Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

Трябва да имате инсталиран iTunes 8.2 на компютъра, .NET Framework 2.0 или по-нов, както и следните неща:

Както и оригинален FW 3.0 за вашето устройство:

Сложете redsn0w-win_0.8.exe, BL-39, BL-46 и FW 3.0 в една папка.

Препоръчително е преди да продължите да си синхронизирате телефона с компютъра, за да си запазите контакти и да направите бекъп от iTunes.

Ако телефона ви вече е с оригинален FW 3.0, то преминете към т.2, ако ли не започнете от т.1

1. Свързвате телефона към компютъра, след което натискате Shift + Restore (за предпочитане е да се направи Restore) намирате къде сте свалили FW 3.0 и му давате Open.

2a6kqom.jpg

1z6azqp.jpg

2. След като процедурата по рестора завърши пускате redsn0w-win_0.8.exe

Натискате Browse бутона и избирате оригиналния FW 3.0 съответстващ на телефона ви.

b9bom8.jpg

v4mntt.jpg

3. След като RedSn0w "одобри" файла с FW-a натиснете бутона Next.

ve8y75.jpg

4. Слагате отметка на Install Cydia и/или Icy (за предпочитане е само Cydia) и на Unlock и натискате Next.

f2pp4g.jpg

5. Чрез съответния Browse бутон отваряте BL-39.bin и BL-46.bin, които сте свалили по-рано и натискате бутона Next.

j9wn6o.jpg

6. Уверете се, че телефона ви включен към комютъра и е изключен.

Ако ли не, първо го включете към компютъра и след това задръжте Sleep/Wake бутона и плъзнете слайдъра, за да се изключи телефона. Чак след това натиснете бутона Next!

2nvyu6u.jpg

7. Сега RedSn0w ще вкара телефона в recovery mode и ще поиска от вас последователно да изпълните няколко действия:

Да задържите Power бутона за 5 секунди

jzw29h.jpg

Да задържите Home + Power бутона за 10 секунди

rm1vh1.jpg

И накрая да задържите само Home бутона докато телефона не влезе в DFU mode.

a3ldg3.jpg

8. След което телефона ще се рестартира....

2cfxh55.jpg

9. ... и RedSn0w ще започне процедурата по Unlock и Jailbreak.

27wradj.jpg

10. След като процеса приключи натискате бутона Finish и телефона ви ще се рестартира.

След като зареди ще е Отключен, Jailbreak-нат и с инсталирана Cydia

eas9r4.jpg

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 222
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    20

  • mupo

    18

  • zviara

    18

  • crasio

    16

Топ автори в тази тема

2Г>фърм 2.2, никога не съм имал проблеми с апарата и отключванките близо 2 г. Сега обаче...

Мина нормално всичко. Следващата стъпка беше инстал на хакуло-то от Сидия. Рестартирах. Аднах го като нов телефон в Айтюнс. Синхронзирах контактите. Влязох в Сидия, която не се зареждаше (изписва Unable to load)... Рестарт отново. Пак влизам в Сидия. Инсталирах Скайп. Проведох разговор на латиница с Антъни, без проблеми. Излязох да инсталирам други приложения от Сидия. Инсталирах Сикордер. Малко преди инстала ме изхвърли в спрингборда. Рестартирах телефона. Влязох пак в Сидия (без да съм пускал Сикордър-а), и инсталирах МСleaner - поиска респринг.... И до тук. Върти часовника и явно е забил. Ни приема, ни предава. 20 мин. вече.

Направи ми впечатление, че в никакъв случай не е по-бърз от преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами смело качваш програми от Cydia, а те повечето не са съвместими с OS 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще пребия Антъни.

Най-смисленият и полезен пост от месеци! :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маймунката долна ми каза смело да налазвам приложенията, ама що го слушам :lol: Ами не си чета :ugeek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега на мен всичко, което съм качил, ми върви (без iDA, за което ще пребия ammcfc). Аз такива говна като Mcleaner не ползвам. А със Cydia имаше проблеми до скоро - изхвърляше наистина.

TeDDy, Icy си го качваш от Cydia.

Дзвер, нема да биеш, а ще черпиш :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Сидия не върви. Ънейбъл ту оупън. Направо я разчекват в момента от цял свят :eek:

Добре би било някой от шефовете да каже кво може и кво не може да се качва, или ще я караме на пробите и грешките? И Icy не я виждам в Сидия, до колкото мога да я излъжа да се зареди. Има само някакви лигави темички за нея за Уинтерборда, който явно няма да върви на 3.0.

