Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко за iPhone OS 4.0


MI6O

Recommended Posts

Просто исках да питам. Без да се заяждам или да пускам "тъп коментар".

Явно няма да има, наистина. Е всички които искаме да ъпдейтваме - можем да изчакаме да видим новия айфон и какво ще предлага той. :)

А ако някой иска да премина на андройд защо да не го каже. Това, че е форум за айфон не пречи да се обсъждат слабостите и конкуренцията. Андройд съвсем не е по лож, по достъпен е дори. Всеки решава какво да си вземе - аз лично ако имам пари и сменям телефон пак ще съм с айфон, но не значи че други телефони са по-лоши.

Както и да е.

Аз имам въпрос - в презентацията обясниха - че мултитаскинга е в седем типа "услуги", и че разработчиците могат да вкарат мултитаскинг в програмата си ако искат. Значи ли че програма в която няма вкаран мултитаскинг няма да е способна на това? Означава ли, че този мултитаскинг пак е ограничен по някакъв начин ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност, приложенията трябва да се адаптират към него. Това не значи, че ако не се, няма да може да се използва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз съм с iPhone 2G и все пак си мисля, че ще излезе "модната" версия 4 за iPhone 2G, защото съм убеден, че освен мултитаскинга абсолютно всичко ще работи на всички телефони, просто защото и в момента ги има всичките тея неща! И това, че Apple ограничават изкуствено телефона не означава, че няма да може да се подкара тая прословута 4-та версия на iPhone OS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. Но тук се намесва "спиране на поддръжка" и айдон 2Г тъй като е стар модел вече... Също както със Войс контрола от 3GS - съвсем спокойно може да върви на предишните телефони ноо... Както и да е. Ще изчакаме и ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следователно догодина ще спрат и поддръжката на 3G. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирате ли, че това е нормално? Просто телефоните им си приличат много на външен вид и като интерфейс, но откъм хардуер са минали повече от 3 години! Apple поне дават възможност на потребителите на последните си устройства да ползват иновациите в новите фърмуери, докато останалите компании те карат да си купиш нов телефон заради тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пък нали на новите не се налага от хакове и ънлокване, че даже е и по-трудно. 2G винаги първи и най-лесно го отключваха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и списък с промените във FW 4.0 (със сигурност не е пълен)

Добавено

  • Мултитаскинг
  • Поддръжка на Apple Bluetooth клавиатура
  • Game Central
  • iBooks
  • Реклами чрез iAd

Camera

  • 5х дигитално увеличение
  • Фокусиране чрез натискане при запис на видео

Settings

  • Забрана и разрешаване на приложения да използват местоположението ви
  • Спиране на мобилния интернет
  • Passcode не само с цифри
  • Опция за гласово набиране при искане на Passcode
  • Нови тапети

Compass

  • Махнат е бутона отварящ Maps

Home Screen

  • Възможност за подреждане на приложенията в папки, като папката се именова автоматично в зависимост от приложенията в нея
  • Възможност до 2160 инсталирани приложения вместо досегашните 180 (по 12 приложения в папка)
  • Възможност за промяна на тапета
  • Дока е променен и прилича като този в Mac OS x
  • Бадж в годния десен ъгъл с удивителен знак се появява върху иконата на папка ако някое от приложенията в нея има бадж известяване
  • Имената на папките могат да бъдат до 13 символа
  • Премахнато е оценяването на приложенията при изтриването им

Photos

  • Подреждане по Лица, Събития и Места

Camera Roll

  • Завъртане на снимки
  • Оразмеряване на снимки
  • Подреждане по Всички/Снимки/Видео

AppStore

  • Възможност за подаряване на приложения (Gift Apps)

Maps

  • Уеднаквена икона за локализиране
  • Икона в статусбара ако приложение използващо местоположението ви

iPod

  • Възможност за правене на плейлисти
  • Nested плайлисти (плейлисти организирани в папки)
  • Текстове и подкаст информация в Settings
  • Промени по интерфейса

Notes

  • Бележките се синхронизират с MobileMe/Gmail IMAP/Yahoo! Mail
  • Появява се управление на акаунтите ако е разрешено синхронизирането
  • Появява се меню Notes в Settings (под Mail,Contacts, Calendars) ако е разрешено синхронизирането

Calendar

  • Календар с рожденни дни
  • CalDAV покани

Calculator

  • Обновена икона

Contacts

  • Уеднаквена е информацията при използване на различни акаунти
  • CardDav

Spotlight

  • Търсене в Web/Wikipedia

Safari

  • Последни търсения под полето за търсене
  • Най-търсените
  • Предложения от Google излизат под полето за търсене ако е избран Google за търсачка
  • Уеднаквен бутон за търсене

