Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко за iPhone OS 4.0


MI6O

Recommended Posts

А видеото също показва една завидна скорост в менютата, освен всичко останало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.п ... всеки ресторнат телефон начисто показва такава бързина... но качат ли се SBsettings и Winterboard-а... се затъва до дупка.. :tooth:

а по темата... аз с нетърпение очаквам да излезе... макар и с 2G по някакъв начин се надявам вътрешно да стане, че съм с 3-тата версия и неискам да ъпвам със следваща 3-та а искам направо да ресторна с 4-та :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи можело!

Стиви защо не иска да го направи официално за нашите 3G?

Със сигурност с по-тежки програми като iGO ще е по-бавно,но важното е да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледане на видео в Safari

Вместо да ви праща в QuickTime плеъра за всяко видео, ще може да се гледа направо на страницата на която сте, натиска се един път за цял екран.

500x_safari_video_player_iphone_os4.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, замисляли ли сте се защо са сменени иконката на калкулатора и фона на дока? Очаквам отговор до 2 часа, иначе ще го съобщя аз. Надявам се да стане интересно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иконката на калкулатора е сменена защото много прилича на иконката на folder.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, замисляли ли сте се защо са сменени иконката на калкулатора и фона на дока? Очаквам отговор до 2 часа, иначе ще го съобщя аз. Надявам се да стане интересно. :)

За да не го бъркат с иконката на Folders, а и отделно след всеки рилийз на iphone OS бива сменена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е за да не си прилича с тази на папките :)

Друг вариант е да я използват като бързо разпознаване телефонът с коя ОС е :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мотаеше ми се тук една iTunes Gift Card, но за една нощ никой не отговори пълно на въпроса, така че я оставям за бъдещи такива.

1. Иконката на калкулатора действително приличаше на фолдър.

2. Старият фон на дока силно наподобява фона на апликейшън суичъра, затова се наложи да бъде сменен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дрън дрън, че пляс.

Иконата на Calculator.app не е сменена при всека нов FW

http://bgiphone.com/showthread.php/86-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-OS-X-Mobile-%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B7-WinterBoard.?p=56778&viewfull=1#post56778

deezel, относно Дока, може да е и защото дока в iPad (FW 3.2) е такъв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали това е за тук и дали е пускано, но е свързано с ОС4.0 http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=54181

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тази статия се вижда, че всъщност реален мултитаскинг има само за mail.app и pod.app(както досега). Да им имам разбирането за мулти и ограниченията за старите модели.

Излиза че истински такъв, има само с Backgrounder.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, мултитаскинга в айфон си е повече от реален и пълен :( Това, че е раздробен на отделни сървиси, нищо не значи, освен че пести батерия и ресурси :) Ти ако мислиш, че Mail.app и iPod.app не работят на същия принцип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аppsync 3.1.2 дали ще сработва с OS 4,ако работи ще я сложа веднага и ще кажа как е../някой ако знае ще се радвам да сподели/...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, мултитаскинга в айфон си е повече от реален и пълен :tooth: Това, че е раздробен на отделни сървиси, нищо не значи, освен че пести батерия и ресурси :) Ти ако мислиш, че Mail.app и iPod.app не работят на същия принцип.

Реален е САМО при iPod.app, и то, САМО при плейване на музика. Това че дадено приложение е заредено в РАМ паметта, със запазено текущо състояние, не означава че телефона хаби процесорна мощ да го обработва в реално време - ако обработваше, то това би било мултитаскинг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е коректно да се дават толкова крайни мнения за OS в бета фаза. Идеята е за времето което остава до официалния релииз девелоперите да си ъпдейтнат приложенията. Тогава (чак) може реално да ги хулиме, че не са се справили, ако наистина е така.

@alxx - интересно ми е, какво очакваш в повече от музикален плейър на заден фон, освен да свири?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо повече, колега, а ти? Това е единственият реален мултитаскинг - сега и за в бъдеще!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реален е САМО при iPod.app, и то, САМО при плейване на музика. Това че дадено приложение е заредено в РАМ паметта, със запазено текущо състояние, не означава че телефона хаби процесорна мощ да го обработва в реално време - ако обработваше, то това би било мултитаскинг.

Мултитаскинг в превод знаем какво е. Не смятам, че значи "обработвам в реално време и хабя батерия и процесор". И слава Богу.

Факт ли е, че ще можеш да правиш каквото си поискаш едновременно и да прескачаш от програмка в програмка? Да. Какво искаш повече? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато, този модел на многозадачност може да се окаже единствения подходящ за устройства с батерии. Гледайки как WP7 върви директно в следите на iPhone, включително за multitask, очакванията ми се затвърждават. Комбинирайки всички възможни средства за заявки от app към OS4, повечето приложения ще работят чудесно (дано).

Иначе, може да видите как работи тази концепция и сега, дори и на 3G. Стартирайте Voice Memos, пуснете го да записва и натиснете home бутона...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте и двамата. Но, не ме разбрахте правилно - след като е такъв моделът за мултитаскинг - защо няма да е наличен за 3G? Неговият хардуеър би се справил с такъв тип многозадачност.

Дразни ме насилственото "стимулиране" за потребление на нови продукти - именно това доведе кризата...ще дойде редът и на епъл да я усетят, има време...

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Печалбите от потребителите на AppStore и iTunes с 3G са достатъчно големи. Сигурно са наясно, че не всеки "отсвирен" ще си купи по-нов апарат, и не се кефят предполагам. Проблема е, че 3G е с доста малко памет, а всички знаем какво им е мнението за user experiance...

Редактирано от sve
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с alxx! Техния мултитаскинг няма нищо общо с бекграундер, при който като пуснеш две приложения и телефона увисва откъм батерия и бързина на работа. До колкото знам бекграудер, разполага с цялата процесорна мощ дори и когато приложението е на заден план(поправете ме ако греша), това за мен си е мултитаскинг, който обаче неможе на тоз етап да се вгради в мобилно устройство, поради бързия спад на батерията и увисването. Също по мое мнение, епълския мултитаскинг можеше да се вгради и в 3G, но все пак всички ги знаем Епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...