Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 17


venelin111111

Recommended Posts

Е, за това всеки си поема риска, като инсталира бета версии. Аз лично нямам такива наблюдения. Не виждам разлика в батерията, независимо дали се ползва стабилна или бета версия. 
Батерията се влияе само от това как се ползва телефона, какви приложения имаш, и според бекграунд активността. 

Имам предвид , скъсяване живота на батерията. Като цикли на зареждане и капацитет. Разликата е голяма. В бета версиите минусите са в пъти повече от плюсовете. Хитреци са си Apple!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При бета версиите софтуера още не е добре оптимизиран, има голяма вероятност устройството да грее повече, което от своя страна оказва негативно дългосрочно влияние върху здравето на батерията. Добавяме към това и че се изтощава по-бързо, което води до повече цикли на зареждане.  Колегата @gogi6 е напълно прав. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че го има и това. За това доста хора, тестващи бета версия по една или друга причина, използват стари устройства, на които вече няма значение как ще се отрази на батерията. 

При мен лично, не е имало проблеми с батерията, при нито една бета. 

 

Отделно от това, си мисля че една от причините да се добави функционалността StandBy, е хората да намерят полезна употреба на старите си телефони, на които батериите им са отишли така или иначе, и поне да ги ползват за нещо полезно.

 

Иначе няколко впечатления от PB2, извън познатите вече новости:

1 - Във времето не ми допада, че надписът My Location е по-голям от самата локация

2 - в настройките на някои приложения вече има опция да си избереш като пействаш нещо от друго приложение, дали да се пита или не. Поне аз не я съм я виждал тази опция на iOS 16

 

IMG_7972.jpg

IMG_7971.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като програмист, определено искам да пробвам някои от нещата по-рано.

В предишни бета версии тествахме съвместимостта с новите passkeys. Сега тестваме автоматичното копиране на кодове от 2FA, дали работи с 3rd apps и мейли, тъй като имаме сайт, който генерира такива. Доста удобна функция, като поне за момента работи само с мейл приложението не епъл.

 

Преди години, нарочно бях инсталирал една от по-ранните версии, която позволяваше да си направиш Face ID с маска, защото беше точно в разгара на епидемията. И беше доста приятно да проследиш прогреса на самата функционалност - от леко бъгава, но работеща, до перфектно работеща.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Try out the new public betas

тук


Sent from my iPad 9 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Любопитството е изхвърлило Адам и Ева от рая, та няма да е причина за скапването на някои батерии и телефони ли :)
Аз лично никога не съм разбирал тия хора, които качват бети. Защо им е това? Какво получаваш качвайки такова нещо?
Аз следвам прости правила: винаги сменям телефона през година, винаги качвам последните ъпдейти, при качване на нова голяма версия, го правя с рестор и правя рестор поне още един път през годината, чакам да падне под 20% и зареждам и … от 2009 година не съм имал нито един проблем с айфоните и иос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм ресторвал телефон ни-ко-га, и всички бети публични си качвам :D нито пък съм имал проблеми някакви критични. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо много приятно, което забелязах в бета версиите на 17 са супер плавните и "мазни" анимации, които доста радват окото, без да се натрапват.

Доста са се постарали и при търсенето в Spotlight 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко след Бета 5 си дойде на мястото!


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам забелязал съм, че последните годни Август около от Dev Beta 5-6 нещата стават доста приятни. Горе-долу, когато минат на weekly releases.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това някой пробвал ли го е:

 

IMG_8352.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ML16 написа:

Дам забелязал съм, че последните годни Август около от Dev Beta 5-6 нещата стават доста приятни. Горе-долу, когато минат на weekly releases.

Да, и като цяло сега има супер много добавени и/или подобрени "малки неща", които обаче постоянно ползва човек. 

Примерно сега селектирането на текст е направо песен, много по-добре от преди, и допълнително гласовото въвеждане на текст е станало още по-добро, кефи и бързото кропване на снимка от самия зуум. Доволен съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ML16 написа:

Това някой пробвал ли го е:

 

IMG_8352.png

От нашите оператори, само Виваком предлагат тая услуга. Аз не можах да я активирам. Пращах СМС , според изискването за активация на VoWiFi, но ми връщат отговор, че не може да бъде активирана. Странното е, че ми пращат и СМС, че и VoLTE, не може да бъде активиран , а си го имам от 2 г. Някои твърдят, че ако имаш активиран VoWiFi, на СИМ картата, чрез телефон официално поддържащ услугата, им тръгва и на iPhone с iOS 17. Не съм го пробвал този метод, защото съм с eSIM и не ми се правят подобни гимнастики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Yettel имам VoLTE от поне година и половина, разликата в звука, когато от другата страна също имат е страшна.

