Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неприятен бъг в iPhone 4 или iOS 4.0?


Severus

Recommended Posts

Прав си, много задълбахме. И все пак, темата е отворена точно за това - има ли проблем и има ли някакво развитие по него. Оттам нататък - всеки сам ще реши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това видео е много подходящо

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко се пооляхте с плюенето по Apple и телефона :) Има проблем - да, неприятен е - да, спира ме да си го купя за момента - да. Но не ми изглежда нормално да се налива само по Джобс, при положение, че се оказа, че повечето мейли от него са с подменени хедъри, за да се правим на интересни "вижте какво ми написа Джобс" :) И освен това - едва ли точно той има вина за този проблем, по-скоро тестърите са се осрали (щото беше опакован в 3GS маска), както и антена инженерчетата, които си заминаха вече. Убеден съм, че ще има решение на проблема, дали подмяна или нещо друго - ще видим . Не очаквайте бърза реакция за 1.700.000 продадени бройки :) Отделен въпрос е, че проблемът е доста преекспониран. Има голям процент потребители, при които сигналът пада значително, но няма никакви проблеми при разговор или каквото и да е :) И на много хора не им пука, че нетът ще им е по-бавен с 10-20%.

Теоретично може да бъде оправен и софтуерно, тъй като има разлика в дължината на вълните. Бейзбендът се грижи за това да сменя различни режими в зависимост от това какви пречки има между телефона и клетката. Ако е пряка видимост - работи на по-малка мощност, за да пести батерия и обратното. Така, че с малко пипане и сигурно различен подход могат да подобрят доста сигнала дори и при окъсената антена. Ама може и да не може, но все пак нека ги видим какво ще изкарат. Разбира се най-добрият вариант е втора ревизия на телефона. Може би и заради това в момента има "недостиг на количества", защото са ги върнали за лак :D

Плюете по Епъл, но за мен лично доста по-голяма издънка е примерно фалшивата висока резолюция на Nexus One или скапаните им дигитайзери (масови проблеми с това и при HTC, май и дроид, проверете youtube) - и те си мълчат. Всички фирми се дънят, просто на Епъл им е първа по-голяма издънка с iPhone и заради огромния брой продадени телефони - гафът става голям веднага. Лесно е да продадеш по-малко от 100.000 HTC за 1 месец и да смениш 20% от тях (въпреки че не го направиха) . Ходи продай 1.700.000 за 1 ден и после му мисли. Нека не бъдем крайни към Епъл. И аз съм ядосан и аз не си взимам телефона заради това, но на всяка компания може да се случи. Лошото е, че Епъл държат на качеството повече от другите и затова се забелязва толкова рязко като има проблем.

Изцепки от рода на "Джобс е нагъл лъжец" и "диктатор".. Все едно той решава 100% от нещата в компанията и все едно е излезнал да го каже на някой event, че няма проблем с телефона. Не може да съдим по няколко изключително недостоверни за мен мейла :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, ама Джобс обеща лично да ми лакира телефона :)

Идеята ми беше, че никой не ви кара насила да взимате телефона, както и никой не ви кара насила да не го връщате в указания срок. Разбирам да беше футболен отбор, да мрънкаме, че ръководството не се справя добре, щото не можем да сменим отбора. Ама тук всеки е свободен, андроидчета бол :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между това да си смениш любимия отбор и телефона е огромна :tooth: Едното е свързано с вяра и любов към отбора, а другото с това кое е най-изгодно и ти върши най-добре работа. Аз лично имам продукти в нас на Dell, Microsoft, Apple, Nokia, Panasonic, Sharp и т.н. :) Не съм се влюбил в една марка и да пазарувам само от нея. Както съм минавал от Nokia на Apple, така мога да мина и обратно, ако има причина.

