Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неприятен бъг в iPhone 4 или iOS 4.0?


Severus

Recommended Posts

Аз където го пробвах, обхватът се колебаеше от фул до без една. И се стигна до същото положение. Alxx проблемът е, че единствено на този телефон може да закъсиш двете антени с ръка. На всички други телефони антените са вътре в корпуса и закъсяване не може да стане. Може да има влияние от ръкатa като обикновено екраниране.

Нищо. Новото в iPhone5 ще бъде internal antenna. И пак ще има много ръкопляскания. Даже повече от сега. Всички ще са си напатили от гениалното решение за external antenna

Добре, че Джобс не проектира автомобили. Тогава антената на радиото щеше да бъде волана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:rolling:

Прав си , Деде. Мъдря , има ли начин да се компенсира "дръвцето" с препрограмиране, ама...изложиха се яко този път и вместо да признаят - безочливо ти предлагат бъмпър.

:censored2: на епъл. Ще си ползвам 2г-то до умиране, после HTC или кой знае :think:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че трябва да изчакаме до понеделник (най-рано) за да установим това дали е така когато излезе IOS 4.01 защото обещават да се поправи този проблем. И ако при iPhone4 антената е вън и ръката може да бъде проводник и да укъси то при досегашните модели няма тази вероятност, а се наблюдава същия проблем с обхвата. Така, че аз мисля, защото това е наистина бъг и ще бъде поправен само след няколко дена.

То телефони ли не гърмяха, то боклуци ли не продаваха Apple. Всячески искат да ги съборят ама уви не успяват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Реално погледнато телфонът е стъклен отвясъкде и е изключително "лъзгав у ръцете". Не бих го ползвал без някакъв предпазен калъф и тогава проблемът ще изчезне. Но въпреки всичко гафът е голям, а поведението на Джобс изключително нагло.

П.С.

Уф, мине някой и изръси тази страшна мисъл за гърменето. Когато излезе това гърмене имаше един два клипа. Както виждаш сега клипове се пускат и от потребители нат нашия форум. Махам настрана хилядите в youtube. Вземи прочети малко по въпроса. Куп авторитетни сайтове имат ревюта и всички са установили проблема. Стига повтаряхте едно и също като папагали!

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джи, това което виждаш на скалата е само пилотен сигнал от клетката - не значи че другите модели реално губят обхват. Това с 4.0.1 е замазване на проблема - ще надуят мощността на предавателя евентуално, но няма да има кой знае какъв ефект, освен по-бързо падане на батерията.

Пък и с препрограмиране няма как да възстановиш чувствителността на антената откъм прием.

Деде е прав да ме бъзика - окъсена антена, със софт не се компенсира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc искрено се надявам да не си прав, защото нямам търпение да налази в BG и да се сдобия с него.

П.П. не съм чел темата от началото, но започвам за да видя бате Кольо какво казва :censored2:. Ако при него няма проблем значи всичко е на шест.:mrgreen:

Редактирано от GPower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Решението е просто. Правят някаква оксидация на антената или някакъв изолаторен слой и проблема изчезва.

Иначе, софтуерно могат да вдигнат много мощността, когато има закъсяване, но пък ще свършва бързо батерията.

Или винаги да си рисуват пълен обхват

iphone.jpeg

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 26-ти сутринта получих телефона и като установих умирането на обхвата и видях цените на които се търси да се купи много малко ми оставаше да му пусна обявата и изкарам доста $ от въздуха. Ама манията си казва думата, кефа цена няма.

Все нещо трябва да ги чакаме Apple. Устата да си отворят какво имат намерение да правят.

Бъмпери ли ще раздават безплатно, тиксо ли или ще ги връщаме за боядисване или оксидация. Софтуерно ли ще го оправят?

Големи умници, направо се оливат с тяхна загадъчност и конспирация. Ако го бяха пуснали телефона да се тества от нормални хора в нормални условия преди да го пуснат в продажба нямаше да има тези проблеми. Как може нещо което потребителите установиха за 1 час след пускането в продажба да остане незабелязано в процеса на тестове преди началото на производство.

Редактирано от turbocharged
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, може да са поръчвали ламарините за антените от Дамбовците. И те сега покрай проблемите да са забравили да ги оксидират. :censored2:

След Nokia и Motorola си прави тaш*к с Apple.

