Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 16


profusion

Recommended Posts

При мен това с паролата започна още преди ъпдейта. Преди време при мъжа ми така се случваше и зачести много, тогава Сашо ме посъветва да сменя имейла в акаунта и спря. Ще изчакам още малко, защото не ми се правят пак промени и в моя и, ако не спре, ще го сменям и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен батерията пада значително по-бързо с 16.0.2.

Има ли друг с подобни грижи или се оправи по-скоро при вас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ayl написа:

След като ъпдейтнах , всеки път след рестарт ми иска паролата за епъл акаунта. Такова нещо досега не ми се е случвало. Има ли лек? При някой друг нещо подобно?

Аз си живея с този тормоз от години вече. 😁 Хората казват различни неща - смени имейл, пусни 2fa, обаче промптът може да бъде отказан всеки път без каквито и да е последици, а аз съм мързел.

преди 59 минути, ventzo написа:

При мен батерията пада значително по-бързо с 16.0.2.

Има ли друг с подобни грижи или се оправи по-скоро при вас?

Оправи се чувствително. Някои съфорумци се отансят леко пренебрежително човек като се оплаче, че 30% на стендбай за денонощие си заминават като стой та гледай, което беше моята драма с 16. 16.0.2 го нормализира, но все още има нещо странно в цялата работа. След последното зареждане сутринта 30 минути съм цъкала една игричка и батерията не е мръднала дори с един процент, което ми се струва крайно съмнително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първия цикъл с 16.0.2 май не е много меродавен. Половин ден ми седя на 100%, а вечерта беше паднал само до 90%.
На следващия ден нещата се нормализираха.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, gorgior написа:

24 часа стендбай  да му следиш батерията си е мания.

Никаква мания не е - всъщност хич не изисква усилие. Когато на сутринта се събудиш и видиш, че устройството, само седейки на нощното шкафче без каквато и да е дейност, е изяло 10% от батерията, е въпрос на проста математика да сметнеш, че спиш 8 часа, денонощието е 24, а 3х10=30. И не е като да е било еднократен случай. Близо десетина дни бях на 16 преди да излезе 16.0.2, което е предостатъчно време за наблюдение.

Не си мислете, че хората се вторачват в батерията ей така, защото си нямат какво да правят. Случва се, когато изведнъж установиш, че се налага да зареждаш по два пъти на ден, защото телефонът се държи с батерията си както аз се държа с шоколада.

Така или иначе, 16.0.2 нормализира нещата при мен. Останалите чакат 16.1, така е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрий си фейс бука и ще се оправи.

😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една препоръка, за тези които не го знаят - в настройките на Focus режимите, може да си добавяте филтри за различни неща. Едно от тях е Low Power Mode да се вкл. заедно с дадения Focus режим.

Аз съм си направил всяка вечер да се активира със Sleep mode, така и така се спи - нека и всичко на заден фон също да спи - в този режим телефона почти не харчи ток. 

1.thumb.png.51167eda3c44c08c3f04ac7c97b6422f.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не ги бодвате в зарядното преди лягане и на сутринта винаги ще сте на 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах ще се оправи с 16,1 - поне при бетата, вече не изкача това.

При бетите не е оправено.

26309072a4234dbc251fa3ca9ef0cb82.jpg

5d95300667ce24464e822545aa8db6ab.jpg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ios 16.1 beta 3 - върви гладко и няма някакви бъгове, но батерия и обхват не са това , което бяха 😔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, robot написа:

Една препоръка, за тези които не го знаят - в настройките на Focus режимите, може да си добавяте филтри за различни неща. Едно от тях е Low Power Mode да се вкл. заедно с дадения Focus режим.

Аз съм си направил всяка вечер да се активира със Sleep mode, така и така се спи - нека и всичко на заден фон също да спи - в този режим телефона почти не харчи ток. 

1.thumb.png.51167eda3c44c08c3f04ac7c97b6422f.png

Направо самолетен режим в такъв случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно скорошните дискусии и оплаквания за времето:

Вчера, знаейки за този проблем, освен Weather-a се счупих да преглеждам и доста други знайни и незнайни апове и сайтове за времето. Синоптик, Дали вали, RainViewr, Windy. Беше ми важно, защото исках да отида да свърша нещо с колелото в другия край на града.

Всички изброени източници бяха категорични, че дъжд няма да има до края на деня. А какво се получи реално - малко след като тръгнах заваля яко.

