Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Грешка 3194


blizzard

Въпрос

Здравейте! Днес исках да направя рестор но немога, дава ми грешка 3194. Как да го оправя? Бях с 4.0 и правя рестор пак с 4.0 с iTunes 9.2 съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
Публикувано (редактирано)

Мисля че имам напредък сега съм до лентата slide for emergency, трябва да го jailn-a нали? Пробвах с blakcra1n и спирит но ми дават грешки сега съм с 3.1.3

с iTunes 9.2 съм.

Редактирано от blizzard
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Местя ти темата в Нов съм, сега на къде? Макар, че регистрацията ти е на година и половина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Братле, ако си ми прочел поста и не си вдянал, пък си тук от 1,5год- нямам думи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре нали ти казах че нямам карта на оператора към който е заключен и как да го джеилна като ми дава грешка спирита и блекрейна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мъкааа... Върни 3.1.2 и по-стар тюнс и ще проработи!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опваих го благодаря на всички и най вече на pe6o666 който ми помага в skypa! Евала pe6о666.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вече трети ден се боря с един рестор и за да не отварям нова тема реших да помоля за помощ тук. Проблема е следния:

при опит за рестор от DFU, Recovery или нормално пуснат телефон(3G и 3GS) ми излиза следното съобщение:

2342205u.jpg

И двата телефона са с 4.0 и нямат проблем със синхронизацията - т.е. всичко им е наред. Просто реших да ъпдейтна 3G-то с новия фърм. за експеримент и след като не успях пробвах и 3GS-а. Спирах антивирусната и всички service освен епълските, но не става. iTunes е последна версия. Днес деинсталирах и антивирусната за всеки случай и пак не. Windows 7, 32 битов - само това има инсталирано на него:

2342301E.jpg

И двата телефона са ресторвани на него. 3G-то е с джейл, но 3GS-а не е. Пусках диагностика на iTunes и всичко е ОК. Преинсталирах го за всеки случай - резултат същия. Махах и слагах наново драйверите за телефоните, но промяна няма. Разпознават се и се синхронизират нормално. Пробвах Update, Restore, Rastore+Shift за ръчно избиране на файла(включително и на по-стара версия фърм). Единствено не съм пробвал по-стара версия на iTunes.

Някой ако може да даде съвет ще съм много благодарен. Не е никак спешно, но ако се наложи, няма да мога да ресторна:)

П.П. Пропуснах да добавя, че iTunes е оторизиран за това РС и не съм пипал по хост файла

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Два варианта - сървърът на епъл се е сринал(има потребител с грешка 23, освен теб) или файъруолът на седмицата ти играе номера(не е първи случай за който чувам).

Пробвай да добавиш тюнса ръчно в изключенията.

П.П. Може и доставчика да еб@ва м/ународния нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодарско alxx. Firewall-а съм му разрешил iTunes ръчно, а и го спирах дори. С международния нет проблеми нямам - iTunes си сваля новия фърм от Apple. Ще го чакам някой и друг ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не стане утре-вдругиден, свиркай в събота(тогава съм тук), да ти дам лаптопа да се мъчиш(XP oldscool) :)

П.П. Error 23 е липса на връзка м/у епъл и устройството, причинена от липса на нет, връзка със сървъра, бъгави драйвъри или скапано юсб/кабел/букси.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря. Надявам се до тогава моя да стане готов:/ , че нещо и там с ремонта греда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Предния ми рестор какво ли не мъчих, но като каза, че няма да стане на мойта щайга, два дена пот на челото и не стана. Лепнах го на лаптопа и за десет минути беше готов. На едно приятелче от форума също се получи, но на моя греда. Така и не разбрах причината :)

Редактирано от The Shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво ли не опитах и все дава 3194.... ето малко инфо:

IPhone 3GS с IOS 4.0 фабрично отключен, активиран, без проблемно джейбрейкнат с blackrain докато беше на 3.1.2, сега поради любопитство е ъпдейтнат до 4.0 и не мога да го върна на 3.1.2. :(