Иначе при мен toggle се активира от раз.

image.thumb.png.4d8613542200967cf3a4d077ec6c9f90.png
 

Разочарован съм защото на Apple TV 4K 1st generation няма FaceTime. Типично за Apple.

”The feature requires a second-generation Apple TV 4K or newer updated to tvOS 17, as well as any iPhone or iPad model updated to iOS 17 or iPadOS 17 for camera and microphone functionality.”

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Активира се и после сама се изключва :)


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От нашите оператори, само Виваком предлагат тая услуга. Аз не можах да я активирам. Пращах СМС , според изискването за активация на VoWiFi, но ми връщат отговор, че не може да бъде активирана. Странното е, че ми пращат и СМС, че и VoLTE, не може да бъде активиран , а си го имам от 2 г. Някои твърдят, че ако имаш активиран VoWiFi, на СИМ картата, чрез телефон официално поддържащ услугата, им тръгва и на iPhone с iOS 17. Не съм го пробвал този метод, защото съм с eSIM и не ми се правят подобни гимнастики.

Аз активирах функцията VoWifi чрез обаждане на съпорта Виваком .За сега функцията се поддържа от апаратите 14 -та генерация само.

5c2a1040b66e18db1433a23f779e4eaa.jpg


Sent from my Айфон using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес за първи път видях 3rd party app да ползва новият начин на логване с passkey в iOS 17.

Вграждането е супер лесно, дано все повече апове и сайтове да го използват за логин.

 

Clipboard01.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. То дори си пише че иска поне iOS 17 в случая.

Иначе Passkeys има още от iOS16, но От iOS 17, iPadOS 17 и macOS Sonoma на потребителите с Apple ID автоматично ще се присвоява passskey, който ще им позволява да влизат в своя Apple ID с Face ID или Touch ID вместо с парола в различни страници за влизане на Apple, включително icloud.com, appleid.apple.com, appstoreconnect.apple.co и др.

https://www.theverge.com/2023/6/20/23767583/apple-iphone-ios-17-beta-passkey

И другият ъпдейт за passkeys е че сага хората ще могат да споделят пароли и ключове от iCloud Keychain с доверените си контакти. Приложенията за управление на пароли ще могат да запазват и предлагат ключове за достъп в iOS, iPadOS и macOS. Организациите пък ще могат да се възползват от passskeys благодарение на поддръжката на Managed Apple ID за iCloud Keychain. А администраторите могат да управляват с кои устройства се синхронизират passskeys с помощта на контролите за управление на достъпа в Apple Business Manager и Apple School Manager.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица излязоха iOS 17 Developer Beta 6 и Public Beta 4, както watchOS Developer Beta 6, Public Beta 4, tvOS 17 Beta 6 и HomePod Software 17 Beta 6. Няма нова версия за macOS Sonoma, тук все още са на двуседмични релийзи, най-вероятно финалната версия ще излезе по-късно от iOS, може чак октомври.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

52c7dd8ffc74e086d005bd8611f17c18.jpg

*Телефон
С помощта на Постери на контакт можете да персонализирате какво да се показва на устройствата на другите хора, когато им се обаждате с персонализиран постер.

*Съобщения
Приложението Стикери за iMessage събира всички ваши стикери на едно място, включително анимирани стикери, Memoji, Animoji, Еmoji стикери и пакети стикери на други фирми.
Анимираните стикери могат да бъдат създадени, като се повдигне предмет от снимка или видео и се стилизира с ефекти като Блестящ, Пухкав, Комикс и Контур.
Функцията Проверка автоматично уведомява член на семейството или приятел, когато пристигнете безопасно до дестинация, и може да сподели полезна информация в случай на забавяне.
С помощта на подобренията на търсенето можете да намирате по-бързо съобщения, като комбинирате филтри за търсене като хора, ключови думи и типове съдържание, например снимки или връзки, за да откриете точно това, което търсите.
Можете с плъзване да отговорите с вграден отговор, като плъзнете надясно върху всяко балонче в съобщение.
С изчистването на еднократните кодове за верификация автоматично се изтриват кодовете за верификация от приложението Съобщения, след като сте ги използвали с Автоматичното попълване в други приложения.

*FaceTime
Когато някой не отговори на вашето FaceTime обаждане, оставете видео или аудио съобщение, за да заснемете това, което искате да кажете.
Наслаждавайте се на FaceTime разговори на Apple TV, използвайки вашия iPhone като камера (Apple TV 4K 2-ро поколение или следващ).
Във видео разговори можете да задействате с жестове функцията Реакции – около вас се появяват 3D ефекти като сърца, балони, конфети и други
Видео ефектите ви дават възможност да променяте интензивността на режимите Студийна светлина и Портрет.