Nike+

  • Качване на информацията на Nike+

Accessibility

  • По-големи шрифтове в Mail, SMS и при предупреждения

Messages

  • Добавена е лента за търсене
  • Брояч на символите в съобщение

Mail

  • Уеднаквена входяща поща
  • Редактиране в изходящата поща
  • Поддръжка на повече от един Exchange акаунти
  • Запазване и изтриване на резултатите при търсене в Mail
  • Подреждане на пощата в разговор
  • Бърз преглед на прикачените файлове
  • Възможност за избиране на размера на снимките при пращането им
  • Отваряне на прикачени файлове с позволени типове файлове чрез отговарящото им приложение от AppStore

Други

  • Проверка на правописа
  • Постоянно Wi-Fi
  • Wake on Wireless
  • Автоматично свързване и автоматично логване и IPv6 за индивидуални безжични мрежи
  • Подобрена защита на данните
  • Безжично разпространяване на приложение
  • Управление на мобилни устройства
  • ПОддръжка на SSL VPN (Juniper и Cisco)
  • Поддръжка на Microsoft Exchange Server 2010
  • Добавени са Cangjie и Wubihua клавиатури за опростен и традиционен китайски
  • Замяна на текст между опростен и традиционен китайски
  • Пряк пък за смяна на клавиатурната подредба (задържане на бутона с кълбото)
  • Добавена е поддръжка на датски във Voice Control

Ето и малко снимки:

2ikp85t.jpg11t7twl.jpgdxlkic.jpgafjw5l.jpg23kt5qd.jpgo74mdl.jpgfeevi9.jpgn1wgg2.jpg10ia33d.jpg15clmjc.jpgj817xg.jpg1tlgjt.jpg16m3acp.jpg9gafx0.jpgoz9kn.jpg4tan29.jpg

Вече и iPod Touch има Airplane Mode

20hwrk9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми geo пак го направи, преди 1 час jail-на OS 4.0 с black1ain и cydia ето:

be0a9711e492ca21.png

Честито !!!!!

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста неща се изписаха за ОС 4.0, кой доволен - кой недоволен.

Ето и едни дребни неща който според мен би било добре да ги включат, но явно ще се чака още :

Custom мелодии за съобщенията

Multiple selection на снимки за триене

Триене на музика от телефона

Подобрено менажиране на акаунтите за AppStore и iTunes (примерно като си упдейтвам приложенията трябва да се логвам ту с българския ту с американския си акаунт)

Подобрено импортване на сертификати - все още не мога да ползвам epay.bg през телефона

Cell Info Display - това не знам как е на Български

Може би някои от тези ще ги има, но още не съм видял потвърждаваща или отхвърляща информация.

Знам че за доста от тях има приложение от AppStore или Cydia, но според мен трябва да са си вградени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Multiple selection на снимки за триене

Това чудо го има още от миналата година във FW 3.x, не те знам къде си "спал" досега

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички говорите за всякакви промени, а не се обсъжда да има най-накрая официален български език.

След като се продава официално в България телефона, и има дори апстор на български...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, очевидно нямаме държавни институции, грижещи се за българския потребител. Не е редно ние да се молим и надяваме на епъл да сложат български, след като трябва КЗП или подобна институция да постави условие на вносителя/производителя, стоката да е пригодена за българския пазар. Не съм длъжен да знам английски :)

Я, се опитай да продадеш на американец, стока без етикет или меню на английски - техните комисии, ще ти скъсат г@за.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, напълно си прав, но нали казваха още лятото, че в България е "официално", ами значи не е.

Имам въпрос, има ли някоя друга държава по света дето телефона да е така "официално" както в България и да няма меню на техния езк, помислете?

Има го в много по-неразвити страни от България и съм почти сигурен, че си имат собствено меню на техен роден език, може и да греша...

По темата:

Мисля, че новата версия ще е страхотна особено папките, за мен това е много голям плюс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обсъждането на "официалното" включване на езика ни в менюто си е точно по темата. По д@волите, в менюто има езици, за които не съм чувал през живота си (твърдя че имам добра обща култура), а български нЕма. Разбирайте го както искате - ако не изкарат версия на български( т.е. не се задействат институциите по въпроса), 2G-то ще ми е първият и последният айфон! На мен 5 езика, включени в менюто ми вършат работа, но се чувствам лично засегнат от липсата на роден такъв.

Докога ще чакаме, безкористни и учени глави като Влади Савов, да си скъсват д-то от писане, за да има български???

П.П. Не се сдържах...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна обърнах внимание, че винаги пишеш точно каквото мислиш и напълно те подкрепям в това което написа.

Може би ще има Български език, но не са го писали сред новостите или не знам...

Колко пъти сме били обиждани от Епъл (феновете от целият свят) не е за първи и няма да е за последен път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-важното е че са подкарали multitasking-a нa iPhone 3G, а не че са jailbreak-нали FW 4.0.

Jailbreak винаги ще има за iPhone 2G/3G, както и винаги има отключване за iPhone 2G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...