза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става Алекс , пробвах го и това поне 20 пъти, даже последни тотално заби и му правих рестор наново.

При 4х има само 2 файла в папката , докато при 5х са още 4 пак някакви бази и явно там нещо се омазват нещата.

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами...еб@ ли го, аз така не връщам вече - има си адрес бук за тая работа, има и облак.

П.П. Ако набараш мак - с диск ейд можеш да ги извадиш в vcf format от 4.х.х и после спокойно да си ги върнеш под 5.х.х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко което се намира в папката се трие , без значение че са 4 файла, триеш , аз съм за рестарт след това за разлика от Сандю :D , правиш си контакт с всички мурафети и слагаш отгоре старите !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всички варианти колега, с триене ,с рестарт, не става, аз вече започнах да им оправям снимките , останаха още около 200 :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Bookmarks от 4.1 на 5.0.1?!?

Чалъм за връщане :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Синк с тюнса, след рестора - таб info/advanced/replace bookmarks

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги махнал ръчно от 4.1 и при слагане на 5.0.1, сафари крашва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След 2 часа игра успях да върна от 4.Х на 5.0.1 смс-и , контакти и некви други работи .

Как става : нужни са джейл ,SBSettings(може да се сложи само за тази операция ) или respingicon ( пак за временно) iFile и iFunbox или подобна програма.

През файловия мениджър се трият примерно от Adressbook всички файлове по подразбиране , и се слагат запазените от 4.Х . Сега забележете не се прави нов контакт , а се влиза през iFile в Adressbook и се променят правата Owner > Mobile на двата файла които сте върнали . Правите Respring и Reboot и чак след това проверявате и разбирате , че сте успяли :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз след 5 минути "игра" си ги върнах без проблем. :biggrin: Сега сериозно, просто си създадох нов контакт, включващ всички полета (включително и снимка), после изтрих файловете от папката и чрез iFile качих бекъпнатите файлове в нужната директория, пак през iFile им оправих правата (трябва да са същите като на изтритите файлове) и след рестарт се появиха без проблем. Това е за контактите, по аналогичен начин си върнах и SMS-ите (изпратих си 1 смс за всеки случай, преди да изтрия файловете), катко и CallHistory (набрах някой за всеки случай, преди да изтрия файловете). Бележките си ги синхронизирах от Gmail акаунта. Не ми бяха нужни нито SBSettings, нито iFunBox, нито 2 часа. :biggrin:

П.П. Да добавя, тъй като някой беше писал преди това, че снимките му след ръчно връщане на файловете са му малки, не знам поради каква причина, но при мен снимките са си с оригиналния размер, и когато някой ми се обажда/аз се обаждам на някой, снимката си излиза на целия екран (в оригинална резолюция).

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за да го напиша , значи съм опитал всичко възможно преди това . Както виждаш нагоре всеки се оплаква , че по една или друга линия не е успяял с нещо, а това което съм написал ще сработва на 100 % при всички . Аз че съм загубил два часа за проби не ме е яд да ти кажа .

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз, за да го напиша това, значи съм го пробвал и е сработило. Освен това по същия метод съм връщал контакти и на още 1-2 телефона с 5.0.1, както и на моя при преминаване от 4.1 до 4.3.3, както и от 4.3.3 към 5.0.1. На всички е проработило без проблем точно по описания от мен (както и по-напред в темата) метод. Не се заяждам, просто съобщавам и аз как при мен (и не само) се е получило. ;)

А иначе не разбрах SBSettings или respingicon за какво са необходими и използваш ли ги някъде при твоя случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сте си поиграли. :D Аз ги връщам за минутка, но няма да влизам в подробности. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...