Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неприятен бъг в iPhone 4 или iOS 4.0?


Severus

Recommended Posts

Целия проблем с тази антена идва от дизайна на самия телефон: ако не беше направен с такава форма - да не лепва идеално в дланта, проблем нямашае да има (както е при HTC и Blackberry) и никой нямаше да мрънка. Също подкрепям напълно позицията на neol23.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно бързо видео :) това е моя телефон... на терасата... за better reception :D :D :

http://www.youtube.com/watch?v=RvuFAACvHaA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам iPhone 4 вече седмица и не намирам абсолютно никакъв проблем с обхвата. Нямам нито едно разпаднало се обаждане. Да не говорим как ли не го стисках и осуквах - ту с лявата ръка, ту с дясната, та аджеба да проверя как падат тези бар-четата и нищо... Работи си както стария ми 3G - безотказно. Лично мнение е, че проблем има, но той е адски преекспониран: затова - който иска iPhone - да си купи, който не - не. Това е.

Редактирано от tommy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Провеждане на разговори няма проблем.

Проблема е при ползване на интернет през оператора! 3G мрежата е за по-бърз пренос на данни и не пречи на провеждането на нормален разговор при липсата му.

Хаиде сега пробвайте с интернета, а не с провеждане на разговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много усукан и хитър пазарен трик, а ние им правим услуга не спирайки да ги говорм. На времето така обсъждаха Азис и тия дето го плюха най-много, го направиха звезда. Елементарна тактика от край време. И преди някой да тръгне да ме съди и да ми обяснява, колко ми е неуместен коментара, да опита да загърби пристрастията и да помисли трезво. :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато няколко десетки хиляди инжинирстват, Ябълката може де е продала близо 4000000 апарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ZAGG май удариха 6-ца от тотото с това предложение, според мен :( Това решава проблема по доста разумен начин .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не не, най-разумното в случая е да НЯМА проблем :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обърках се вече :(

Вчера си играх с iPhone 4 на Aveliky и обхвата не мръдна!

Няма такава красота :clap:

Нооо, мисля да изчакам още малко :think:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ела да си поиграеш и с моя за да ти мине объркването. :(

По темата се писа прекалено много и повечето хора, като че ли остават с погрешно впечатление, че проблема е толкова голям та телефона не става за ползване. А това просто не е така - иначе всички закупили телефона щяха да го върнат.

Ето как стоят нещата от моя гледна точка:

Проблема си съществува, но се проявява рядко и обикновенно проявлението е само влошаване на сигнала. При нормална употреба до сега не ми се е случвало да дропне разговор или да ми е спрял мобилния интернет. Вчера опитвах отново да го държа 'неправилно' с лявата ръка само и само да ми дропне разговора (при пусната 3G мрежа) - чаках 3 минути и разговора не беше дропнат.

Каквито и допълнителни фактори да подсилват проявлението на проблема - сила на сигнала, потни ръце, лунна фаза и т.н. със сигурност мога да кажа, че ако е спряна 3G мрежата (или просто ако няма 3G покритие) - проблема просто не съществува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В последно време много трудно разбирам блудкавосантименталните коментари на юзери от този тип над мен. Надявам се да не обиждам никой, но пак заявявам- в тези и чужди форуми пишат хора, който може би не са се и докосвали и до 3GS/ собствен/, да не говорим за 4-та. Та ... само АТ&Т са резнали на 3200000 балъци с този скапан телефон. Айде моля Ви, ако нямате кво да правите не пишете глупости, тъй като много хора не смеят да си купят новата жица, която е брилянтно бижу, и безумно инженерство устройство, надминавайки в хиляди пъти всички подобни и смешни опити на конкуренцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Качих Signal.app. Влошава между 20-30 децибела. Ако си на място с добър обхват не е проблем. Но при слаб сигнал си е проблем.

Както и да е. Това е поносимо, калъфче или "правилен захват". Но бъга с проксимити сензора е мега досаден. Пуснах и тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм го губил обхвата нарълно!

Проблема е единственно в мобилния нет. Аз правих тест с iNetworkTest. При 3Г - скороста пада с 30-50%.

Относно проблема на ammcfc с проксимити сензора, при мен не съществува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При всичко го има. Явно държиш телефона много плътно прилепнал към ухото или под голям ъгъл. Както и да е, радвай се щом не ти се случва. :)

П.С.

netcomlan: Искам да те питам нещо лично, ако искаш на ЛС ми отговори. Ако Стив си поиска, ще му дадеш ли? ;)

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Излезе и официално съобщение на сайта на Apple, показващо какво да очакваме след 30 септември:

"Вече знаем, че проблемът с антената е по-малък отколкото считахме в началото. На малкият процент потребители с iPhone4, които се нуждаят от бъмпър, ние ще продължим да им го осигуряваме безплатнo. За всички останали, след 30 септ. 2010, спираме програмата за безплатна доставка на бъмпъри и се връщаме към стандартната политика за рекламация. Потребители, които имат проблем с антената, ще трябва да позвънят на AppleCare, за да си поискат безплатен бъмпър"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте! Имате ли информация какво стана с новите iPhone 4 които са пройзведени след 30 септември? Проблема с антената решен ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена, че проблема липсва при някои от телефоните, които предлагат GL***L в момента, но май не е при всички, т.е. може би е е пуснат някакъв римейк на пазара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...