Вярно е, че Епъл е компания, която се ръководи доста тоталитарно, но тоя образ, който се създава на Джобс е доста преувеличен. Ако си мислите, че абсолютно всичко минава през него... Аз лично ако съм наел скъпоплатени квалифицирани инженери, които работят по антената (каквито несъмнено са в Епъл и големите компании), ще искам от тях перфектна работа, която да не трябва да проверявам аз. Отделно на това тоя дето изгуби прототипа, беше на доста висока позиция в Епъл. Тестови бройки не се раздават на обикновените служители - така че отговорността я носят тия дето са го тествали, а не само и единствено Джобс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам нещо много интересно. Много хора (в световен мащаб) недоволстват, и инвестират ужасно много време да анализират и оплюват Епъл, вместо просто да си купят апарат от друг производител, или да останат със старите си телефони. Последното е всъщност нормалното потребителско поведение, с което автоматично ще накажат и Епъл, вместо да ги кълнът с европейски и федерални комисии и прочие. Но това не се получава, нали? Да не би защото всички таят тайна надежда да оправят апарата в "ревизия 2", и после да си го купят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук не плюем а дискутираме. Нормално е всеки да има и да изкаже мнението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да се похваля, че имах удоволствието да поразцъкам новия телефон за половин час и имах възможността освен да му се порадвам и да експериментирам с антените.

Проблем с обхвата нямаше, пък не е да ми е малка ръчичката. Може да не е при всички телефони или не при всеки човек, знам ли? Попитах собственика - не се оплака.

Радвам се, че точно този телефон няма проблем с обхвата, не само защото е на мой познат.

Радвам се, защото човека си купува всяко едно приложение и не си джейлбрейква телефоните, съответно си плаща по-соленко за фабрично отключен телефон, в официален магазин.

Той би имал основанието да мрънка, да ги съди, да ги плюе и т.н.(въпреки че по-скоро би си купил нов същия)

Но аз не мога да си го позволя, като знам че съм си спестил стойността на телефона (може би и по-голяма) от ползване на кракнати програми, би ме било срам да обвиня в каквото и да било компанията.

п.п. а телефона е страшен, направо си е е*** м******

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ми казваш, че ако си купя последен модел Мерцедес и си намеря горивото някъде на аванта, нямам право да мрънкам ако излезе с дефектен двигагател например??? Хайде моля ти се... Ще ме разплачеш :)

Редактирано от The Shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както знаем основния приход на Apple от iPhone индустрията не е от самия апарат, а от AppStore.

Казвам че имаме statistika.png повече от половината на тема "как да открадна това приложение".

Което не оправдава издънката на Apple, че е има дефект в телефона и го знаят и въпреки това го продават.

ДА дефект има, ДА те са длъжни да се погрижат, но не сме ние, тези които да кажем: "те ни ограбват" , "не ги е срам" , "наглеци" и т.н.

Ако погледнеш отстрани се получава грознатата картинка "Крадеца вика: дръжте крадеца".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях един от първите които премина на iOS4. Обаче след известно време забелязах следният проблем. Много често си държа телефона върху лаптопа и до сега никога съм нямал проблеми , но откакто ъпдейтнах, често почна да си губи обхвата когато е върху лаптопа ми. Първо си помислих, че картата ми се е разхлопала но уви. Даунгрейднах към 3.1.3 и проблема изчезна. Така, че като нищо може да се окаже софтуерен бъг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това път с кракнатите апликаций няма никава логика. Аз мога да си купя Iphone и да го ползвам само за обаждания, без да имам нито една инсталирана програма. И тогава ли няма да имам правото да мрънкам. В случая си плащаш за телефон, искаш да имаш телефон. Никой не мрънка, когато кракнато приложение дава грешка или не работи като платеното(говоря за сериозните потребители във форума), като си го платиш и има проблем - недоволсвташ. Няма да се чувствам виновен, че съм намерил начин да слагам програми без пари и за това да си трайкам, когато нещо, за което съм си платил, не работи както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се чувствам виновен, че съм намерил начин да слагам програми без пари и за това да си трайкам, когато нещо, за което съм си платил, не работи както трябва.

Да преведа: "Чуждото е общо, ама моето си е мое"

1-во. Типично за българина, не се чувстваш гузен когато крадеш( хайде да не се обидиш ще кажа, че сме се облажили на аванта )

2-ро. Има едно нещо наречено МОРАЛ, което не би ти позволило да упрекваш някой, който системно крадеш, в грешка която не ти влияе (защото iPhone4 като гледам още нямаш).

