Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 16


profusion

Recommended Posts

Това нещо ново ли е в 16? И защо подяволите след като съм на бг градовете ми излизат на руски!?
 

 

51E217C3-00F9-476C-8785-8A6CCE1BBBF8.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук как ви е настройката?
FB3E5604-90D8-41BD-8587-C7A824C883F2.thumb.png.ddea3826a644deaebd8aab6a71e767a2.png

Така е при мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен контактите не са разделени по букви. На кирилица са и моите.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

И при мен е така. Наложи ми се да редактирам всички 1000 контакта с по един интервал отзад. Сега има разделяне.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ios 16.1 beta 2 - процента на батерията и графиката на батерията вече са едно, а не 40% и пълна батерия например

и вече е малко по-голяма и видна

Редактирано от Илиев 1919
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ъпдейт на вайбъра който фиксва статуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За първи път ми се случва, с 14 Про Макс съм. Бях оставил телефона настрани, и по някое време като го взех екрана беше черен и телефона не реагираше по никакъв начин. Пробвах да го включа с задържане на power бутона няколко пъти и нищо. Включи се чак когато натиснах комбинацията volume up, volume down, задържане на power бутона. Батерията беше на 70+ %, така че няма как да не имал заряд. Може ли да е някакъв софтуерен глитч заради новата iOS16? Случвало ли ви се е такова нещо?

Редактирано от ivander
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Случвало ми се е и на мен навремето когато излезна версия 7. Само, че ти си имал късмета да го запалиш. Аз го чаках да умре тотално батерията и след това тръгна, когато го сложих на зарядното. Нищо друго не помогна тогава. После го обравиха този бъг. Аз ще почакам няколко месеца преди да мина на 16+. Никой не ме гони а и съм със SE 2020 така, че нищо не изпускам. Тия големи и тежки лопати не са ми по вкуса.

Редактирано от PeTk0FF
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При вас така ли е iMessage? Скоро не бях го отварял. Появила се е няква тема която нищо не прави, пак пише съобщение и няма опция да се махне. Две полета за писане 😁

4E089BF8-D5C6-44C1-A135-C00732D53CAC.thumb.jpeg.a2e6443c5dd2cb3f9489011801a2f72c.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен си е както беше -горе се избира до кого е, а отдолу се въвежда текстът, единствената промяна, която виждам е, че като изтрия съобщение се премества в изтрити и трябва допълнително да го изтривам, ако искам да го махна изцяло. Това става горе от едит, като има изтрити се появява категорията и може да се избере кои от тях да бъдат окончателно премахнати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази новата опция за едитване на iMessages има смисъл само ако човека с който си пишеш също е на iOS 16, инак се получава комично.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, penmark написа:

При вас така ли е iMessage? Скоро не бях го отварял. Появила се е няква тема която нищо не прави, пак пише съобщение и няма опция да се махне. Две полета за писане 😁

4E089BF8-D5C6-44C1-A135-C00732D53CAC.thumb.jpeg.a2e6443c5dd2cb3f9489011801a2f72c.jpeg

Settings-Messages-show subject field, трябва да е изключено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то това си е от доста време преди 16.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо 16.0.2

22B5D0F0-B52E-49ED-ADEF-989931EFCD64.thumb.png.feaed59bd83916367fe696e64dea7f64.png.

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бърза реакция. Сега остава да оправят проблемите с battery drain-a и греенето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ivander, не съм забелязал проблем с батерия и греене на въйфона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Считай се за късметлия, по чуждите форуми масово се оплакват, включително и аз, 13 Про Макс караше по 3 дни с едно зареждане, с новия телефон не мога да избутам 24 часа. https://9to5mac.com/2022/09/19/improve-iphone-14-battery-life/  Tук има и анкета, 62% от гласувалите имат този проблем след 16-ката:

https://9to5mac.com/2022/09/21/iphone-battery-life-worse-ios-16/

Този проблем изглежда засяга най-вече собствениците на новите телефони 14 Pro и 14 Про Max, не толкова останалите.

Редактирано от ivander
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

И при мен на 12ка, имам рандом греене, но предполагам не е от 16 а от неоптимизирани аппове…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че греенето не е от iOS ъпдейтите, които и да са те. Нито при бета, нито при финални билдове съм забелязал да има греене. 

Греене може да се получи ако някой апп не е добре оптимизиран, или ако имате твърде много излишни background процеси - това е единственото, което следя при моя айфон. Мрежата, GPS, и BT са постоянно включени, без да ги мисля, което е един от най-големите плюсове спрямо андроид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми айде, качваме, пък ще видим как е. Трудно може да е по-зле от 10% стендбай всяка нощ, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16.1 кога се очаква?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно с iPadOS 16.1, което ще рече на събитието за iPad през октомври - няма обявена дата все още.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз със 11 нямам никакви проблеми, с батерия и греене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трагично наистина. В момента вали да си … мамата. Ще се търси друга програма, въпреки, че не обичам да замествам приложения, когато има вградени.

58c7a6529b46a6ff6a8671b312cf224a.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Репортвай! Аз постоянно пращам доклади.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...