Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Поне за кредитните им карти има 1% такса при зареждане. Та ако се заредят 500 лв е нормално да таксува 5лв.
В тарифата никъде няма такса за плащане в чужбина, но има такса за превалутиране която беше 1 или 2 %
Но всеки може да си провери ;-)

PS
Сега погледнах тарифата и таксата за превалутиране я няма вече.
Иначе да оказа се за дебитните, че има такса от 0,5% при плащане в чужбина с изключение на плащане в евро в ЕИК (ЕС плюс още няколко държави)
Баси дървото са тези Пощенска

За кредитните я няма тази такса за плащане в чужбина, но както казах има 1% за зареждане на подобни на Револют, хазарт и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такса за зареждане на Револют от Пощенска банка нито на кредитните нито на дебитните карти, зареждам редовно ,досега не са ме таксували. Същото се отнася и за ПИБ. Поне 4-5 пъти в седмицата зареждам от едната или другата банка ,няма такси, през Apple pay в Револют.

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За кредитна Мастъркард Стандарт има, а четейки тарифата има и за другите кредитни, но може да си с връзки в Пощенска ;-)
PS
За да не се възприеме като заяждане сега пуснах едни 25 лв както ти ги пускаш- applepay към револют да видим. Че предишните съм ги минавал и през Кърв и там такса си има

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах, за зареждане на Револют с кредитна карта Mastercard Standard на Пощенска от 25лв ми начисли 0,25 лв или точно 1%. Зареждането направих през ApplePay.
Та или някои от вас са късметлии или не си гледате извлеченията ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя е грешката ,наистина сега се загледах в извлечението.... Точно 1% е таксата за зареждане на револют през Apple Pay с карта на Пощенска банка.

Баси , спирам да зареждам от там .... Само тази седмица съм 50лв назад от гимнастики .....

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както писах, пробвайте с виртуалната на пощенска!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакам сега да ми заредят виртуалната с пари от бонус точките от кредитната и ще пробвам с нея, но там не би трябвало да има по тарифа.
Иначе те на това разчитат, че рядко хората си гледат извлеченията, а и рядко следят промяната в тарифите, но този процент го има от години.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината на нито една банка, вкл. и на Револют, таксите им не са изнесени ясно и конкретно, те са някакви страници, 15 различни PDF, а пък това, а пък онова. 

Със сигурност е умишлено, за да не знае реално човек какви такси плаща. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Преди два-три дни, си ресетнах настройките на телефона с iOS 16 и от тогава Револют не се отключва с Face ID, а само с код. Приблизително, тогава се ъпдейтна и самото приложение, та се чудя, кое от двете събития ми е прецакало отключването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо изключи опцията за отключване на револют с FaceID, рестартирай апликацията /може и телефона за всеки случай/ след това влез и активирай отключването с faceID отново.

П. С. Виж в settings -> Revolut дали имаш отметка на face ID


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С вкл. и изкл. на Face ID и рестарт пробвах преди два дена, но не се оправи. С преинсталация на приложението, се оправи. Благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От Прокредит още ли нямат апъл пей!?

😂 Тия нямали приложение за телефон аз за апъл пей питам ….

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

В банката, която издава картата, няма такова нещо - всъщност какво е АДРЕС на карта ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, gorgior написа:

Днес ми излезе съобщение да си ъпдейтна метода за плащане (въпреки, че преди 2-3 семици го правих) в Апстора, обаче не ми приема картите. Дали е заради различния адрес на профила и този на картата?

Специално за app стора съм установил че е най-удачно да се плаща през мобилния оператор, заедно със сметката, и не се занимаваш с карти

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, cvalio написа:

В банката, която издава картата, няма такова нещо - всъщност какво е АДРЕС на карта ? 

В портфейла на телефона се въвежда адрес на картата(предполагам трябва да съвпада с адреса, който си оставил на договора с банката), който  трябва да отговаря на този от апстора, както са писали по-горе. Аз, адрес не съм въвеждал никъде освен в стора и нещата си работят.

 

Ако е въведен, при онлайн плащане на стока, съответната се доставя по дефолт на този адрес, даже и да не въведеш нищо при самата поръчка. И както Гогата спомена, фактурите пристигат на този адрес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ако някой си е включил Express Transit Card, за да се чекира автоматично в градския транспорт, е препоръчително да го изключи, ако сте в Visa, защото са засечени злоупотреби. 

Clipboard01.thumb.png.22776dd7b8ee35bca5000fd7ca5d73b0.png

Повече инфо тук - https://practical_emv.gitlab.io/

Summary
The Apple Pay lock screen can be bypassed for any iPhone with a Visa card set up in transit mode. The contactless limit can also be bypassed allowing unlimited EMV contactless transactions from a locked iPhone.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И май не е само това, прочетете цялата страница.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май си е само това. Другото касае Виза, протокол, който уж не се ползва за потребителски карти и рутнати андроид телефони( това не касае нашия форум ;-) ) Поне аз това разбрах. По странното е че тези разкрития не са от днес или вчера, ама няма адекватна реакция от двете компании, само прехвърляне на топката.
Оказва се, че и Андроид имат опция за плащане при заключено устройство и тя си е включена по подразбиране, но както казах не касае този форум.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Форума пряко не, но доста от нас имат виза и андрешко, освен айфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах и за двата варианта на проблема си има решение, а защо чак сега научаваме е друг въпрос. Просто някой във фейсбук или туитър сега бил минал с раницата покрай терминал за таксуване в графския транспорт и му взело 1,6лв и видиш ли как така. За мен натрупване на много фактори- телефон на странно място и височина, андроид, виза. Всичко това може да се избегне. Любопитно би било да се види крадец как би сканирал без да го забележат. То някои хора си купуват екранирани портфейли за да избегнат подобни проблеми.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...