Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 16


profusion

Recommended Posts

Ще има преинсталиране явно. След ресет на всички настройки, няма явна промяна.
Това е от снощи:
cabe48d3ed82b4ad625153c5fd9b2c58.jpg

Изключих го като си лягах, сири не съм ползвал, а другите апове са от сутринта.
Опцията “хей сири” е изключена и винаги е била изключена.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с проблем при скрийншот и НЕ появяване на опцията дали да е на екрана или на цялата страница? Има ли значение в кое приложение ще правя скрийншот?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я пак, че аз нищо не разбрах.
Пък и може да съм пропуснал някой час, но за скрийншот на НЕ цяла страница не съм чувал.

Скрийншот можеш да правиш където си пожелаеш, без значение в кое приложение си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според документацията, скрийншот на цялата страница може да се прави в уеб страници, документи и мейли. В Safari и Chrome ми излиза опцията. Колегата може да сподели в кое приложение не му се показва. 

https://support.apple.com/en-ie/guide/iphone/iphc872c0115/ios

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Grievous написа:

за скрийншот на НЕ цяла страница не съм чувал.

Ей за това иде реч:

0.thumb.jpg.f3730c0a917798533e5f2825d289f8a6.jpg

Запазва пдф вместо скрийншот.

на 20.11.2022 г. в 14:49, ElemenT (a.k.a. Chiko) написа:

Има ли значение в кое приложение ще правя скрийншот?

Да. Ако искаш да щракнеш по този начин чат в месинджър, примерно, няма да стане. Работи с имейли и интернет страници, технически и с документи, но бих казала, че последното е безсмислено - все пак документите лесно се свалят и запазват в оригиналния си вид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах в страница от Safari,на която и друг път съм правил...от таз разбрах,че нещо не е наред...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам дали може когато изрежа фона от една снимка да го поставя в друга снимка?Опитах но не ми се получава мога да ги пращам и какво ли още не но да поставя в друга снимка няма как.Ако не става  с иос 16 дали може да ми кажете някоя програмка?Благодаря предварително 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да използваш Freeform, апп който идва автоматично инсталиран с 16.2, и ти позволява да правиш всякакви манипулации с изображения, текст, рисуване, чертане и други

Ето един бърз пример как съм изрязал една котка и съм я сложил върху тава с чушки 🤣

Може да слагаш снимките една върху друга или да ги подреждаш както желаеш. Има страшно много опции.

6E48E683-C114-4AF1-83D9-E3B022094731.thumb.png.2df1e2adc6c614925885bef65f5f82bc.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли оплаквания от новия 16.1.1. става въпрос на 13 про, батерията пада доста бързо, а е на 100% от живота си. На какво може да се дължи, изключил съм обновяването на заден план ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с батерията - по-назад се бях оплаквал от моята. От менюто на батерията нищо не можах да хвана. Но от менюто на мобилния нет забелязах че трупа много на системния трафик. Нулирах броячите и за моя изненада, виновника се оказаха контактите. Имам около 350 контакта, а за 1 час врътна 160мб. Забраних им да ползват мобилен нет и вече нямам проблем с батерията.
И в този ред на мисли, как мога да затрия всичко което е в облака? Опцията изключи и изтрий не ме устройва, защото излиза съобщение че са изтрити, но още 30 дни ще ги пазят.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам, нямам си на идея защо я сваля бързо. Проверих в настройки но нищо не ме насочва, показва приложения, които действително съм използвал, но те не би трябвало да хабят толкова. Повечето колеги твърдят, че с 16.1.1 даже се е подобрил живота, при ме не е така 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, ако зачетете форума(пак затова иде реч...) ще откриете, че рестор в дфу и бекъп от облака правят чудеса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

" userid="226"] Ми, ако зачетете форума(пак затова иде реч...) ще откриете, че рестор в дфу и бекъп от облака правят чудеса...

Може ли линк с описание какво точно се прави, понеже не откривам нищо?


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе колега, не ти ли е интересно да се разровиш и сам да намериш що е ДФУ и има ли почва у нас? Интернет търсачките още работят. Ето ти наготово:

Нaдявам се знаеш как се връща бекъп от iCloud.

Редактирано от venelin111111
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Не знам как се връща. През itunes ли се прави?


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, chorlav написа:

Благодаря. Не знам как се връща. През itunes ли се прави?


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk

Трябва ти и кабел за връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам благодаря, мисля че е възможно да пада бързо батерията, тъй като когато го закупих, копирах информацията от стария хс и е може нещо да не работи както трябва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с проблемен Tapatalk...за 3 минути престой в апп-а 3% батерия...оп станаха 4и сече да си е@е


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нов ъпдейт, 16.1.2
191733e3325af905f4eed741e5d47fe3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече ме е страх да ъпдейтвам, че да не се омаже батерията 😁 Тъкмо много добре върви телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го инсталирах снощи, за сега не виждам разлика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто си  си купих Айфон СЕ 2020, когато излезе не съм го закачал на АйТунса да му слагам новата операционна система или да му правя чиста инсталация. Тъпото копеле сам си качи навремето версия 15 а онази вечер и 16 без да ме пита. В интерес на истината обаче ще спомена, че си се държи доста прилично и все още не виждам причина за рестор или ДФУ режим. Просто си върви и това е. Нямам никакви драми с каквото и да е. Освен, че снощи падаха капки дъжд по стъклото ми а той ми даваше, че около мен май е мъгливо 😂😂😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...