*Настолен режим
С един поглед към екрана имате достъп до информация като часовници, снимки и инструменти, проектирани да се виждат от разстояние, когато iPhone е поставен хоризонтално и се зарежда – например на нощното шкафче, кухненския плот или на бюрото.
Часовниците са налични в различни стилове, включително Цифров, Аналогов, Слънчев, Плаващ и Свят, заедно с елементи, които можете да персонализирате – например акцентен цвят.
Снимки автоматично показва в произволен ред най-добрите ви снимки или представя определен албум, който изберете.
Инструменти ви дава достъп до информация от разстояние и се появява в Умни комплекти, които предоставят правилната информация в правилното време.
Нощният режим представя часовниците, снимките и инструментите в червен цвят на слаба светлина.
Предпочитаният изглед за зарядно MagSafe запомня вашето предпочитание (часовник, снимки или инструменти) за всяко място, на което зареждате с MagSafe.

*Инструменти
С интерактивните инструменти можете да извършвате действия, например маркиране на напомняне като завършено, директно от инструмента, като го докоснете от Начален екран, Заключен екран или в Настолен режим.
Инструментите за iPhone на Mac ви дават възможност да добавяте инструменти от вашия iPhone на работната площ на вашия Mac.

*AirDrop
С функцията NameDrop можете да обмените своята информация за контакт с някого, като доближите вашите устройства iPhone.
Нов начин за започване на прехвърляне с AirDrop ви дава възможност да споделяте съдържание или да започнете SharePlay сесия през AirDrop, като доближите вашите устройства iPhone.

*Клавиатура
По-лесен начин за редактиране с Автоматични корекции временно подчертава поправените думи и ви позволява да върнете това, което първоначално сте въвели – само с едно докосване.

*Safari и пароли
С помощта на профилите можете да разделяте вашето браузване по теми, например за работа и лични, да разделяте вашата история, бисквитките, разширенията, групите с раздели и любими.
Подобренията на режима Частно браузване включват заключване на прозорците на вашето частно браузване, когато не ги използвате, блокиране на известните тракери при зареждането и премахване на идентифициращите тракери от URL връзките.
Споделянето на пароли и ключове за достъп ви дава възможност да създадете група с пароли, която да споделите с доверени контакти и която да се обновява, когато членовете на групата правят промени.
С помощта на еднократните кодове за верификация за Автоматично попълване от Поща можете автоматично да попълвате в Safari, така че да можете да влизате, без да напускате браузъра.

*Музика
С функцията SharePlay е лесно за всички да управляват и пускат музика от Apple Music в колата.
С функцията Преливане между песните се преминава плавно между песните, като текущата песен затихва, докато започва следващата, така че музиката никога да не спира.

*AirPlay
Умният списък с AirPlay устройства прави намирането на правилния съвместим с AirPlay телевизор или говорител още по-лесно, като показва вашите устройства по ред на уместност, на база на вашите предпочитания.
Предложените връзки с AirPlay устройства се показват като известия, за да можете още по-безпроблемно да се свържете с вашите предпочитани AirPlay устройства.
Автоматичните връзки с AirPlay устройства се правят между вашия iPhone и най-подходящите устройства, съвместими с AirPlay, така че само с натискането на „Пусни“ да се наслаждавате на вашето съдържание.

*Слушалки AirPods
Функцията Адаптивно аудио предоставя нов режим за слушане, който динамично смесва режимите Активно шумопотискане и Прозрачност, за да персонализира управлението на шума на база на условията на заобикалящата ви среда (слушалки AirPods Pro (2-ро поколение) с версия на фърмуера 6A300 или следваща).
Функцията Персонализирана сила на звука настройва силата на звука на медията в съответствие със заобикалящата ви среда и предпочитанията ви за слушане във времето (слушалки AirPods Pro (2-ро поколение) с версия на фърмуера 6A300 или следваща).
Функцията Разпознаване на разговор намалява силата на звука на вашата медия и подобрява гласовете на хората пред потребителя, докато намалява околния шум (слушалки AirPods Pro (2-ро поколение) с версия на фърмуера 6A300 или следваща).
Можете да натиснете за включване и изключване на звука на микрофона, като натиснете удължената част на слушалките AirPods или коронката Digital Crown на AirPods Max, когато сте в разговор (слушалки AirPods (3-то поколение), слушалки AirPods Pro (1-во и 2-ро поколение) или слушалки AirPods Max с версия на фърмуера 6A300 или следваща).

*Карти
С функцията Офлайн карти можете да изберете област, до която искате да имате достъп, да търсите и да разглеждате разширена информация за места, и да я изтеглите и използвате, когато вашият iPhone няма сигнал на Wi-Fi или мобилна мрежа.
Подобряването на маршрути за електромобили ви предоставя маршрути на база на наличните зарядни за електромобили в реално време (за поддържани зарядни).