Според мен ще се окаже, че проблема не е в Weather apa, а централния източник на данните, който очевидно всички ползват за страната ни/за София. Иначе как е възможно всички да не познаят? Не говорим за леко локално преваляване за 5-10 минути, валя си стабилно на голяма площ и за доста часове. Най-вероятно всякакви сайтове и апове за прогноза за България ползват данните на Националния институт по метеорология и хидрология. И там нещо напоследък е закуцало...
Иначе друго обяснение нямам, как различни източници грешат еднакво...

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За такива случаи ползвам метео радарите на агенцията за борба с градушките, там не е прогноза а ситуация. Данните са достъпни в реално време и там като показва, че иде дъжд, си вали :)

Редактирано от @lex79
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно всякакви сайтове и апове за прогноза за България ползват данните на Националния институт по метеорология и хидрология. И там нещо напоследък е закуцало...



След серия доклади от наша страна , Apple могат да сигнализират “НИМ” да си оправят проблема. Иначе губи смисъл от weather.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, @lex79 написа:

За такива случаи ползвам метео радарите на агенцията за борба с градушките, там не е прогноза а ситуация. Данните са достъпни в реално време и там като показва, че иде дъжд, си вали :)

RainViewer използват тях за данни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.09.2022 г. в 10:59, OXYGEN написа:

Относно скорошните дискусии и оплаквания за времето:

Вчера, знаейки за този проблем, освен Weather-a се счупих да преглеждам и доста други знайни и незнайни апове и сайтове за времето. Синоптик, Дали вали, RainViewr, Windy. Беше ми важно, защото исках да отида да свърша нещо с колелото в другия край на града.

Всички изброени източници бяха категорични, че дъжд няма да има до края на деня. А какво се получи реално - малко след като тръгнах заваля яко.

Според мен ще се окаже, че проблема не е в Weather apa, а централния източник на данните, който очевидно всички ползват за страната ни/за София. Иначе как е възможно всички да не познаят? Не говорим за леко локално преваляване за 5-10 минути, валя си стабилно на голяма площ и за доста часове. Най-вероятно всякакви сайтове и апове за прогноза за България ползват данните на Националния институт по метеорология и хидрология. И там нещо напоследък е закуцало...
Иначе друго обяснение нямам, как различни източници грешат еднакво...

Трвбеа да го направиш това няколко пъти, защото може да си хванал някой дъжд който е хиперлокален и трудно може да бъде предвиден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RainViewer е страхотно приложение, аз също го ползвам и съм доволен, но драмата е , че стоковото такова не работи. И се пита в уравнението кога и как ще се случат нещата ?
Между впрочем някой сложил ли е iOS 16 на чисто?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не я виждат тая опция за включване / изключване на VoLTE?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото някои оператори не я поддържат.

Иначе е в:

Mobile data-SIMs-Voice&Data-5G On

                                                            5G Auto

                                                             4G

                                                              VoLTE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С пускането на 5G Vivacom извадиха VolTe от услугите си.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Vivacom. В настройките няма опция за избор на VolTe. В момента е с 15.7. Отначало, при разговор минаваше от 5g на 3g, т.е. VolTe е неактивно. Опитах да го активирам със sms, но безуспешно. Обадих се на оператор и го активираха. В момента, при разговор изписва 5g или LTE. Иначе, май не се предлага за предплатените им карти.

308957384_1139196670026689_4645795321838226453_n.jpg

Редактирано от plm_79
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал услугата с Виваком , но настройката бе направена от съпорта на оператора. От 16—та iOS насам в настройки на апатата услугата не съществува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.09.2022 г. в 10:00, MidwinterSun написа:

Да не казвам голяма дума, ама след първата нощ сме обратно в нормалните граници на 1-2%. Ще видим идните дни как се държи като цяло.

Мнеееее няма нужда от такива драстични мерки, мерси.

Мисля, че открих Душманина!
 


 

 

 

754585F3-DDA7-4191-8E99-459067661574.jpeg

E483562B-6A8A-4BAF-9EFE-F173D5ED27F4.jpeg

Редактирано от aleksandro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писах по-нагоре: проблем има при рестарт на телефона. Преди не приемаше първия път след рестарт фейс айди, сега е същото, но след въвеждане на паролата ръчно, винаги ми иска епълската парола да се логне в профила. Е това вече е досадно, аз винаги изключвам телефона преди да го закача за зарядното и това изключително ме дразни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...