Baseband - 05.13.04

Bootloader 6.4_M3S2

Model MC132ZP/A

Umbrella връща - Found [1] shsh, Cached [1], Device can be restored safely: IPhone3GS 3.1.2 (7D11)

Телефона го вкарвам в DFU режим, Itune-а е 9.0.2.25, със инсталиран usblib 1.2 и без инсталиран usblib 1.2, с и без редакция в hosts файла

74.208.10.249 gs.apple.com

или

74.208.105.171 gs.apple.com

disabled на Symantec Endpoint Protection и въпреки всичко не мога да върна гадта на 3.1.2 Непрекъсната дава 3194 и това е.

Давайте идеи.... Please....

P.S. Единственото което ми хрумва, е че фърма, който се опитвам да сложа е

- 3.1.2 (3GS) - iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw - Modem FW 05.11.07 - а модема не отговаря на моя ?!? Но немога да намеря

- 3.1.2 (3GS) - iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw - Modem FW 05.13.04

Редактирано от incomis
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опитай, като си направиш нов юзър на РС-то с админ права и пусни iTunes, като се логнеш през него. Не забравяй да спреш всякакъв файъруол.

Грешките от 3000 до 3999 са свързани с файъруола или с портове 80 и 443( най-вероятно блокирани от някоя програма ). При мен в началото показваше грешка 3014, но изчезна след като делнах нортъна. Само със спиране не стана. Всъщност проблем при мене се оказа това:

2343682t.png

Направих рестор на Windows-а до преди инсталацията на тая шитня - само с ънинстал пак не се получаваше. Сега телефона ми се ресторна без никакъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И това го имам (Java....) .... Ще взема едно чисто PC без нищо и ще пробвам. Благодаря за идеята.

Редактирано от pe6o666
Цитат
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Също можеш да опиташ следното нещо:

В старт менюто -> Run -> пишеш msconfig -> избираш Selective startup -> в таба Services даваш отметка на Hide all Microsoft services -> махаш отметките на всички останали с изключение на тези на apple -> OK и Restart.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

P.S. Единственото което ми хрумва, е че фърма, който се опитвам да сложа е

- 3.1.2 (3GS) - iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw - Modem FW 05.11.07 - а модема не отговаря на моя ?!? Но немога да намеря

- 3.1.2 (3GS) - iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw - Modem FW 05.13.04

Този модем, 05.13.04 е от FW 4.0

Него неможеш да го свалиш, нищо че сваляш на FW 3.1.2

3.1.2 е с модем 05.11.07, така че не търси повече 3.1.2 (3GS) - iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw -Modem FW 05.13.04

Няма да намериш!

Това си е правилно: 3.1.2 (3GS) - iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw - Modem FW 05.11.07

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Опитай, като си направиш нов юзър на РС-то с админ права и пусни iTunes, като се логнеш през него. Не забравяй да спреш всякакъв файъруол.

Грешките от 3000 до 3999 са свързани с файъруола или с портове 80 и 443( най-вероятно блокирани от някоя програма ). При мен в началото показваше грешка 3014, но изчезна след като делнах нортъна. Само със спиране не стана. Всъщност проблем при мене се оказа това:

2343682t.png

Направих рестор на Windows-а до преди инсталацията на тая шитня - само с ънинстал пак не се получаваше. Сега телефона ми се ресторна без никакъв проблем.

Определено е било това... На PC с чиста инсталация на 7-ца всичко тръгна без проблем. Благодаря ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, имам проблем с ресторването на iPad до 3.2.1

След като избера в iTunes (9.2.1.5) новата OS, я разархивира, но след екрана verifying iPad update with apple, ми дава грешка 3194.

OS файла го свалих няколко пъти от различни места, не е от него.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с 3.2, няма как да имам за 3.2.1....

@gorgior - Излизат ми моето и твоето мнение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прочетох цялата тема нищо не ми помогна :devil2: нямам libusb, нито wifi sync, нито java, нито това с msconfig. Help?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...