Или както казах: Крадеца вика: "Дръжте крадеца"

Аз мога да си купя Iphone и да го ползвам само за обаждания, без да имам нито една инсталирана програма

Добре ползваш си телефона само за разговори, не инсталираш кракнати програми и имаш проблеми с обхвата на новото си "бижу"........ами какво търсиш във форума? Бягай до магазина да ти го сменят.

п.п. Логиката в предния ми пост е, че се излагаме с тази тема все повече и повече.

Не искам да кажа "спрете да сваляте кракнати приложения" или "не се оплаквайте от проблема,ако телефона Ви е дефектен"...искам да кажа "не правете и двете-смешно е" и "ако все още нямате iPhone 4, който МОЖЕ БИ ще има проблем - изчакайте да видите(ако ви стиска) има ли го и след като Ви откажат да го сменят( ако стане),тръбете колко нагла и безочлива компания е Apple"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

После дай и на есперанто. По-достъпен е. А за кракнатите апликациЙ, ами то ако не ги полвам тях, а само се обаждам по тел. няма да си вземам iPhone, а GSM от най-близкия магазин за 1 лев. От тази тема получавам вече уртикариЙ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех...., добре, че ти подсказаха, че да се сетиш какво изискват правилата.... Ами чакаме, ние горките, чуждоилетератите.... А в частност – аз чакам да видя првод, или да трия наред (отново)...

А самото съдържание хич не е неочаквано – напротив. Даже в тази тема някой виден привърженик на "теория на конспирацията" изказа явно точно предположение какви ще са "обясненията" и "оправданията" на Apple, и как ще се окаже,че всичко си е наред, няма дефекти, а напротив – тържество на техно–компютърната мисъл, ама само някой малко е недогледал, и объркал горките несведущи юзъри във възприятията....

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накратко в писмото пише, че от Аpple били изненадани от лошия сигнал и след разследване открили, че формулата им за изчисляване на сигнала била грешна и когато виждаш, че имаш 4 чертички всъщност имаш 2, а що се отнася до сигнала много телефони на Droid, Nokia и RIM също имали проблема с намаляне на сигнала при здрав захват. Що се отнася до формулата - ще я оправят с някаква дадена от AT&T и ще направят чертичките по-големи, за да личат по-добре.

Дано съм помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

roll2puff - пич, много си прав обаче ето аз какво ще кажа: "кихнал" съм доста приложения, които имат камара проблеми и не вървят добре, решение още няма за доста от тях, пискам до епъл, ама отговора сещаш ли се какъв е?

Повечето хора, които пискат в ютюб с клипчета, не са джейлбрейкъри и няма как да се приложи написаното от теб. Факт неоспорим е, че епъл този път много си повярваха,а, както вярвам знаеш - от високо се пада доста зле. Колкото повече е хвалена една фирма/продукт, толкова по-голямо внимание се обръща при появата на проблем. Ако са хора на място(като Тойота или Мерцедес например) - щяха да си поемат последствията. Те обаче "НЕ, няма дефект". Искренно ще се радвам, ако потребителите им го върнат тъпкано, като се насочат към други марки и модели. Както неведнъж писах - време е в епъл да изтрезнеят.

П.П. Някой да заключи, че стана боза.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не си vixfix... Хора хвърляйте по едно око и на предните страници... Боже...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това може да реши проблема с антените :mrgreen:

iPhone 4 Diamond Edition

Цена: 19 730 $

1278450783261173.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз незнам въобще тия какви тестове са правили на този телефон преди да го пуснат на пазара.

Не мога да си обясня как можеш да излизаш на пазара с телефон за 900 ? и да има такива дефекти.

И какво става с вече почти 2 милиона бройки продадени телефона. Лепенки ли да си лепят.

Ако бях се прецакал да си купя този боклук щях да го бия по главата на някой от производителите докато не проима обхват.

Абсолютна излагация е този телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не са единствени, може да ни успокои, но не решава проблема. Абе, че ще се купува, ще ама да видим :) Цяла страница са ни отделили хората за един месец мрънкане :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При другите марки, дефектите са постоянен спътник и е безсмислено да се коментира, а тук - както каза trader: "Като пъпка на носа на манекенка". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...