Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Промяна на облика на iOS чрез WinterBoard.


mupo

Recommended Posts

Хубаво си го оправил :twisted:, трябва ли да те врънкам да напишеш как? Може да не си само ти с такъв проблем, а ние да не знаеме как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат единствения начин да смениш цвета на часовника на LockScreen-а, е да го скриеш чрез Clock Hide или да смениш оригиналния шрифт за часовнкиа с прозрачен такъв (мисля има такъв шрифт в темата за шрифтове) и след това в темата си която ползваш с WinterBoard да си добавиш LockBackground.html в който html дайл да е направен часовник със съответния шрифт и свят :tooth: Аз лично не го препоръчвам, тъй като на мен не ми харесва как работи телефона с такъв вид тема (с .html файл/Widget)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да помоля нещо

Обясненията как да променим облика чрез Winter board дадени от mupo бяха много добри и беше лесно но сега с FW 4 много от имената и папките са други ,

така че ако някой може да даде нови инструкции ще бъде много хубаво

Благодаря

Някой знае ли как да променя Тъмния полупрозрачен фон зад слайдъра при откчване и приемане на повикване | (bottombarbkgndlock.png) [79x96]

Слайдъра при отключване | (bottombarknobgray.png) [70x47]

Слайдъра при повикване | (bottombarknobgreen.png) [70x47]

Слайдъра при изключване | (bottombarknobred.png) [70x47]

Тъмния полупрозрачен фон зад слайдъра при изключване | (topbarbkgnd.png) [79x96] при FW 4 опитах по стария начин но не стана сигурно имат нови имена

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах всичко и не става .Явно iphone 4 тези png са и на друго място защото ги смених в /System/Library/PrivateFrameworks/TelephonyUI.framework/.

Направих същотa смяна и на 3GS там мина без проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При iPhone 4 имената може да са с @2x в края.

Я някой доброволец с iPhone 4 да качи папките /System/Library/CoreServices/SpirngBoard.app, /System/Library/PrivateFrameworks/TelephonyUI.framework, /System/Library/Frameworks/UIKit.framework да ги погледнем, че не мога да намеря decrypt key за iPhone 4

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок качвам ги някой от png та са вече променени и нямам back up за тях но ето ги http://dox.bg/files/dw?a=340765f5ce

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах при iPhone 4 имената са по следния начин:

Тъмния полупрозрачен фон зад слайдъра при откчване и приемане на повикване | (bottombarbkgndlock@2x.png) [158x192]

Слайдъра при отключване | (bottombarknobgray@2x.png) [142x94]

Слайдъра при повикване | (bottombarknobgreen@2x.png) [142x94]

Слайдъра при изключване | (bottombarknobred@2x.png) [142x94]

Тъмния полупрозрачен фон зад слайдъра при изключване | (topbarbkgnd@2x.png) [158x192]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не всичко в iOS е файлове с изображения. Защо ли не ми се вярва да има изображения за сенките на всяка буква и символ. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип го правиш правилно. Пробвай:

<key>BadgeStyle</key>

<string> color: white; */ font-size: 6px;

position: absolute; top: 2px; left: 0px;</string>

Във файла си затворил тага string, нали??

Редактирано от The Shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Някой намерил ли е начин Calendar.app да показва badge notification за нормалните събития, добавени в календара, а не само за invitations от exchange или mobileme? Гугъл не ми даде положителен отговор и в Сидия не знам да има подобно чудо..

2qa07j9.png

:tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

LiveClock for iPhone 4 iOS 4.0.1

mrctue.png

Инсталацията става чрез iFunBox/iFile/WinSCP. Кой файл къде се поставя е описано в Instructions.txt, прочетете го!

LiveClock for iPhone 3GS iOS 4.0.1

mrctue.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах при iPhone 4 имената са по следния начин:

Тъмния полупрозрачен фон зад слайдъра при откчване и приемане на повикване | (bottombarbkgndlock@2x.png) [158x192]

Слайдъра при отключване | (bottombarknobgray@2x.png) [142x94]

Слайдъра при повикване | (bottombarknobgreen@2x.png) [142x94]

Слайдъра при изключване | (bottombarknobred@2x.png) [142x94]

Тъмния полупрозрачен фон зад слайдъра при изключване | (topbarbkgnd@2x.png) [158x192]

При така променени имена, слайдърите излизат различни, но са наполовина големи спрямо оригналния размер. От какво може да е това смаляване? Нещо, свързано с надписването, може би...

