Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay - Revolut, Monese, Phyre


Recommended Posts

Не е. Това, че се практикува в някои търговски обекти не означава, че е нормално.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В супермаркет в центъра на Хамбург са ми отказвали транзакции с Виза под 50€, та явно навсякъде ги има тези неща и са си по преценка на управлението на обекта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е. Това, че се практикува в някои търговски обекти не означава, че е нормално.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не ми се влиза в спор, но покупка на цигари примерно...следва ДДС и разходи(персонал, наеми..) и накрая банката взима комисионната от търговеца. И какво се получава? С две ръце съм за търговците!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, изместихте темата.

Тръгнахме не от това трябва ли да има праг за плащане с карта, а дали търговците ще отказват изобщо плащания с Револют/чуждестранни карти и имат ли законово основание да го правят.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че нямат право да отказват! Или викаш по света го няма, но тук е възможно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И а з това казах по-нагоре.
Може да им се иска, но няма как да се случи законово.
Моята карта на Револют не е с нищо по-различна от какртата на някой чужденец, пазаруващ у нас...
И на двама ни не могат да откажат плащане с карта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, DreamcatcheR написа:

В супермаркет в центъра на Хамбург са ми отказвали транзакции с Виза под 50€, та явно навсякъде ги има тези неща и са си по преценка на управлението на обекта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Знам ги тия немски супермаркети денонощтни 2 на 2 метра с арабин/турчин вътре.....типично е за тях това :)

Дори като се замисля из европа малки магазинчета тип денонощтни или сувенирни 80% отказват под 5-10евро с карта, дори в БГ е по-добре ....

А инъче няма как ако може с карта някой да ти каже не може с чужда карта, много знае с каква карта ще платиш, особенно ако е в телефона :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам само револют :) за лични плащания с часовника.Зареждам я с дебитна на виза от първа инвестиционна,без никакви такси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огледай хубаво тарифата на ПИБ. Преди няколко години тикомълком въведоха 0.25% такса при онлайн транзакции на виза електрон (същото в случая е зареждането на Револют). Тогава им теглих една и закрих сметката там. Бяха го направили малко преди коледните празници и както уж нямаше такси, така ми се насъбраха 20-30 лв от транзакции.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 50 кинта -18 стотинки
На 30 -8 стотинки :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, gorgior написа:

Може. В един супермаркет в Созопол ме помислиха за руснак (имаше руска група пред мен, а аз пък си говорех на украински с жена ми) и като си грабна мацката постеминала, само дето не избяга от магазина. ?

Наложи ми се да викам управители, управителки да показвам лична карта. Баси филма за 15лв. сметка.

хахахах сериозно ли ...... това е мат'рял за индийски сериал 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успешно изтеглих безконтактно с часовника на ПОС на фибанк. Карта на N26
Adjustments.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, на ПИБ и аз уцели най-сетне безконтактен банкомат (в Дъ Мол в София) и работи и с Револют.
e5879127b5a89a5ff07a2bbdf75b57e6.jpg


Изпратено от моя iPhone 8 чрез Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. на ПИБ работят банкоматите? Как така уцели, странно е ако е на една банка на един да може на друг не ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. на ПИБ работят банкоматите? Как така уцели, странно е ако е на една банка на един да може на друг не 

Изобщо не е странно. Банкоматите на Булбанк са на Борика... На ПИБ са си с тяхна система. Искам да пробвам на Райфайзен, ама и техните са супер на рядко...


Изпратено от моя iPhone 8 чрез Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам. Заредих си Револют с 50лв но имам 3 карти една физическа и две виртуални, интересува ме когато подам телефона към ПОС терминала има ли значение коя карта избирам? Парите са в лева.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, andondragov написа:


Изобщо не е странно. Банкоматите на Булбанк са на Борика... На ПИБ са си с тяхна система. Искам да пробвам на Райфайзен, ама и техните са супер на рядко...


Изпратено от моя iPhone 8 чрез Tapatalk

Е нали сагата с БОРИКА приключи....уж?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма, стига да нямаш заключени такива.

Благодаря , стана от раз
А когато имам различни валути , пак ли е така без значение от коя карта, защото ще пътувам до Испания и да си заредя евра ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам едно питане. Имам карти на Монезе и на Phare, които не ги ползвам. Искам да ги закрия. Каква е процедурата ако някой знае да сподели. Благодаря


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си закрих Монзо и н26 (и Монезе ще се запъти натам скоро), ще оставя само Революта и Кърв. Откак с Бууна минах на червено без да знам и след това им плащах 6-7 евро,  гледам да махна всичко което не ползвам :) 

 

Но реално ползвам само Революта от както пуснаха БГН и Апъл пей

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз махнах буун и съм с револют и монезе. Монезето го държа защото няма такси при топъп от бизнес карти, а револют взимат около 1.5% дори на платените планове. Междуворочем четох че револют са сключили договор с виза и скоро всички карти ще са от тях. На мен в момента виртуалната и физическата обикновена вече ми ги предлага виза, премиум и металната още са мастърки.

А кърва даже инвестирахме малко с жена ми, обаче все по-рядко я ползвам откакто може и да се тегли кеш безконтактно.

п.п. Знам, че нищо Бог знае какво не написах, но поне избърсах праха от темата :)

 

Да напиша нещо и за револют бизнес. Вече има безплатен план, даже ми преложиха 10 паунда награда като заредя 100 паунда в сметката. Днес си открих акаунт и още не съм зареждал. Бизнес картите работят с Apple Pay също. Обаче пак ако прехвърляш от бизнес карта има такса, та явно ще чакаме да паднат таксите за банков превод.

Редактирано от Dobriyan Benov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен сега еврото ми го цъкаше Револют на 1.968 което мисля ,че е ок. Поне яз съм доволен. Как стои въпроса ако искам да изтегля от банкомат в България примерно ?


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При стандартен план до 450 лв. /или валутна равностойност/ на месец/rolling month/ е безплатно, при премиум до 900 лв., при метален план до 1 350 лв., след достигане на лимита за частта над има 2% такса.

В България избягвай Райфайзен и Експрес, те имат такса за чуждестранни карти, така наречената access fee. Също примерно в Гърция от тази година всички банки налагат такава такса за чуждестранни карти включително и Български, от 2,2 до 5€.

Във форума на револют има тема за банкоматите по страни къде какви такси има. Регулярно ъпдейтват списъка с безплатните.

Free ATM

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, знае ли някой как мога да се махна абонамент към  curve. Проблема е че си поръчах карта, която не е дошла, но вече ми дръпнаха 9.99 евро, а аз не мога да верифицирам картата в телефона и да махна този месечен абонамент, който не съм и поръчвал. Дано съм го обяснил разбрано?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...