*Здраве
Отразяването на състоянието на ума ви дава възможност да записвате вашите моментни емоции и настроения през деня, да изберете факторите, които ви влияят най-много, и да опишете вашите чувства
Интерактивни графики ви предоставят ценна информация за вашето състояние на ума, как се променя то в течение на времето и кои фактори може да ви влияят, например упражнения, сън и минути осъзнатост.
С помощта на оценки за психично здраве можете да разберете текущия си риск от депресия и тревожност и дали трябва да потърсите подкрепа.
Функцията Разстояние от екран използва камерата TrueDepth, която се използва и за Face ID, за да ви насърчи да увеличите разстоянието, от което гледате вашето устройство, за да се намали напрежението в очите, и може да помогне да се намали рискът от късогледство (миопия) при децата.

*Поверителност
Предупрежденията за чувствително съдържание могат да бъдат включени, за да се предотврати неочакваното показване на изображения, съдържащи голота, в Съобщения, AirDrop, Постери на контакт в приложението Телефон и във FaceTime съобщения.
Сега разширените защити на Сигурност на комуникацията за деца засичат видеа, съдържащи голота, в допълнение на снимки, които децата могат да получат или да се опитат да изпратят в Съобщения, AirDrop, Постери на контакти в приложението Телефон, FaceTime съобщения или в Инструмент за избор на снимки в системата.
Подобрените разрешения за споделяне ви предоставят още повече контрол върху това, което споделяте с приложенията, с вградения инструмент за избор на снимки и с разрешенията за Календар „само за добавяне“.
Защита от проследяване на връзките премахва допълнителната информация от връзките, споделени в Съобщения, Поща и Частно браузване в Safari, която някои уеб сайтове използват в своите URL връзки, за да ви проследяват между уеб сайтовете. Връзките все пак ще работят според очакванията.

*Улеснен достъп
Достъп с помощ опростява приложенията и процесите до техните основни функции в Телефон и FaceTime, Съобщения, Камера, Снимки и Музика, включвайки голям текст, визуални алтернативи и фокусиран избор за облекчаване на когнитивното натоварване.
С функцията Говор на живо можете да въведете това, което искате да кажете и то да се изговори на глас в телефонни, FaceTime и лични разговори.
Функцията Посочи и говори в режима на откриване на приложението Лупа използва iPhone, за да прочита на глас текст на физически обекти с малки етикети с текст, например клавиатури на врати и бутони на уреди.
Тази версия също включва други функции и подобрения:
Домашните любимци се идентифицират в албума Хора в Снимки точно както приятелите или членовете на семейството.
Инструмент на албум Снимки ви дава възможност да изберете определен албум от приложението Снимки, който да се показва в инструмента.
С функцията за споделяне на вещи в Намери можете да споделите AirTag или аксесоар от мрежата Намери с до пет човека.
История на активността в Дом ви показва скорошната история на активността за ключалки на врати, гаражни врати, охранителни системи и сензори на контакти.
Вградените PDF файлове и сканирани документи в Бележки са представени в пълна ширина, за да можете по-лесно да ги преглеждате и маркирате.
Нови стикери Memoji в Клавиатура включват: с ореол, намигване и жест със скриване и показване.
Най-доброто попадение за бързи команди за приложения в Spotlight ви предлага бързи команди за приложения за следващото ви действие, когато търсите приложение.
Преработеният раздел за споделяне в приложението Фитнес предоставя акценти с активността на вашите приятели, например рекордни серии с тренировки и награди.
Можете да влезете на вашия iPhone с всеки имейл или телефонен номер, който е в списъка във вашата регистрация Apple ID.
С помощта на нови инструменти за рисуване във Freeform, които включват писалка, четка за водни бои, линия и други, можете да създавате експресивни табла.
Оптимизация на функцията Разпознаване на катастрофа (iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max).

Възможно е някои функции да не са достъпни за всички региони или на всички Apple устройства. За повече информация, моля посетете този уеб сайт:
https://www.apple.com/ios/ios-17

Възможно е някои функции да не са достъпни за всички региони или на всички iPhone модели. За информация относно съдържанието за сигурността в обновените версии на софтуера на Apple, моля посетете този уеб сайт:
https://support.apple.com/kb/HT201222

Официалната дата, на iOS 17 е 18.09.23 г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След ъпдейтите за ios 17 u watchOS 10 , функциите за жестово управление се появиха на watch ultra 1! За камерата на 14 про макс рес режима също има промяна.

IMG_2770.png

Редактирано от niksan1973
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жестово управление за часовника го има от поне 2 г. Лично аз го използвам на вехтия ми S4 от тогава. На събитието, представянето му изглеждаше като нова функция, което не е съвсем така. Вероятно, заради по-добрия хардуер, сега са го направили по-прецизно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...