Миро, дали ще имаш време и възможност да направиш описание за iPhone4, подобно на това от първата страница? Безценно е...

Редактирано от Tutty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драги, mupo хубаво е посочил размера за четворка - ти си изтеглил такива за стария дисплей.

Оправи си профила, за да не гадаем в бъдеще с какво си: айфон, елка, прахосмукачка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx: Последно мнение, НЕ СЕ ЦИТИРА!!! Ако го направиш пак - ще се скараме!

Alex, изобщо не бях обърнал внимание на размерите, честно... И, да, моите са от предишния телефон - 3GS, мислех си, че ще станат и сега, но уви...

Моля за извинение, ако нещо не правя или не съм попълнил както трябва - много съм зле с форум културата, ама ще се поправя.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Слад като ъпдейтнах на 4.1 се появи един проблем с темите, с който сама немога да се справя.

А той е: След като се отвори мултитаскинга на заден фон не се виждат иконите от инсталираната тема, а стандартните такива. Не е кой знае какъв проблем, но е много дразнещо, защото ако инсталираш тема, която е с по-големи икони (например Dulce), при отваряне на мултитаскинга на заден фон стандартните икони толкова се уголемяват, че чак се застъпват и стоят една върху друга. Пробвах с три различни теми - Dulce, illumine, fiftyfootshadowsHD. И при трите се получава. Ако някой има идея как може да се оправи, ще се радвам да я сподели.

Също така ме интересува дали е възможно сянката, която покрива останалата част от дисплея при отворена папка, да бъде полупрозрачна? В смисъл, да не е толкова тъмна, колкото е по-принцип, а съвсем леко да прикрива иконите и папките, които са на заден фон.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак здравейте!

Моите проблеми нямат край - този път обаче се постарах да прочета всичко написано дотук много внимателно, за да не задавам глупави въпроси.

Нужна ми е помощ за следното - искам да си сложа различен wallpaper на всяка страница с икони (защото в моята тема те са по 8 на страница, а не по 16, както е стандартно). Миро ги е описал в началото на темата като Page0, Page1 и т. н., обаче на iPhone4 изобщо не реагира. Пробвах и с @2x добавяне, но пак не стана. А на всичкото отгоре когато няма файл wallpaper, отказва да покаже и lockbackground-а. Мъча се от два дни... Help, please!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx: Последно мнение, НЕ СЕ ЦИТИРА!!! Ако го направиш пак - ще се скараме!

Профилът го пооправих, ако нещо съм пропуснал, sorry...

Добре, а защо не мога да сменя логата на MTel - всичко съм направил точно по инструкциите, логата са ми с @2x добавка, вдигнал съм им резолюцията двойно, и не ще...

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В коя папка ги слагаш? Трябва да са в 28401. Ако са в тема - трябва да създадеш папка в темата CarrierBundles/подпапка 28401 и да ги сложиш в нея.

После размаркираш темата/респринг, маркираш отново/респринг, за да прочете промените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В коя папка ги слагаш? Трябва да са в 28401. Ако са в тема - трябва да създадеш папка в темата CarrierBundles/подпапка 28401 и да ги сложиш в нея.

После размаркираш темата/респринг, маркираш отново/респринг, за да прочете промените.

Alxx, благодаря ти, след хиляди мъки някак успях да сложа логата, но са доста размазано-мърляви... :) Гледах в темата за логата, обаче там тези за iPhone 4 ги няма, или поне на мен ми пише 'изображение', а после ме препраща към aveliky.com, който не работи. Някаква идея откъде мога да намеря хубави MTel лога в резолюция за iPhone 4?

Neo, благодаря и на теб... Като намеря лога, ще опитам и така.

Редактирано от Tutty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mtel Logo iPhone 4

Просто им смени имената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...