Edit: Тръгна Сидията, имаше 3 упдейта, сигурно затова не е бачкала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално да грохне. Много ме кефят някои хора, които казва, че ще се връщат на 2.2.1., защото Cydia крашвала. Каква приятна изненада ги очаква след няколко часа инсталации на Itunes, фърмуери, quickpwn и прочие. "Върнах на 2.2.1. и Cydia пак ми крашва" :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който е направил метода, описан от Миро по-горе, и няма Icy след качването на 3.0 :arrow:

Cydia>Manage>Sources>Edit>Add>http://apt.ripdev.com>Add source>Done>тап-нете на RipDev>инстал Icy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което инсталирам през Icy, работи без никакви проблеми на 3.0. Ще допълвам списъка с програмите, които качвам.

Качени и работят:

- Skype

- Cycorder

- МСleaner

- BossPrefs

- Icy

- WinterBoard (+ пакети за нея - работят: звуци и картинки)

- Leopard Theme 2.0 (вероятно всички теми работят, затова няма да ги изброявам)

- Open SSH

- Clear Cam - 15-дневен период, не работи функцията "5 снимки за 2,5 сек."

- Tower Bloxx Deluxe 3D

iBluetooth - крашва, 15-дневен трайъл период, не приема и не изпраща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сглупих страшно. Ъпдейтнах през iTunes вчера и всичко беше както трябва, но, без джейл, разбира се. Две минути преди да излезе Redsn0w ми писна и, глупавият аз, реших да си направя къстъм фърмуер с PWNAGE Tool. Разбира се, след ристора, всичко липсваше. Върнах си съдържанието, но, единственото което загубих, са сейвовете на игрите ми. :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Досега не съм писал, но чета доста. Значи, да споделя моя опит с redsnow. Ако сте на Windows 7 и се опитате да направите JB, ще ви крашне докато прави препрограмирането. Затова просто стартирайте отново приложението, но първо му дайте да се стартира Windows XP съвместимост и с права на администратор.

Иначе при мен всичко тръгна след това. Да не казвам голяма дума, че съм от 30 минути с новия JB:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих с Windows 7 RC и нямах подобен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с него, но дори и стария тул Quick ми правеше тези проблеми, само с админ права се пускаше докрай. Нищо, ако на някой му направи проблем, да пробва така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с него, но дори и стария тул Quick ми правеше тези проблеми, само с админ права се пускаше докрай. Нищо, ако на някой му направи проблем, да пробва така.

Да, забива и при мене на Windows 7 (7229) , по-точно забиваше на waiting to restart, чува се звука все едно дърпаш кабела хубаво, че комшиите са old school с XP :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят е 7100 и при него забива. Малко се уплаших, че може нещо да се прецака, но изключване на телефона и последвало ново пускане на приложението с тези опции проработи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проблема ми е че когато тругна да ресторвам ми дава само да си избера iPhone1,2_3.0_7A341_Restore. Другият iPhone1,1_3.0_7A341_Restore, като го озбера ми казва The iphone could not be restored because the firmware file is not compatible. И с това започват проблемите, с iPhone1,1_3.0_7A341_Restore става но пък не мога да го unlock-на а само да му инсталирам Cydia. Опцията за отключване е няма въобще. Преди да ресторвам бях с версия 2.2.1 но за съжеление с турбосим карта, тъй като не можех да го отключа. Сега какво да правя???? Помощ!? пишете ми тук или моля на мейла му: devang@abv.bg

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проблема ми е че когато тругна да ресторвам ми дава само да си избера iPhone1,2_3.0_7A341_Restore. Другият iPhone1,1_3.0_7A341_Restore, като го озбера ми казва The iphone could not be restored because the firmware file is not compatible. И с това започват проблемите, с iPhone1,1_3.0_7A341_Restore става но пък не мога да го unlock-на а само да му инсталирам Cydia. Опцията за отключване е няма въобще. Преди да ресторвам бях с версия 2.2.1 но за съжеление с турбосим карта, тъй като не можех да го отключа. Сега какво да правя???? Помощ!? пишете ми тук или моля на мейла му: devang@abv.bg

Благодаря

Така като чета стигам до извода, че си с фабично заключен телефон и също така не си прочел, че този софт е само за фабрично отключени телефони. Ще трябва да почакаш Ultrasnow.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

devilsangel, ти си с 3G защо изобщо гледаш темата за 2G???

Това е твоята тема, но телефона ти сега е заключен и то си пише хората със заключени телефони да не минават на 3.0, но няма кой да чете. Ще чакаш да излезе UltraSn0w с който ще се отключва 3G-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 2G 2.2.1 при опит за рестор за да мина на 3.0 ми даде грешка "The iphone could not be restored. An unknown error occurred /1602/" незнам какво на направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да на слепите не им се прощава :) :confused:

Благодаря все пак. А кога ще излезе този Ultrasnow?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам един въпрос, дали ще вреди на цялата процедура ако тел е заклучен и го Jailbrake na със снегулката(цървената) пък след това да чакам ултра снегулка за да го ънлокна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...