500x_droidxad_01.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещо такова е умишлено. Най-странното е, че при бетата не съм го забелязал този проблем или по-точно казано не съм го имал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много тъничка гавра. :censored2:

Джи, проблемът не е в 4.0, а в апарата "4"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де съгласих се с вас понеже нямам съприкосновение с апарата, но тогава къде е проблема в моя апарат или в другите? Едни имат проблем други не? Моля те разясни ми, защото явно не мога да разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много яки протектори - Vapor4

1277997891_fdue4665_vapor.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две дела са заведени срещу технологичната компания Apple, предаде "Блумбърг", пише dnevnik.bg. Ищците са физически лица и граждани на САЩ, а обвиненията са, че компанията е подвела потребителите и не е съобщила за явен дефект на новия смартфон на Apple - iPhone4.

Делата са заведени в съда в Сан Франциско. Ищецът по едното от тях е Кристофър Дидик от Масачузетс. "Продажбата на iPhone с дефект, което предполага, че Apple е знаела за дефекта преди продажбите да започнат, е измама" е заявил Дидик в съдебния иск.

Въпросният дефект е проблем с приемането на GSM сигнала, за който беше съобщено още в първите дни от пускането на iPhone на американския пазар. Проблемът се получава, когато потребителят закрие с ръка долния ляв ъгъл на смартфона.

Apple излезе с решение на този проблем - от компанията препоръчаха на потребителите да си купят един от специалните гумени панели, които обхождат отстрани целия апарат и които се продават отделно от устройство в 6 различни цвята. Всеки такъв панел струва 29 долара. Според Apple този панел решавал проблемите със сигнала.

В съдебния иск Дидик настоява Apple да изпрати по един безплатен панел на всички, които вече са си поръчали новия Iphone, както и да плати на онези потребители, които вече са си купили устройството и са установили дефекта.

iPhone 4 излезе на американския пазар на 24 юни и по предварителни данни само за седмица от устройството са продадени рекордните 1.7 млн. бройки. От появата си през 2007 г. iPhone се превърна в огромен бизнес за Apple, генериращ 40% от оборота на компанията.

При дебюта на таблета iPad по-рано тази година се оказа, че устройството приема добър Wi-Fi сигнал само когато се намира близо до рутера. Беше установено още, че iPad приема wi-Fi сигнал по-слабо, отколкото други продукти на Apple.

----------------

Очакваше се...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам, там не си играят... Законът си е закон, и го прилагат, не като тук– някои даже са готови и по няколко бъмпъра в различни цветове да си вземат– за всеки ден от седмицата, и според настроението....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде сега. Вярно, Епъл пообъркаха малко нещата, ама ще измислят нещо друго супер яко и на всички пак ще ни потекат лигите ( така или иначе, сигурен съм, че на никой не му се пестят пари за Епъл :D).

Ама знам че тая антена ще им я бутат още доооооста дълго време. Вече сред "непросветените" ще има много "Еха, и ти ли прецака с тоя боклук на Епъл, защо не си купи HTC, виж моя 'къв е як..."

(Ама да си признаем, няма по-хубав телефон от АйФон, колкото и да го плюете тук, сигурен съм, че дълбоко в душите си искате да го държите в ръчички (аз дори го сънувах вече :)) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво говориш не съм спрял да сънувам баси. Просто го желая даже и с щипка да го държа. Въпрос на идентичност. Сигурен съм че не ща никой друг телефон, приличащ на строителни блокчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има човек в тоя форум, който да не е сънувал Стив Джобс, смисъл, виж колко е секси докато говори, мечта за всяка жена (и сексуално объркан мъж).

Честно казано, предпочитам да сложа грозно тиксо отколкото грозен протектор. Така и не намерих хубав за 3G, който да не изглежда като излезнал от снакс, съмнявам се за 4 да е нещо по-различно. Пък и имам лимит за джоба ми, достатъчно боклуци нося, че да добавям още един боклук към колекцията. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alexx, Какви пози? Що обхват ли търси хаха , спрете се бре тука стана като канал i-XXL:)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, не може да си вярват и мислят че потребителя ще преглътне всичко само и само да има нова ябълка, все пак всичко си има граници даже и фенството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама наистина има проблем... Пак може да се говори,но обвхата да ти пада с 2-3 чертички :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...